Inšpektor Clouseau sa dostane do hľadáčika francúzskej mafie, ktorá sa rozhodne na neho spáchať atentát, aby svojim americkým kolegom dokázala svoju silu. Clouseau však už podobných pokusov o jeho život zažil viac ako dosť. Bude tento naozaj tým posledným? (STV)

Pit

Presne v tomto je USA cítiť, keď už sa náhodou niekedy v niečom podarí natočiť tri dobré a kvalitné časti zasebou, treba to ešte ťahať na slabšiu štvrtú ! Tento príklad neskončil ešte tak katastrofálne /keď pozerám na percentá/, ale poznáme pár lepších príkladov. ()

P1tr

Tady už tvůrcům znatelně došla šťáva a na posledním regulérním Panteráckém vystoupení Petera Sellerse se velmi těžce hledají pozitiva. Po několika pokračováních je již těžké překvapit a přijít s něčím novým a bohužel to vypadá, že se filmaři o něco takového ani nesnažili a ačkoliv se pár úsměvných momentů najde, drtivá většina snímku působí neskutečně unaveným a líným dojmem, kdy Clouseauovi eskapády působí improvizovaně (ve špatném slova smyslu) a nepromyšleně, což jim ubírá na efektivitě a vtipnosti. Jedná se bohužel o velice smutné rozloučení se Sellersem, ale na druhou stranu tento díl také potvrzuje nevyrovnanost této populární, ale v mnoha ohledech již zastaralé série. ()

Opsha

Kdepak, tenhle díl je podle mne nejpovedenější. Konečně příběh nezdržuje, ale popohání, gagy mají správnou kadenci a jeden originálnější než druhý. Plus převleky mají říz. Nebýt pár malých nelogičností co se návštěvy Hongkongu týče, bylo by to za plný počet. ()

Han22

Růžový panter se z filmů co jsem v dětství moc nemusel vyšvihl v dospělosti na komediální klasiku, hlavně díly ze 70. let. Paradoxně když se mi to začalo líbit a na další díl jsem se i těšil, začalo to jít dolů. Ten humor je i na mě místy moc debilní, tlačený na sílu a za každou cenu. Neustálé padání, kopání do zadku, vrážení do lidí. Naštěstí jsou tu pořád věci co to zachraňují - spousta převleků (námořník :D), hrdina opět svou blbostí demoluje (hořící kancelář) či zabijí (čínský zabiják). A na poměry série solidní příběh s reálnými mafiány, kteří ho chtějí zlikvidovat, myslí si že je mrtvý a Closeau může "pátrat". A geniální running joke s "uzdraveným" Dreyfusem, kterému se zjevuje "mrtvý" inspektor :) Na ty 4* se to tedy znovu vydrápalo. Komedie roku 1978. ()

Rssa

Pro mě druhý nejlepší díl Růžového pantera, ve které Clouseau stále více mluví s neskutečně vtipným přízvukem (v dabingu samozřejmě), jeho převleky jsou parádní, stejně tak vedlejší příběh s Dreyfusem. 80 % ()

Paity

Trochu mi připadá humor Pomsty RP takový jakoby nucený. Už tomu chybí tak lehkost a "nemehlovost", která dělala předchozí díly tou skvělou a zábavnou podívanou. ()

peetriss

Od tohoto dílu včetně, začíná tvůrcům pomalu docházet dech a bohužel i vtipná kaše! Na Pomstu Růžového pantera se ještě dá koukat, ale humor již nefunguje tolik jako u dílů předchozích a nejednou snímek sklouzává k nudě. ()

Warle

Honička v Hong-Kongu, kde Kato jede se zmrzlinářským vozem je nezapomenutelná .. Já vás varuji, feministky nesnáším, pánové tvorstva jsou muži, ženino místo je u plotny!!; Jdu jen vyvenčit svého papoucha, pochází z Grónska a nemá rád mlhy! Clouseau nejlepší :D ()

laepus

Pořád je to ještě dobrá zábava. Určitě jsou starší díly lepší, to bezpochyby, ale kouzlo Petera Sellerse je neoddiskutovatelné a čím dál víc mi dochází, že to byl prostě jeden z nejlepších (nejen komiků) herců vůbec. ()

rsimonyi

Pomsta je stále dobrý film, sice už nedosahuje špičkové kvality předchozích dvou dílů, ale stále je to výborná zábava. Closeau v ženském přestrojení a Dreyfus na pohřbu, to jsou opět nezapomenutelné scény. Nudný je začátek, ale jakmile se objeví Closeau, tak se rozjíždí série vtipných scén. Velká škoda že po tomto díle Peter Sellers tak mladý zemřel, prý měl již napsaný výborný scénář k šestému panterovi, ale realizace se již nedočkal. Věčná to škoda. ()

El-Barto

Peter Sellers opět válí, stejně tak Kato, který je podle mě v tohle díle mnohem zábavnější než v jiných. Až na to Hong-Kongské finále a otravného Dreyfuse je to perfektní. "Proč mě chce zabít? - To je jasné, chce abyste byla mrtvá!" ()

SkyCaptain

Tento díl se mi líbil rozhodně více než Návrat RP a RP znovu zasahuje protože neobsahuje skoro žádná hluchá místa a Sellers je skoro neustále na obrazovce a ne jako v minulých dvou dílech kde jsem se většinu času nudil kvůli tomu že tam neustále byli hluché pasáže be Clouseua... ()

Besyn

Pořád šílená švanda.A taky poslední díl,který měl vzhledem k úmrtí Petera Sellerse vzniknout.Peter byl prostě nenahraditelný. ()