300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Wysch

Klasika. Viděl jsem, ohodnotil jsem, zapomněl jsem napsat komentář. Tož Eva Green je mrdna jaxviň, o tom žádná. Grafický orgie se konají taky, o tom žádná. Vizuálně je druhá třístovka, tentokrát na moři, možná ještě víc nápaditá než ta první, ačkoliv jsem se neubránil dojmu, že je taky o pár nápaditých akčních záběrů chudší. Film byl ale rámovanej dvěma skvělýma momentama a jedním WTF momentem. Tím prvním byla samozřejmě skvěle vymazlená bitva u Marathonu, a tím druhým nehorázně sexy scéna... no ano, tvrdýho sexu na lodi, při kterým mužská část osazenstva mohla obdivovat pěkný prsa francouzský herečky, který na plakátu prosvítaly bradavky, a tak se to muselo upravit, a po který každej správnej mužskej musí čumět minimálně od doby Království nebeskýho, případě snad od Casino Royale. Ježišmarja, jak by se mi líbilo, kdyby mi tahle baba četla pohádky na dobrou noc. To WTF samozřejmě přišlo s koňem na závěr, ale tak budiž. Celkově jsem se nemohl ubránit ale dojmu, že frajeři ze Sparty měli větší koule a líp se rvali a samozřejmě na zemi se bojuje líp než na moři, a taky to líp vypadá. Pocta Gerardu Butlerovi v podání páně Stapletona se nekoná, Leonidas měl větší charisma a paní Leonidasová měla v "původní" Třístovce o jednu polonahou scénu víc, což se taky počítá. Jo ale... na plátně ten film vypadal kurefsky dobře, možná i trošku líp než původní 300. Možná díky tomu věčně rozbouřenýmu moři, jehož vlny by spapaly i paneláky na Manhattanu. ()

dejww

Nuda!! v žádném ohledu nedosahuje prvního 300. pokus o napumpování nějakého propracovanějšího příběhu se moc nevydařil. Měli se spíš držet původního konceptu, pořádně epických bitev a ne nějakého trapného podskakováni na lodičkách a když se schylovalo k pořádny bitvě tak film skončil. No na druhou stranu je nutno pochválit virtuální prostředí které bylo jako v předchozím díle zajímavé. 30% ()

Praxis

Slabší čtyři hvězdičky. Rozhodně lepší než první Snyderovina. Noam evidentně ví, co chtějí diváci takových filmů. Spousta digitální malinovky, vysinutou a vyvinutou Evu Green, a parádní choreografii akce, zpomalovačky a tak. Jen škoda nevýrazného hlavního hrdiny. 72% ()

javak810i

Sequel, nebo spíš "paralelní pokračování" původní Třístovky není špatné, ovšem řekl bych, že na rozdíl od svého předchůdce už ničím neoslní. Což o to, epický vizuál naplněný hektolitry virtuální krve a slow-motion záběry zůstal, ale změna na postu režiséra je znát a oproti Snyderově práci zde nenajdeme tolik ikonických momentů, ačkoliv se o ně film očividně snaží. Malou výtku bych měl i k hereckému obsazení. Někteří navrátivší herci z Bitvy u Thermopyl sice potěšili, stejně tak jako sexy záporačka Eva Green. Nicméně obsazení Sullivana Stapletona do hlavní role nebyl nejlepší nápad. Butlerovi se nevyrovná ani svaly, ani charizmatem. A říkám to velmi nerad, protože po jeho roli v seriálu Strike Back jsem si ho celkem oblíbil a účinkování v nějakém hollywoodském blockbusteru jsem mu moc přál. Sečteno podtrženo, jako důstojné pokračování a popcornová zábava skvělé, ale oproti jedničce ničím nevyčnívající. 3* ()

Vxxx

Očekávané zklamání se nekonalo. Je to skvělé. Nejlepší opět výprava, ale vše bylo vyloženě báječné. Sem tam bylo něco maličko přehnané (scéna s koněm na konci), ale bavilo mě to a líbilo se mi to. 4* ()

ArsenalEagle

Dobře dobře - dám tomu 4*. Proč? Snad ve všech ohledech se jedná o slabší film, než původních "300", je to méně epické a příběhem takové méně zapamatovatelné. Ovšem Eva Green byla trefa do černého a jasně přebrala roli hlavní zlodušky a zastínila tak, pro mě nic neříkajícího Sullivana. Chybí mi tu Leonidas, ale líbí se mi, že alespoň Lena Headey si zde střihla svou minulou roli a spolu s Davidem Wenhamem rozsekala ty ******* perský krysy ()

Ellmariachi

Teď vážně. Kdo že by tu měl hrát hlavní roli? Lena Headey? Možná, ale spíše ne. Na plátně nebyla tak často. Sullivan Stapleton? Možná. Byl vidět často a byl to klaďas, co měl takový ty motivační rozmluvy. Eva Green? Sakra jó! Když pominu jak ta ženská vypadala, tak by byla schopná jediným pohledem potopit celou flotilu. Každý záběr s ní jsem si fakt užíval. Právě za mě naprosto nevýrazný Sullivan může za to, že si film nevede v hodnocení lépe. Protože Eva ho totálně převálcovala. Celkově film není vůbec špatný a i když komiksová krev už je lehce z módy, tady ji promíjím, protože za 1. k 300ce patří a za druhé, v dnešních filmech najít trochu krve je umění. Dám 65 procent za fajn řezničinu, ale ani fakt skvělá Eva to na 4tou nevytáhne. ()

MikO_NR_1909

Toto má byť guilty pleasure?! Hulákanie, pátos, gestá, krv, vnútornosti, zabíjanie, fotogenickí modeli (modelky) etc. V rámci historického gore - humus, v ponímaní so skutočnými schopnosťami tvorcov (ručná práca atď) - digitálna zváranina a v medziach demencie - vysoký stupeň fantasmagórie. Ale v programoch kín, údajne hitovka. Bolo by spravodlivé, aby ľudia zodpovedali za svoju impotentskú, marketingovú zvrátenosť jednotlivo a nie miliónmi v kapse. Jediné, od čoho sa ťažko odkláňa, sú farby. Ich pestrofarebnosť výstižne alegoruje (a kontrastuje) filmovú suchopárnosť. ()

Džejkop

Nepochybuji o tom, že to byl tehdy husarský kousek hochů ze země sandálů a gyrosu. Nepochybuji ani o tom, že tělo Evy stojí za pozornost a už vůbec nepochybuji o tom, že je to film, který je po vizuální a epické stránce ještě lepší než jednička. Bohužel, pochybuji o hereckých kvalitách Stapletona, poměrně toporné představení. Themistokles v tomto podání nešahá Leonidasovi ani po kotníky. I přes tuto výtku se vřele těším na další krví a údy potříštěný díl řecko-perských válek. ()

elizabeth_ba

Není mi zcela jasné, proč jsem při předchozím zhlédnutí dala jedničce jednu a tomuhle tři hvězdičky, když to vyjde téměř na stejno. Jediný rozdíl vidím v tom, že první díl vypadal lépe, když Lakedaimónští neměli na obličeji helmy a ten druhý, když je aténští měli. Jo, a taky v barvě plášťů, červenou vystřídala modrá. Ale na druhou stranu... Příběh o záchraně athénských a potažmo celého Řecka má více vrstev a tím i možností, než mělo hrdinské (a zdánlivě nesmyslné) obětování se spartských elitních válečníků. Nicméně nakonec právě oni dokázali věčně rozhádané a svobodné Řeky spojit a porážce zabránit. ()

Macejko

Všadeprítomné spomalené zábery akiste značia hrdinovu vnútornú rozorvanosť a tieseň, ktorú cíti hľadiac do očú nepriateľovi. V kombinácii so štylizovanou farebnou paletou sa navyše vytvára pôsobivý kontrast, ktorý... Ha ha, robím si srandu, kokoti artoví. V skutočnosti som mal samozrejme na mysli toto: Baúúúú! Zbrane! Krv! Oheň! Cecky! Druhá Tristovka skutočne obdivuhodne prekonala svojho staršieho bračeka a naservírovala nám ultimátnu testosterónovú fantáziu, ktorú si musí zákonite užiť každý, kto nenosí v gatiach penis iba na ozdobu. Hustý kečup strieka v slow-motion, železo rinčí o železo, Evička Greenovie predvádza svoje skvostne tvarované herecké talenty a hudba nádejného Zimmerovho objavu menom Junkie XL neustále hardcore perkusívne pulzuje. Moje obavy, že Sullivan Stapleton bude mať charizmu asi ako hrniec teplých šťaniek sa navyše nepotvrdili a aj keď sa starému dobrému Leonidovi v tomto ohľade rovnať určite nemôže, tak vďaka jeho oveľa prízemnejšiemu a nie až tak monumentalizovanému výkonu je jeho Themistokles v konečnom dôsledku o niečo sympatickejší a ľudskejší. Artemisia je navyše perfektný záporák a vyšší rozpočet bol jednoznačne ku prospechu veci, hlavne čo sa výpravnosti týka. Tento film skrátka ukazuje, že Aténčania rozhodne nie sú iba básnici a milovníci čokoládových vencov, ako sa hovorí v Sparte. Pretože zatiaľ čo sa Sparťania hrali na Človeče, nehnevaj sa v Thermopylách, Aténčania ukazovali vztýčený prostredníček sexy perzským generálkam a ešte z toho dokázali s dotyčnou slečnou vytrieskať parádnu šukačku. ()

Freemind

Jako byste ukázali opici originální 300 a pak jí dali do ruky kameru, aby natočila pokračování. Navenek to někdy vypadá podobně, je tam taky hodně krve, ale nemá to žádnou dřeň, žádný obsah ani nápad, celé je to ploché a sterilní jako pitevní stůl. Tuhle bídu nezachrání ani topless Eva. ()

erased

Na úvod se sluší říct, že Vzestup říše nikdy být nemohl stejně dobrý jako první díl. Ten vrthl do kin s úderným vizuálem, který i kdyby se zde zlepšil, po více nebo méně povedených vykrádačkách jen stěží může znovu fungovat tak dobře. Bohužel ale nedošlo ani k tomu zlepšení a za Millerovým/Snyderovým vymazleným vzhledem povětšinou zaostává. Stejně tak se Themistokles v charismatu jen marně ale sveřepě konkuruje Leonidovi. Nakonec, námět také není zdaleka tak dobrý, aby se mohl té původní přehlídce krutopřísných Sparťanů a ještě mocnějšího Xerxe a jeho obludáriu vyrovnat. Přes to všechno jsem se u druhé třístovky bavil. Rád jsem se nechal opít rohlíkem v podobě odkazů na původní film (nadlidští Sparťani v červeném a farmáři a básníci v modrém, znovu nespolehlivý vypravěč, cameo Dilia), který se ale dal upřímně prožívat, zatímco toto je jen fetiš, ale mimo ukecané pasáže proklatě zábavný. Je však trochu s podivem, že Ozzy dokáže v závěrečných titulcích shrnout všechny za řeč stojící pasáže během dvou božích minut. I tak: Oh lord yeah ()

zipper111

Normálně je to tak na trojku, pořád řežba, bitvy lodí po chvíli začnou být dost utahané, digitální krve víc než digitálního moře... Hlavnímu hrdinovi jsem to bohužel moc nežral, Evě Green jsem žral naopak naprosto všechno. Hlavně scéna na lodi, kdy ukáže její božské trojky (jestli to není digitál, tak jsou to snad nejkrásnější prsa, co jsem kdy viděl :) ), bude asi jediná věc, co bych z tohoto filmu chtěl vidět znovu. Trochu mi přišly nevyvážené ty poměry lodí, lidí v bitvě atd., ale kdo by čekal, že to bude reálné. Nic, je to vcelku pohodová záležitost, ale znovu bych si to asi nepustil. 3* ()

Womanizer

Nepřišlo mi jako bych sledoval pokračování 300. Přišlo mi to absolutně bez náboje, nudné dialogy, nazjímavé postavy. Jidiný co mě zaujalo byla opět akce a teda trocha té krve. Proto 2* ()

Verka13

Chtěla bych znát tu dobu, ve které je každý chlap chodící hora svalů... 4* za opravdu zdařilé vizuální efekty a jako vždy božskou Evu. ()

Naslund

Přijde mi, že myšlenkou toho filmu je, že demokracie bere chlapům koule. Když porovnám bezcharismatické vystrašené Atéňany, kteří si před bitvou musí říkat proslovy, aby se jí nebáli zúčastnit, a drsné Sparťany, tak si skoro říkám, že by to byla dobrá reklama na první díl :) Tady jsem bohužel musel fandit Peršanům. Se záporačkou jsem i dost sympatizoval... a on když se od ní hlavní hrdina vracel na lodi, tak se mu určitě taky honilo hlavou, jaký je blb :D ()

Tony.cs

Bylo od začátku jasné, že bez Leonida ztrácí tato legenda svou podstatu. Dobře natočené, i Athénský velitel byl dost ucházející postava, ale bez spartské třístovky je to film vcelku o hovně. Prostě, kdo neviděl Snyderův film, ten bude s tímto spokojen. Kdo ho ale viděl a postavy v něm si oblíbil, ten tomuhle pět hvězd prostě nedá a dát nemůže. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014