Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiálny text distribútora)

Slasher

Nedostatečně obohacující variace na stokrát viděné. Krom toho vlastně nemám co vytknout, ale bohužel. Level ohranosti až moc vysoký a přitom minimum nového, zkrátka nic díky čemu by se tento >deadly virus< horor vymykal. Stejné tři hvězdy jako u nedávných a tématicky spřízněných CARRIERS. Originál jsem zatím neviděI, ale ten mi s tímto hodnocením stejně asi nepohne. Jinak akce bylo dostatek a Olyphanta bych neměnil. [kino] ()

Flipnic

NO TY KRÁVO!!!! Tak tohle mi naprosto vyrazilo dech!!!!! Zatím pro mě jednoznačně horror roku. Jako milovník horrorového sužánru "zombies/nakažení/šířící se zlo/prokletí" jsem čekal nějaký průměr, ale to co jsem dostal byl pro mne osobně tak neskutečnej nářez, že jsem z toho šel vyloženě do kolen a dokonce se někdy fakt i lekl a bál ... a to je u mě už co říct. V rámci subžánru má totiž tento film VŠECHNO, co má takový film mít ... a Romerovky strká i během svého brutálně nadupaného tempa i svoji kritikou společnosti, historie a mezilidských či kulturních vztahů hravě do kapsy ... Upozorňuji, že jsem neviděl původní Romerovu verzi (ale brzy to napravím ...). K tomuhle můžu prostě jen napsat, že film nastoupí první minutou na vyloženě dramatickou scénu, pak si drží pár minut klasickou horrorovou atmosféru v rámci žánru, aby se posléze rozjel do NESKUTEČNĚ NABUŠENÉ HORROROVÉ JÍZDY, která absolutně nedá divákovi vydechnout, pořád se něco děje, jedna scéna stíhá druhou, drtivá většina scén je kupodivu nepředvídatelná, celý film je vlastně non-stop akce plná gore, mrtvol, šílených vymaštěných lidí, speciálních nelidsky chladných vyhlazovacích jednotek, skupinek rabujících hajzlů, střelby, výbuchů, totálního chaosu a to všechno se na vás prostě sype a sype bez nějaké přestávky či výdechu!! ... Gore a speciální efekty jsou špičkové, ale nehrají zde vůbec nějak významnou roli. Některé scény jsou tak dvojsmyslné a neuvěřitelně pesymistické (ostatně to je celý film), že mi z toho bylo fakt smutno ... Film je neuvěřitelně akční, je to totální psycho, má drtivou hnusnou hustou a tíživopu atmosféru, je naprosto nevyzpytatelný a pár scén i mne skutečně úplně odrovnalo ... Pro mne osobně překonal i Snydera či "Já, legenda" a je to pro mne TOP 1 v rámci subžánru ... Naprosté překvapení ... ()

Lateef

Slušně nablejskanej stroj z dílny George A. Romera. Sice jede dle vyšlapané cestičky, ale hromada dílčích scén má skvělý hororový háv. Ústřední dvojice sympatická, v podstatě mě to bavilo po celou dobu stopáže. 70% 20 miliónů dolarů(rozpočet)/55 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Chupacabre

Super horůrek se SUPER PŘÍBĚHEM ... díky vládním experimentům se tato reálná hrozba může vyskytnou "KDEKOLI a KDYKOLI" na naší planetě. Vždy vás někdo nebo něco sleduje a vždy se vás to bude snažit "UMLČET a ZABÍT". Další pokračování jistě bude zajímavé ... ()

Zeck

Žánrově si tenhle film splnil vše, co si splnit měl. Pro lidi, kteří horory s tímto tématem sledují sporadicky, to byla skvělá podívaná, pro absolutní neznalce průměrný film. Já tyhle filmy miluju, infekce, nákaza, postupný rozklad společnosti, to je přesně pro mě. The Crazies je skvěle zvládnutý film, ale je bohužel bez napětí. Vyděsit mě Eisner nedokázal ani jednou, zato mi nabídnul velmi kvalitní a originální scény. Odvoz lidí a třídění bylo geniální, scéna s vidlema se stane kultovní, stejně tak myčka aut. Hlavní herecké duo působilo velmi sympaticky, celkově herecké výkony byly nadprůměrné, škoda pouze té sterility, když mělo být pořádné dusno a ztísněno. Nadprůměrný film, který je ve skutečnosti tak na 80%. 10% přidávám za můj nejoblíbenější subžánr, který se povedl a Timothy Olyphanta, který mě utvrdil o svých kvalitách. 90% nejočekávanější film roku 2010 ()

xxmartinxx

Veskrze průměrná podívaná. Eisner se bojí udělat cokoli, co by vyšlo z průměru. Nezapadl tak sice do podprůměru, ale zároveň se nevyškrábal ani kousíček nad střed. Tři zajímavé scény (kombajn, vidle, myčka) + hromada průměru. Sahara byla lepší. 50% (A vážně mě štve, že tomu odpovídají tři hvězdy.) ()

Skejpr

V komentáři k Eisnerově Sahaře jsem napsal, že by to příště nemuselo být špatné. Příště je tady a je přímo špičkové! Parádní atmosféra, dechberoucí vizuál a překvapivě solidní herecká stránka patří k zásadním kladům tohohle "skorozombie" hororu. Velké překvapení, a velmi intenzivní zážitek., který kazí jen dokolečka, až ubíjejícím stylem opakované prvky, lekačky a deus ex machina. Ale zase je třeba ocenit skvělou práci se světlem, pohybem mizansceny (za účelem děsení i matení diváka), a vůbec gradaci a vynalézavost něterých scén spolu s občasným prostorem pro černý humor. Všimněte si mimochodem, že Olyphant (jehož charisma je neuvěřitelné) v nejvypjatějších momentech rozkošně přehrává :)) Plné 4 hvězdy s náběhem na pátou... ()

Pumiiix

Nebudu lhát, ale The Crazies je pro mě velké zklamání a to hlavně po akční stránce. Jak tady už někteří píší, delší akce a úderné není moc (žádná pořádná top scéna). Herci si své odehráli a nejsou slabou stránkou filmu. Na to že je film „erko“, je krve a gore překvapivě málo…V hlavě mi zůstali hlavně dvě akce a to scéna v márnici s frčkou a akce v myčce. I tak tento film můžu doporučit. -7/10* ()

flanker.27

Jo, líbilo se mi to. Po dlouhý době jsem v podobnym filmu nezaznamenal přítomnost osoby, která by mě rozčilovala, lidi jsou sympatický, jednaj v rámci možností celkem logicky, i ta "zlá" armáda je tu docela zlidštěná díky scéně ve stodole, brutalita v přiměřený míře, aby působila reálně a ne samoúčelně, žádný současný genderový klišé, Radha Mitchell je takřka ozdobou. Je znát, že to tvůrce i herce bavilo. Troufám si film označit v rámci žánru v současný době za nejlepší/nejsympatičtější - pro mě lepší než Úsvit mrtvých, 28 dní poté i Rec 2. Zážitek byl podobnej jako u Sirotčince, prostě jsem si pořád říkal "pěkný, ale teď by se mi líbilo, kdyby se stalo tohle" - a bác bylo to tam. ()

gudaulin

Na první pohled vypadají Podivní jako jeden z dlouhé řady titulů hororového žánru, který se nese na vlně zájmu o zombie tématiku. Námět a scénář ale pojednávají o zcela reálné hrozbě zbraní hromadného ničení a světové pandemii s nedozírnými následky. Na scénu přichází tajný vládní plán izolace a "úklidu" zasažené oblasti bez ohledu na lidské životy. Začíná napínavý souboj s časem, zda se podaří uniknout ze smrtonosné pasti. Podivní se mohli stát nadprůměrnou žánrovou lahůdkou, nebýt režisérova pocitu, že samotná paranoia a riziko nákazy pro naplnění pokladen kin nestačí a svoje peníze si musí zasloužit i pořádnou dávkou akce a těch nejprofláknutějších žánrových klišé. Tahle "sázka na jistotu" nakonec snímek stála dvě hvězdičky. Celkový dojem: 60 %. ()

choze

Tak jsem se pro jednou zpronevěřil své zásadě nechodit do kina na žádné remaky, speciálně pak ne na ty hororové (loni jsem přitom odolal i PÁTKU TŘINÁCTÉHO a to jsem na té sérii vyrostl!) a samozřejmě jsem si pěkně nabil hubu, takže vám všem moc děkuju. Obludně klišovité, dokonale předvídatelné a bez zapamatovatelných scén (výjimku tvoří scény zapamatovatelné svou blbostí), marně se to snažící maskovat svižným tempem a náloží stereotypních lekaček. Jediné pozitivum - Olyphantovic Timmy. Klasická "scenáristická inspiračka" (film bavící tím, že si u něj vymýšlíte jeho vlastní zábavnější verze). Hodný šerif, zlá armáda a hromada lidí, co se chovají hnusně ne proto, že je jim to vlastní, ale protože jsou nakažení. Zkrátka pohádka pro děti. Připadal jsem si, jako by se mě někdo pokoušel strašit klekánicí a já mu zato ještě zaplatil stopade. Prostě jako idiot. ()

Gilmour93

Je všeobecně známo, že příliš tvrdá voda vám může kamenem zanést pračku a v Ogden March to zašlo tak daleko, že zanáší vidle krví, městečko armádou a márnici mrtvolami. Remake Romera Rating R na velmi dobré technické úrovni plný "volume up" lekaček, last minute výstřelů z kategorie "já jsem tvé klišé, pozvi mě dál" a romantického vodění se za ručky s vycházejícím ra(dioaktiv)nním sluncem na pozadí mírně ztroskotává na nedotaženém scénáři, kdy se mi chvílemi zdálo, že ta skupinka autorů na něm sice dělala na směny, ale nikdy si je nepředaly. Varování pro pálkaře: Nikdy nechoďte zkoušet odpaly na baseballové hřiště pažbou brokovnice, protože můžete být velmi rychle vyautováni.. ()

Psema

Krutopřísná pecka, jejíž dějovou předvídatelnost (pointu jsem uhodnul cca po pěti minutách) bohatě vynahrazuje Eisnerův um, jehož prostřednictvím režisér s divákem manipuluje jak se mu zachce. Při lekačkách jsem skákal až ke stropu, při akci byl zaražený do sedačky, a jakmile šlo říznému Olyphantovi o krk (byť jsem věděl, že o něj přijít nemůže), málem jsem se v sedačce doškrábal až na molitan. Zajímavé, že ve správných rukách mají remaky smysl. Jen je nesmí dostat do ruky Bay a jeho banda patlalů. Na Eisnerův Útěk z New Yorku (pokud k němu nakonec dojde) se každopádně těším jako na máloco. A Timothymu bych prosil přihrát Snakeovu pásku přes oko. ()

Tuxedo

Dvojkomentář k Romerově originálu a Eisnerově remaku: The Crazies (1973) Překvapivě slabý a povrchní Romero, v kterém se vinou lajdáckého scénáře, ochotnických výkonů a především vinou laciného řemesla se zásadními nedostatky v základních znalostech (režie, režie akčních scén, kamera, výprava, střih – vše dosahující až amatérských sfér) a kvanta technických i obsahových kiksů ztratí i těch pár typicky romerovsky hloubavých, zde jen velmi volně načrtnutých myšlenek. Kritika armádních složek i člověka samotného nabízí jen několik málo jímavých, avšak dále nerozváděných (!) otázek, které by Romero v lepší formě a s lepším zázemím dozajista jaksepatří vytěžil (Jak v tomto zmatku poznat, kdo je skutečně šílený? Obyvatelé městečka, kteří se jen snaží přežít či vojáci, na jejichž bedrech dost možná leží osud celého lidstva a kterým se nebezpečně začíná situace vymykat z rukou, pročež se uchylují k extrémním řešením? A kdo z obyvatel je skutečně nakažený a kdo jen ztrácí poslední zbytky racionálních zábran z čirého zoufalství, kterému v karanténě a s vidinou jisté smrti nutně musí propadat?). The Crazies (2010) V dodatečné zjednání nápravy v podobě remaku jsem snad ani nedoufal - nová verze Brecka Eisnera kašle na satiru úplně, alespoň však solidně kope za tým, za který kopat umí (na rozdíl od mnoha současníků) a platí za velmi zručně odvedené a řízné hororové řemeslo, zaujímající post o 1 a půl stupně pod Davidem Sladem a Zackem Snyderem. ()

Hal_Moore

Proč nedat plné hodnocení, když jsem se královsky bavil. Nenudil jsem se ani minutku, vše bylo dle mého gusta. Kouzlo se nevypařilo ani po šestém zhlédnutí, a tak sahám na mety nejvyšší. O Guilty pleasure se bavit nelze, neboť nejde o brakové dílo, a tak se mi asi nějak zvráceně Podivní trefili přímo do noty. Svou zásluhu na tom má určitě výborný Timothy Olyphant, který po tomto snímku a po Dokonalém úniku našel cestu do mé TOP10. Jeho drahá polovička v podání Radhy Mitchell mi však neskutečně lezla na nervy. Uječenější ženskou jsem už dlouho neviděl, navíc její chování nemá nic společného s logickým uvažováním. Skvělou práci odvedl i Mark isham, jehož hudební doprovod ke scénám sedl jako prdel na na míru vyrobenou záchodovou mísu. U Podivných jsem se zkrátka smál (Everything is fucking moving), lekal (jen párkrát, ale dost), koukal s otevřenou hubou dokořán (vidle, hledání místa havárie, závěr) a v neposlední řadě měl na krajíčku (Fuck you for what you did). ()

somnar

Původně jsem chtěl odkliknout tři hvězdy se slovy, že jednotlivé situace jsou tak repetitivní, až to bolí, ale co... Už si nevzpomínám, kdy mě naposledy nějaký horor takhle konstantně napínal, proto si Podivní nějaké to nadhodnocení zaslouží. 70% a velké plus za ty wtf srandičky a jiné nekorektnosti. Nečekal jsem je. ()

Kryšpín

Co jsem od traileru očekával, to jsem od filmu dostal. Výborná horrorová oddechovka se vším všudy. A nejvíce nasycená tou atmosférou napětí, která už mnohdy v těchto žánrovkách chybí. ()

TeeAge

|| Scenár: Scott Kosar, Ray Wright, George A. Romero | Hudba: Mark Ishman | Produkcia: Michael Aguilar, Rob Cowan, Dean Georgaris; Executive: George A. Romero | Distribúcia: Overture Films | Štúdio: Participant Media, Imagenation Abu Dhabi | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržba: 54,677,170 $ || ()

Aluska88

Zase tu máme jedno malé, poklidné americké městečko, kde životy místních obyvatel plynou stejně poklidně den za dnem. Žádné mimořádnosti či výtržnosti. Až do onoho osudového dne. Do vodovodního systému se dostala nějaká sračka, ze které začnou místní občané tak trochu agresivně magořit a ve stylu Stalo se, se začnou pouštět do brutálních činů. S tím rozdílem, že ne na sobě, ale na ostatních. Ač disponují Podivní klasickým žánrovým formátem i tradičním klišé, patřičná atmosféra, slušný scénář, spád děje, množství akce i sympatické obsazení jim hodně získává a díky tomu se z nich stává povedená žánrová jednohubka. Zejména Joe Anderson byl borec. Škoda jen, že to byl přesně ten typ, o kterém si řeknete, že zkrátka musí špatně skončit. A pokud jste si mysleli, že skřípění nabroušených nožů Freddyho Kruegera po ocelovém zábradlí je asi ten nejpříšernější zvuk vůbec, podobný zvuk, který zde však mají na svědomí vidle, vás rychle vyvede z omylu:) Závěr filmu je dokonale apokalyptický a působivý. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (viac)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (viac)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (viac)