Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiálny text distribútora)

dee-key

Zklamání týdne. Film absolutně bez nápadu těžící jen ze stokrát omýlanch témat. Lekací scény tak převídatelný, že se až leknete, jak moc jste se nelekli. Předvídatelný jako konec Avatara. Akce prakticky žádná, děj o ničom, efekty mohly být taky zatraceně lepší. Nechápu, co tady ty lidi hodnotí, ale já jsem se opravdo nudil, za to ať se na mě nikdo nezlobí. ()

fmash

Na jednu stranu výborně zpracovaný motiv eliminace ohniska nákazy (včetně různých nedokonalostí armádní organizace i nečekaných zvratů), docela dobrá vizuální stránka a ukázkový začátek (proč jen se nejhezčí scény civilního života amerických maloměst nacházejí v béčkových hororech?); na druhou stranu předvídatelnost, nedotaženost a scénář na houby. Snad bych váhal i nad trojkou, ale posledních pět vteřin před titulky potvrdilo, kde je skutečné místo Podivných. ()

ilemas

Pěkně natočené, 100x viděné, plné klišé, pár scén dobrých, jinak takové jednoduché, bez nervydrásajícího napětí, vždy jsem věděl co se v poslední vteřině stane. Taková dobrá jednohubka na jedno podívání,nenudí, nenadchne. Ale líbilo se mi to a těším se na dvojku. ()

BoredSeal

Technicky zvládnuté cvičení v mém oblíbeném "apokalyptickém" žánru. Potěšila mě inovativní scéna s myčkou. Režisér si dobře poradil s úhly kamery a chytrým, přehledným střihem a herci mu nic nezkazili. Někde mezi trojkou a čtyřkou. Po dlouhé době solidní vážný horor, který se obejde bez zombií, upírů a vlkodlaků. ()

honajz2

Je to takový fajn horor s tématikou nějakého viru, který naštěstí není hloupý a příjemně se na to dívá. Napětí to má, další plus. Pak je to taky dobře natočené, herci dobří a to je zhruba tak všechno. Vadí mi nedořečené věci, konec byl takový divný a některé části jsou takové nijaké. Ale příběh sám o sobě špatný není, sice nic originálního, ale co už. Takové lepší 3*, na víc to nevidím, ale horor je to fajn a klidně se na něj podívám znovu. ()

M.i.k.e

zklamání.Ne snad,že bych čekal nějaký zázrak (byť místní hodnocení k tomu svádí),ale tohle se v mých očích nevyškrábe ani k průmeru.Hlavní téma už tu bylo několikrát a mnohokrát bylo zpracováno lépe.Tady je to celé takové unilé,bez nápadu,bez napětí a svým způsobem mi bylo jedno kdo přežije a jak to vůbec dopadne...40% ()

Hennes

Z tohoto žánru to patří určitě mezi to lepší. Hned začátek filmu má dobrý rozjezd a dále nechybí napětí, překvapení a dobře natočené scény. Jen mě mrzí ten americky přiblblý konec. Z filmem se nudit nebudete a jako každý hororový film i tento má pár přehnaných momentů. Vrcholem je ovšem závěrečná exploze, která smete a odhodí kamion s oběma hrdiny. Samozřejmě vylezou bez jakékoliv újmy na zdraví, oblečou si čisté mikiny ( ty si vzali v obchodě, protože tušili asi závěrečný happy end ) a ruku v ruce vyrazí vstříc krásným zítřkům. Proč nás tvůrci na konci takhle ničí ? ()

SallyZen

Horror, který patří do červené kolonky. Olyphant se mi tu hodně líbil. Konec dosti překvapivý, a proto skvělý. Podobných horrorů jako je tento nebo 28 dní poté by mohlo být více. 80% ()

Chen

Drsné, neomalené a neuhlazené, brutální a atmosférické. Možná se dočkáme pár klišé, možná je snadné odhadnout, jak to dopadne a kdo přežije, ale to neznamená, že během sledování nemá člověk mrazení v zádech a necítí podivnou stísněnost a pocit bezvýchodnosti. ()

Martin741

Priemerny horor o neznamej nakaze, ktora pomaly ovladla mestecko Ogden Marsh. Spociatku pokojni obyvatelia sa menia na vrazdiace a agresivne bestie, ktore nicia vsetko a vsetkych, co im stoja v ceste. Slusny rymejk Romerovho The Crazies z roku 1973, ale hororom roku 2010 sa nestal. Tam by som skor dal Johnstonovho Vlkodlaka alebo I Spit On Your Grave. 65 % ()

Figu

Už to tu bylo několikrát. Podobné téma pořád a dokola o jakési invazi, smrtícím viru, nemrtvých a tak dále a tak dále... Jenže mě toto zpracování velice potěšilo! Vešlo se sem celkem dost krve, lekaček a temné atmosférky. Navíc hlavní duo Olyphant s Mitchellovou se uvedlo velmi sympaticky a za ně dávám taky palec nahoru. Na hraně, ale čtyři si to zaslouží. 70% ()

MrPierc

Líbilo se mi to, protože tu nebyly tisíce bezduchých zombíků, ale bylo jich jen pár a film se zaměřoval hlavně na přežití a proč se tak stalo. Je to tedy spíše varování pro lidstvo. Plné napětí a nepřehnaných krvelačností - je to zombie film "skoro" bez krve. ()

Petoss1

Dalo sa z námetu dostať aj viac. Sklamaný nie som, žiadne žánrové novátorstvo sa síce nekoná, nájdu sa aj spoločné znaky s inými filmami, ale kašlať na to. Príbeh má atmosféru (v strede sa trošku stratila), príjemné obsadenie a na to všetko sa bezproblémovo pozeralo. 75% ()

Rocky88

Sice "jen" tři hvězdy, ale přesto to stojí za shlédnutí. Už jenom kvůli výtečnému obsazení (hlavně Olyphant, kterému role muže zákona sedí i jinde :) ), ale i kvůli tomu, že se postavy chovají ne úplně pitomě, jak je tomu zvykem, zvláště u hororů. Příběh je sice jednoduchý a docela předvídatelný, ale na druhou stranu je velice atmosférický a udržuje v napětí po celou dobu sledování. Chuť zkazí jen občasné klišé, na druhou stranu se tu i najde pár takových scén, které se klišé krásně vyhnou. Jako jednohubka skvělé. ()

shyster

Podivní mě tak navnadili svým trailerem, že jsem se nemohl dočkat dalšího suprovýho hororu. Jenže všechno podstatný bylo ukázáno v již zmíněném traileru (a to včetně lekaček). Takže mi už nezbývalo nic jiného než se pokochat krásnou scénou s kombajnem. ()

O´Neill

Horší než Úsvit mrtvých ale lepší než 30 Dní dlouhá noc. Dobrá atmosférická podívaná ve které herci odvádějí svou práci, a lze krásně vidět typickou reakci armády na jejich nezdar - pošleme tam atomovku. Dobře napsaný scénář, děj ubíhá rychle. ()

bourec

Breck Eisner natočil dost dobrou Saharu,a ani Podivní neni špatnej film.Skvělej výběr dvou hrdinů,timothy i Radha by charisma mohli rozdávat,perfektně hutná atmosféra,ke který bych měl jednu připomínku,a to,že to úvodní pátrání po tom,co se děje,mohlo bejt o půlhodinku delší,ale jinak pecka.80%. ()

Mefistofelle

Bez mučení se přiznávám, že jsem neviděla původní film, tudíž tenhle remake přede mě předstoupil bez toho, aby byl zatížen srovnáváním. Vyvázl z toho dobře. Příběh odsejpá bez otravných zdlouhavých scén, sem tam se objeví něco, co je fakt pecka a člověk by to opravdu nečekal, závěr je pak takové milé wow s otevřenou hubou. Mimochodem, s podobnými filmy (rozuměj "Objevil se divnej virus, co budeme dělat?") mám problém se schématem nic se neděje - nic se neděje - SHIT HITS THE FAN! Ovšem v případě The Crazies tohle pravidlo neplatí, něco (o čem hrdinové zatím moc netuší) se děje už od začátku a my se jen postupně dozvídáme co. Přitom ale film neztrácí dech a má pořád čím překvapovat. Jo a docela se těším na původní verzi, tak snad brzy... ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (viac)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (viac)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (viac)