Na vzdálené arktické výzkumné stanici objevili čtyři studenti ekologie skutečnou hrůzu globálního oteplování. Není to jenom tající led, ale to, co v něm zamrzlo. Prehistorický parazit je uvolněn z těla mrtvého mamuta a přejde na nic netušící studenty. Ti jsou nuceni zůstat v karanténě a přinést nezbytné oběti. Jinak  riskují nakažení celého světa. (TV JOJ)

anderson

NOTE (7.3.2009) Epizóda z Aktov X nazvaná ĽAD, natiahnutá na dvojnásobnú dĺžku. S klišéovitým záverom a ekologickým varovaním. Ale atmosféra a F/X slušné. No a príde aj "Muž s cigaretou", ale bez cigarety. (23.9.2009) ()

eraserhead666

Varovný sci-fi horror s posláním. Takových je dost, tenhle to ale nijak neskrývá a hrdě se k tomu hlásí, např. prostřednictvím dobře udělaných úvodních titulků. Jenže, jak několikrát zazní ve filmu, stejně je to k hovnu. Největším nebezpečím pro člověka je jen a jen člověk sám. A dobře mu tak. Filmu asi nejvíce škodí starší Akta X a vlastně i The Thing, kterým je to hodně podobné a dá se říci, že to od nich i dost opisuje. Ale koukat se na to dá, dá se u toho i přemýšlet, smát se mu, nebo mu dávat za pravdu. Záleží na které straně stojíte. Asi to chtělo více krve. :-) 2,5* ()

ARI50

Parazit je sviňa a velká, a horor dokázal zaujmou příběhem navnadit skvělou atmosféru ale pak moc nedodal pro mě něčeho lepšího ohrumujícího což je škoda silnější dvojka. ()

JASON_X

Příjemná změna oproti akčním horrorům s kokainistickým střihem a epileptickou kamerou, ale kdo nemá rád pomalejší, televizně působící filmy, bude se nudit. Já ani ne. Severský (i tak trochu seversky střídmý) thriller o agresivním glaciálním parazitovi, který se vylíhne z rozmrzlého mamuta a pustí se s chutí do lidí, mě docela bavil. Jen mě trochu zklamal zavádějící "text distributora", který sliboval nějaké vypalování celého povrchu Země. Bohužel se jednalo jen o jednu výzkumnou stanici, takže v žádná globální jatka nedoufejte. Ale i přes tohle zklamání lehce nadprůměrná spokojenost, protože mnohé detaily ze života brouka byly příjemně nechutné. Jen mě dost iritoval hysterický ufňukánek v červené vestě s flintičkou (kterou mu ostatní mohli asi desetkrát bez problémů vzít) a rozmazlená buchtovitá Kilmerova dcera bez hereckého talentu, která zacházela s řeznickým sekáčkem jako s plácačkou na mouchy. A také to celé byla vlastně jen taková ekologická agitka, ke konci už dost otravná. ()

oLí

Taková do devadesáti minut roztáhlá podívaná jako z těch lehce nadprůměrných tuctových epizod Akt X / Krajních mezí. [5.5/10 duben 2010] ()

Morholt

Globální oteplování je prevít a to i přesto, že to náš vševědoucí Vašek vidí jinak. On ovšem neví, že díky tajícím ledovcům se na svět dostanou brouci, kteří způsobili vyhynutí mamutů a teď mají políčeno na lidstvo. Takže scénář dostatečně blbej na to, aby to byla strašná nuda. A to byla. Jediné, co stálo jakž takž za řeč, byli samotní brouci a některé gore scény. Ale to je tak vše. Zklamán ale nejsem, protože jsem vůbec nic nečekal. 20% ()

HateBreeder

Nejedná se sice o žádné převratné dílo, film bude každému evokovat své známější předlohy, přesto musím napsat, že jsem byl nadmíru spokojen. Mrazivá atmosféra, minimalismus, neklid, vyvolaný obdobným stylem dialogů jako u slavnější ale také mnohem "dospělejší" The Thing, na kterou odkazuje i poster filmu. Mile mě překvapili herci, kteří nepřehrávali a chovali se tak docela přirozeně. Hlavní myšlenka představuje těžké klišé, které filmu rozhodně nepřidává a tak jí mohl být ušetřen. Jestli to celé mělo být součástí jakési ekologické kampaně o temné alternativě budoucnosti lidstva, stačilo změnit žánr. 70% ()

maseer2

povedený mrazivý sci-fi horor (i když hororem bych to úplně nenazýval, jelikož jsem se takřka vůbec nebál.. ale napětí si člověk užije, to zas ne, že ne :), kterému neschází tísnivá atmosféra a ani poselství ohledně globálního oteplování.. dost se tu píše o podobnosti s Věcí a s Akty X - určitá inspirace Věcí je v základní myšlence filmu jasně patrná, ale jinak to s ní má společného v podstatě jen to, že se film odehrává rovněž za polárním kruhem.. a inkriminovanou epizodu Akt X jsem neviděl, takže nemůžu soudit.. každopádně v daném žánru kvalitní počin :) jenom bych teda čekal, že když už Val Kilmer hraje v takovém neambiciózním filmu, tak že v něm bude alespoň hrát hlavní roli.. chyba! on se tam v podstatě jen chvíli tak nějak mihne... slabší 4* ()

GeusX

Inspirace Carpenterovým "The Thing". Horor se moc nekoná. Nejděsivější scéna mi připadala k smíchu. Val Kilmer tu hraje třetí housle. Má však 'jméno', tak je v titulcích nahoře. Vcelku však bez problémů koukatelné a nenudilo. Béčko mezi béčkami. Dvě hvězdy jsou přísné, tři jsou zase trochu nadhodnocené. 60% (viděl jsem: 1x, tv) ()

corpsy

Slušné, naozaj slušné. Tie humusácke potvorky vedia vyvolať pocit hnusu a zdajú sa byť nezničiteľné. Dobrá atmosféra, niekoľko napínákov ( scéna usekávania ruky ) a pekne krvavé efekty. Ten morálny podtext sa dal vynechať, neviem či tvorcovia chceli niečo naznačiť, ale môžem im oznámiť jediné. BOLO TO ZBYTOČNÉ! Ľudia sa už nikdy nepoučia. ()

Astaroth12

Pár študentov,dcéra doktora a pilot helikoptéry letia na základňu a tá je opustená.Ona volá otcovi ale zdvihne to jeho asistentka,ktorá je chorá a vzápätí zastrelí svojho kolegu a doktora postrelí a tak príbeh je zameraní hlavne na tých čo sú ná základni.A začínajú aj tam problémy z chrobákmi.Je to veľmi dramatický a psychologický film,ktorý ma podobnosť z The Thing a to hlavne v nedostupnom teréne a v obidvoch prípadoch tam je nejaký parazit.Príbeh ma bavil,prostredie kde sa to odohrávalo tiež dobré,chrobácka hrozba bola strašidelná a aj vyvolávala niekedy hrôzu.Herecké obsadenie tiež dobré,spracovanie a občasné triky,hlavne chrobákov chválim.V. Kilmer tu viac nebol ako bol ale prežil som to.Len jednu pripomienku mám a to že napätie a atmosféra sa miesila z občasnou nudou.Sci-Fi nemusím ale tu som spokojný.Ale ten koniec bol už len tak vypustený a žiadny nový vietor nepriniesol. ()

ledzepfan

Docela sympatická kombinace Cabin Fever a Bay u kterého má divák nutkání se ošívat.. Na druhou stranu cítím, že tomu něco schází-nějáký drajv, ambice, šťavnatější pojetí..Prostě něco co by z toho udělalo trošku zapamatovatelnější film. Rozhodně to není špatné a kdo má tyhle parazitickoinfekční filmy rád, ten se nudit nebude, ale zítra nebudu vědět, že jsem to viděl. ()

Korbitch

Další film, kde Val Kilmer hraje, nehraje, dobrýho, nedobrýho, zlýho, nezlýho. Něco jako pohádka o chytré horákyni. Přijela, nepřijela, učesaná, neučesaná, dar, nedar :-))) ()

Freemind

Zajímavé téma, které ubil nízký rozpočet. Chvílemi jsem se dost dobře bavil, vždy mě ale vyrušila laciná kamera, špatní herci nebo amatérské CGI efekty. Vykrádačká "polární" horrorové klasiky mi nevadí - prostě už teď vím, že si za dva týdny ani nevzpomenu, že jsem tento kus viděl. ()

Desperado

Atmosferické, minimalistické, depresívne. Vzhľadom na nízky rozpočet prekvapivo všetko funguje. Aj herci pôsobia sympaticky, ani tá ekobáchorka mi neprekážala, ale... Ale ten záver ?! Posledných 10 minút zmazalo takmer všetko dovtedy pozitívne! Neskutočný scenáristický kotrmelec! Akoby som na päťke rýchlosti zaradil spiatočku! A toto sa neodpúšťa. ()

Thomassi

Tak toto se mi líbilo. Dobré téma, které v tomto případě je více ku prospěchu než ke škodě. Herci sice nijak zvlášť nebodují, zato atmosféra je hustá i s těmi některými nesmysly. Ale ještě teď, když píši tento komentář, mám zatracený křeče na břichu. ()

stration

No to byl absolutní humus. Nemám rád, když po mně lezou nějací hmyzáci a z tohoto bych se okamžitě zbláznil. Bylo mi zle, jenom když jsem to viděl. Chvílema jsem musel poodejít od obrazovky, aby to na mě nenaskákalo. Fuj. ()