300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Shredder

V uvode to vyzeralo tak, ze nas caka hodina a pol slowmo CGI. Akcnych scen je viac ako v jednotke, ale niektore su vyslovene prepalene (kon) a navyse, aj ked su zaujimavo spracovane ,v tej bleskovo rychlej smrsti poznacej dazdom a tmou si ich nema clovek sancu vychutnat. Vzostup imperia prebral urcite prvky z jednotky, hrdinovia smelo bojuju, fatalne pohlady sa hadzu kazdym smerom a ostentativny gyc je vsadepritomny. Nebudem vycitat filmu jeho simplicitu, nikto od druheho 300 neocaval ziadne akademicky ambicie, ale su dve slabiny, ktore musim vytknut. Sullivan Stapleton nie je Gerard Butler, ano je muzny a velitelsky, ale nema ani stipku z Leonidasovej charizmy. S tym suvisi aj druhy problem, jeho prejavy uz nestartuju prudy terosteronu u muzskych divakov, lebo posobia jednak teatralne a jednak ich nedokaze predat. S prizmurenymi ocami velmi slabe 3*. ()

Wolfinas odpad!

Možná kdyby přes kameru nechali celou dobu neprohlédnutelnou kaňku krve udělali by líp. Naprostá brutální hovadina.Nezajímavá i přes všechny ty jejich vyšperkované umělé efekty a ten príma černočervený nádech. Eva Green váží 40 kilo i s postelí, je od přírody zlá a nechtěla bych jí potkat ani v civilu. Nejvíc směšné mi přijdou ty rádoby 3D efekty, které jsou v podstatě jen zmražená želatinová krev každé 3 sekundy. A kvůli tomuhle někdo chodí do kina? Díky, ale fakt ne. ()

Zl0

Výstava brušákov je už trošku na smiech, hlavný hrdina D má z charizmy Leonidasa asi tak štvrtinu (možno som prestrelil) , fishnet pančuchy vymysleli asi starí Peržania, a celkovo film pôsobí miestami ako komická napodobenina, hlavne keď už aj koňom prepína a strácajú pudy sebazáchovy... ALE! Akčné scény v kombinácii s hudbou sú jednoducho pecka a to čo robí tento fil čím je, niektoré okamihy vám postavia chlpy na rukách ako keď William Wallace kričal "Freedom", tá súložscéna je skvelá a to nielen vďaka Evinym prsiam. Jednotka je jednotka, ale toto je presne to čo sme mohli dostať. Vata + akcia čo nám nakope riť. Aj nabudúce. Dúfam. ()

singone

Hodnotím stejně jako jedničku, každopádně dvojka je pro mne slabším dílem, chybí jí prostě postava ala Leonidas na řecké straně (Eva Green je super), tudíž slabší 4* na rozdíl od plnohodnotných čtyř u jedničky. Nyní můžeme jen doufat ve třetí díl a bitvu u Platají. ()

AmonGoeth

Hlavní hrdina nesympatický, kopec zbytečných keců, akce oproti první třístovce nudná... 2* za Evu Green, která byla zase ochotná se svlíknout a my jsme jí za to neskonale vděční. ()

eagles22

Těžko někdo mohl očekávat příval originality, je to prostě pokračování se vším všudy. Taky tomu chyběla ta hlavní výrazná postava jako Leonidas. Themistokles se snažil, seč mu meč stačil a byl fajn, ale nestačilo to. Každopádně jsem se opět velice dobře bavil. Slabší **** ()

DavidWebb

Nesklamalo ma to. Čakal som plytký príbeh, zle vyrozprávaný a vizuálne pekne spracovaný (ako 300 - jedna z posledných zbraní filmového priemyslu). A to som dostal. Očakávať v dnešnej dobe vynikajúci príbeh je niečo, čo som už vzdal. Bohužiaľ dnes stačí filmárom oklamať drvivú väčšinu obecenstva podaním - polovica filmu v spomalených záberoch, krv striekajúca na všetky strany akoby ľudské telo bolo balónikom naplneným červenou kvapalinou bez mäsa a kostí a rádoby filozofické drísty bez obsahu na pozadí toho všetkého. Okrem excelentnej Evy Green samí nezaujímaví herci, ktorí (na ich obranu) nemajú čo hrať, mimo napínania brušných svalov a odriekania impotentného scenára. Eva to nezachránila, toto už nie je film ale video hra o vojne v starom Grécku, ktorú nehrá divák ale režisér. Druhý krát ani náhodou. ()

iKosser

Nechci být za gáje, ale toto teda zas taky ne...Jako když je nejlepší scéna filmu píchačka v podpalubí, je něco špatně..:D Vizuálně to není špatný, ale na mě je tam až moc krve a míň mozku. Totálně pošlou Xerxese do kytek, dají tam sexy ženskou, ukážou to samé co v předchozím filmu a to komixfighty se střídavým slowmotionem, přidají fajn kozy a jedem..žádná originalita, a to mě sere. Žádný plot twist. Srdce zahřeje jen Cersei, která si zase střihla královnu vdovu. Ale jinak, to co zdobilo předchozí 300, tu není. Prostě šit :( ()

Knor

Na druhou 3stovku jsem se docela těšil. Po dokoukání jsem ale zjistil, že nejlepší a nejhezčí na celým filmu je Eva Green ( ta holka nemá chybu... boha jo ). Trochu zklamání, i když bitvy byly super stejně jako efekty a krvavý orgie. Tady ale nebylo komu fandit, řekové mi byli celkem ukradený, peršani zase málo zlý a spraťani se vyřádili v jedničce. Bylo to celkem dobrý, ale podruhé už bych na koukal jen kvůli zmiňované Evičce. ()

Kozy9

Ako komix dokonalé, ako film neskutočne úbohé. Neviem, ako to mám hodnotiť, čsfd je totiž stránka o filmoch nie o komiksoch a tento film sa k podstate slova plnohodnotný film moc nepribližuje. Každá scéna pôsobila neskutočne umelo, áno graficky a pocitovo excelovala ale všade som cítil modré a zelené plátno a to mi spolu s nasilu pridanými 3D krvavými striekanicami uberalo na celkovom dojme. Dialógy ploché, nudné a plné klišé, herecké výkony na úrovni Hammmeerrssorfta či ako sa volá z Thora. Jediný, kto to zachraňoval, bola Eva Green a to svojim vystupovaním, herectvom a nejakými nude scénkami... Mimo toho je 300 2 vážne nudná zlátanina na komerčný efekt. Najlepšie je, ak si to rýchlo pozriete a už o tom nebudete nikdy hovoriť, pretože hneď po zhliadnutí som až taký sklamaný nebol a miestami som sa bavil (najmä scénkami prebodávania sa mečmi), no keď som nad tým začal uvažovať tak celý filmy by sa dal zhrnúť ako tri nelogické námorné bitky a kecania do vzuchu... CELKOVÉ HODNOTENIE: 50%. OPLATÍ SA ZAKÚPIŤ: Ak máte 4K, 4D ultra thin amoled 12.1 HD televízor alebo domáce kino tak áno, pretože v tom prípade si to môžete pozreť ako príklad grafickej zručnosti moderných grafikov, vo všetkých ostatných prípadoch by ste si mali radšej zapáliť cigaretu o 20 eurovku než ju minúť na tento "FILM". ()

Doomer

Taková odpočinková rubačka, pokud vypnete mozek a zapomenete i na základy historie co znáte ze školy a máte rádi takto vizualně zpracované bitky tak se to přežít dá. ()

Maniik88

No..po fajnotke 300 prišlo pokračovanie, akurát bez 300, bez Leonidasa a Sparty. Som sklamaný z digitálkových súbojov na vode, čarbaničkovej krvi, nie moc sympatyckých hercov a hlavne z drizdov o slobode. Ach jo. Na druhú stranu prišla veľmi zaujímavá postava Evy Green, s krásnymi cicinami, sem tam ukážka taktiky a potešili aj príbehové vsuvky a záverečná hudba je super. Nuž nebol to čistý fail, ale 300 s Leonidasom bolo lepšie. ()

TommyDiamond

Bitva u Thermopyl se v mých očích stala kultovní záležitostí. I když 300 vojáků vedené Leonidem v thermopylské soutěsce padlo, vrtalo mi hlavou o čem by asi mohlo další pokračování být. Jak vidno mýtické středomoří se v rukou schopného scénáristy mění doslova v půdu posetou zlatem. 300: Vzestup říše navazuje na události po i přes bitvou u Thermopyl a pokračuje tak v Perském tažení za dobitím tehdejšího světa.... I když síla příběhu není taková jako u předešlého snímku, tak myslím, že své kouzlo Rise of an Empire rozhodně má. Výživné masakrální scény, temná atmosféra, všudy přítomná smrt a hrdinové ošlehaní v žáru bitev a silou osudu (Themistokles, Xerxes, Artemisia) jsou tím pravým co dokázalo udržet můj zájem i nadšení do posledních vteřin. U mě má tento snímek čtyři hvězdy..... ()

Colchack

Vizuálne krásne (lode, more, počasie), zaujímavá prepojenosť s prvotnou 300-vkou, spomaľovačky efektné, Evička nám tu teda pěkne řádí (nehovoriac o jej ehm...povedzme prednostiach a "nakladačke" s Themistoklom, úúú ;) Xerxes odstavený na vedľajšiu koľaj, Themistokles nie je takým hrdinom/ťahúňom akého by si človek prial. Má to niečo do seba ale...ale Snyderova 300-vka sa mi páčila viac. Niečo medzi 3 - 4. ()

JohnZ87

Příliš se mi nelíbí ten koncept, který v podstatě říká, že původní 300: Bitva u Thermopyl je pouze malou součástí událostí 300: Vzestup říše. Druhý film totiž za tím prvním v mnoha ohledech zaostává. Na to, že se měl podle původních informací příběh soustředit hlavně na postavu Xerxea, tak jeho postava dostala na plátně překvapivě málo prostoru. Eva Green toho kromě obnažených ňader příliš nepředvedla, její výkon v Casinu Royale byl minimálně o třídu lepší, přesto však patří na plátně k těm nejvýraznějším postavám a to hlavně díky jinak celkově nevýrazným ostatním charakterům. Sullivan Stapleton má zřejmě působit jako náhrada za Gearda Butlera, ve skutečnosti mu ale charismatem nesahá ani po kolena. Jeho postava Themistoklea osciluje od neomylného hrdiny, který by pro svůj lid položil život až po přiblblého troubu, který přemýšlí hlavně penisem a nějaké zásady jsou rázem ty tam. Z původního obsazení se kromě Rodriga Santora vrací také Lena Headey a David Wenham, což potěší. Gerard Butler se objeví jen prostřednictvím původních záběrů. Pokud jsem si v prvním dílu našel cestu i k vedlejším postavám, tak tady jsem s tím měl docela problém, málokdo dostane více prostoru a postavy jsou bohužel často méně výrazné. Přesun bitev ze souše na moře a válečné lodě je na jednu stranu snahou o trochu odlišný koncept a pokus přinést něco nového, na druhou stranu ovšem nejsou tak atraktivní ani efektní jako právě střety z Bitvy u Thermopyl. Zpomalovačky a cákance krve fungují na jendičku, vizuální stránka se také povedla, přesto zůstala nová třístovka daleko za kvalitami prvního filmu. 65% ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)