Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

Freemind odpad!

Svět se už dočista zbláznil - jak se může hodnocení takové epochální, amatérské kraviny vyšplhat nad 50%? Je totiž rozdíl mezi indie/nezávislým filmem a nízkorozpočtovou škvárou. Jamin Winans nejen, že nemá talent, ale disponuje hned několika antitalenty, na jejichž čele se skví naprostá absence soudnosti. Nechám teď stranou béčkové herce a ufňukaný scénář bez jiskry, který vypadá, jako by ho psal nějaký sentimentální rentiér. Skutečnou osinou v zadnici je zde kamera, střih, efekty a masky. Zcela evidentně dokreslené odlesky světel, Inkova maska vyvedená jako polystyrénový nosan, který nosil Raymond Luxury Yacht a - hlavně a především - laciné a nepřirozené barevné filtry a příšerně přepálené barvy, čili charakteristický projev výtvorů každého packala, kterému se zdá, že točí umění. Winans je často srovnáván s Richardem Kellym (Donnie Darko) a mě nezbývá než souhlasit - skutečně, každý z nich má vcelku slušnou šanci, že se stane Edem Woodem XXI. století. ()

Lulu13

Po skončení tituliek som ostala v nemom úžase. Wow! Neviem či vyzdvihnúť skôr vizuálnu stránku filmu, alebo tú dejovú, pretože obe sa ma dotkli rovnako silno. K tomu všetkému krásna hudba, výborní herci a môžem s kľudním svedomím povedať, že INK je jeden z najkrajších a hlavne najoriginálnejších filmov aké som doposiaľ videla. Absolútne nechápem tie nízke hodnotenia. Pre mňa jednoznačne 5*. ()

Helo

"One, two, three, four, one, two, three, four" Vcelku jednoduchý koncept, který je zabalený tak šikovně, že jej jednotlivé scény pomalu rozbalují jak Vánoční dárek. Zpočátku vůbec netušíte oč běží a máte chuť to vypnout, ale čím víc dílků skládačky dostanenete, tím budete více unešení. Ke všemu ještě přispívá perfektní vizuál a hudba a také (pro mě) nečekaná pointa. ()

Dubro

Uvediem to tu na pravú mieru, ak dovolíte. Sny má teda každý, jedno či už dobré alebo zlé, no zjazvená nočná mora je už iná liga, zvlášť, keď má nosisko len o čosi väčší ako Adela. (Sa mi spravil taký pupák na líci, asi je čas kúpiť si nový eLDží s dotykovým displejom.) Čo sa týka tenkého ľadu, tak sme na správnom mieste, pretože pomerne Interesantný a divácky Náročnejší žáner sKolaboval na svojom TV inscenačnom prevedení značky „No hnus“ a na hereckých výkonoch, v miestnych kuloároch nazývané aj ako „ponorkové“. Pomerne za menej by som vedel nakopať niekoho a nielen do zadku. Našťastie dobrej hudby si vážené dámy a vážení paní užijú do rozkoše. Skoro trapas. 6estka. ()

Gereth

K Ink budu shovívavější. A to přesto, že amaterismus a lacinost z něho kouká na každém třetím kroku. Protože o podobné filmy člověk zakopává jen vzácně, protože nejedna zdejší postava, myšlenka či scéna má větší hloubku než většina americké hollywoodské produkce a protože pro jinakost já mám slabost. Vzhledem k více úrovním a několika možnostem interpretace si to ale celé budu muset dát ještě jednou. // 75% ()

Martin741

Ynk je len dalsim priemernym hororom/fantasy, ktore dohromady nic neponukne. Nulova strasidelna atmosfera, miozerne herecke vykony a slaba a nevyrazna rezia. 50 % ()

wampilenka

Poslední dobou mám "štěstí" na filmy, které pohřbívá kýčovitý příběh. V tomto případě to nevnímám jako jedinou slabinu díla, protože i obraz na mě působil všelijak, ale rozostření a přepaly bych ještě dokázala prominout jako jakýsi pokus o "atmosféru". Postavy se dělily na nechutně dobré a nechutně zlé /i když občas tam nějaké drobné kolísnání bylo, nejzřetelnější, a pro film nejdůležitější, bylo v postavě Inka/. Kariérismus a snaha o úspěch za každou cenu jsou hodnoty nejzápornější, a takové vábí zlé Inkuby (neplést se sexuálními démony, tito jsou téměř bezpohlavní). Na druhé straně stojí otcovská láska, jejíž důležitost je ve filmu téměř zbožšťěna, a za tu (a za krásné sny) bojují hodní Vypravěči. V centru pozornosti většiny postav je malá roztomilá holčička, což už je samo o sobě docela "hraní na city". Záběry na šťastnou rodinku v poli slunečnic jsou pak opravdu těžký kalibr. Abych pouze nerýpala, uznávám, že Inkubové byli nádherně/odporně děsiví s těmi svými "dokonalými" úsměvy... ()

bourec

Co to jako je?Byl boj rozhodnout se,jestli budu film sledovat,nebo ne.Nakonec zvědavost zvítězila,a to byla chyba.Už jen snový,roztřesený,zamlžený,barevně přebuzený sekvence ,z kterejch u každýho podobnýho filmu,kde jich je tolik uchcávám,hnali tenhle film do podprůměru.A je mi úplně u prdele,že je to neholywodský,jiný a pro někoho výborný.Děsná,vlastně nijaká výprava(tu lepenku přes oči mám doma v sekretáři),herci strnulý,bitky trapný,prostě totální ,a navíc nezábavná zbytečnost.74%?To spíš znamená množství prosranýho filmovýho materiálu,než hodnocení.10%. ()

C0r0ner

Divné, to je asi tak to nejvýstižnější slovo, které k Ink patří. Nakonec to vlastně dalo i smysl, ale přece jenom toho nevysvětleného, nedotaženého a zvláštního tam bylo příliš na to, abych mohl jít s hodnocením nad průměr. Takovou haluzárnu vidí člověk jednou za dlouhou dobu. 65% ()

Laputa

Tento film je nízko rozpočtový ? Ano, a co? A co ? A co ? A co, do háje ! To, že režisér není zloděj nebo se nenarodil prachatým rodičům znamená, že film je špatný ? Proto, že nestál 500 milionů dolarů jako série Pána prstenů, tak je špatný !? Není. Malý rozpočet a velký film. Jinými slovy za málo peněž hodně muziky nebo spíš kotel muziky. Tak originální, tak zajímavé, tak poutavé, tak geniální. V dnešní době se jen těžko hledájí filmy, které natočili režiséři s malým rozpočtem a které stály zato. A tento za to stál. Proč, protože Jamin Winans má talent. Nemá snové jmění jako Peter Jackson, ale dokáže vytvořit super film za pár šupů a to je umění. Kdyby měli všichni režiséři dost peněz, tak by všechny filmy byly super a in a nejlepší. Nebyla by v nich, ale duše, jen prachy a rozežranost. O co máme tady ? Umělecké dílo, které nijak netrpí nedostatkem peněz, protože Jamin Winans má mozek, nemá konto, má mozek ! A to je nejdůležitější. Ve filmu jde především o myšlenku a o to co nám chtěl režisér říct a tady mi toho řekl moc. K tomuto snímku se prostě hodí popis : Extravagance, ale působivá extravagance. ()

Martrix

Mám rád filmy s nejednoznačnými komentáři. Někdo dá sotva jednu hvězdu a chrlí jednu výtku za druhou, jiný se zmůže jen na wow a plácne pětihvězdu bez mrknutí oka. Tohle je přesně ten případ. Prvních dvacet minut budete přemýšlet o tom, jestli se raději nepodíváte na zprávy z regionu, nebo jestli si raději nevysajete auto, nebo nevyčistíte okapy na baráku. A to i když vám dojde, že jde spíš o alegorii, o takový nitrozpyt jednoho ztraceného člověka, kterému se trochu pomotaly hodnoty. Přestože je první třetina trošku zmatečná, většina diváků bude po půl hodince tušit kdo je kdo a co která postava v tomto příběhu představuje. A přestože se nabízí, co se bude dít dál, začne to být zajímavé. Navíc postavy jsou sympatické a vše je podané tak...skromně, bez ambicí ohromovat, ale prostě vyprávět. Nemoralizuje se, ale ukazuje a kdo si má z takového příběhu co vzít, ten si tam to ponaučení najde. A tak kdo vydrží do poloviny, bude asi dál sledovat, jestli to dopadne tak, jak by si většina z nás přála. Označení Sci-fi je velmi, velmi zavádějící, takže aby jste nebyli mezi těmi, kteří raději stráví čas na střeše, nebo vysáváním, doporučuji nečekat ufony, alternativní světy, ani dimenze, ale spíš psychorozborku podanou lehce fantasy formou. Žádné supertriky, tady je to o něčem jiném. Pragmatici si nejspíš jen pobouřeně odfrknou, ale empatici a esoterici si příjdou na své. Pokud máte rádi věci jako OA, nebo Výchozí bod, nejspíš se vám bude Ink líbit, a to i když je oproti výše zmíněným o dost naivnější. ()

chemopren

Jeden z najoriginalnejsich filmov co som v poslednom case videl. Skvely namet, pribeh, herci, efekty, no proste vsetko. Koniec nemal chybu. Za malo penazi vela muziky... Jedine co sa da vytknut ze zaciatok je trochu rozhadzany inak podla mna skvely film. btw len uplny retard moze ist s hodnotenim pod 2 * ()

tomeek

Prvních pět minut super. Potom se objeví Baba Jaga ve sniper kostýmu a celý sci-fi feeling jde do prdele. Když už se začne rozvíjet nějaká akce nebo lepší moment, okamžitě nastupuje nudná tichá scéna plná rádoby hlubokých dialogů, která to celé zabije a v tomto duchu se to nese celou první hodinu. Upřímně jsem po celý film přemýšlel, za co bych dal aspoň jednu hvězdu. Strašně mi vadila "fantasy" rovina příběhu a naivita jejího podání. Od odpadu to pro mě vytrhl až závěr v nemocnici, kde se šikovně prolínají dvě reality (a hlavně se konečně něco děje). Audiovizuálně zajímavé, pro mě bohužel nic víc. Sice se žánrově dá zařadit do mých oblíbených mindfuckových filmů, ale i tam hraje Ink jen druhé housle. Já jsem to vyloženě protrpěl. ()

Immortal17

Z tohoto snímku mám velice smíšené pocity, nedokážu nazvat co jsem cítila při sledování filmu. Nikdy jsem nic podobného neviděla, ale udělalo to na mě nesmírně silný dojem. Úžasně fiktivní děj mě naprosto pohltil již v úvodu a konec mě překvapil v šílené záplavě slz. Vážně uvažuji, že film zařadím do svých oblíbených filmů. Soundtrack ve filmu ve mě též zanechal hlubokou stopu. Krásné, inspirativní, fascinující, ohromující, opravdu velice sofistikovaný příběh. Nemám co namítat, 5/5 si zaslouží. :) ()

Karush

One, two, three, four; one, two, three, four tak toto mi ešte dlho ostane na pamäti. Film, neopísateľný a neuchopiteľný, treba vidieť a pocítiť, ako pôsobí. Odohráva sa v 2 rovinách, tá skutočná prináša zaujímavú drámu a vzťah otca a dcéry, a tá druhá poskytne nádherný obrazový svet s akčnými prvkami, ktoré hovoria sami za seba. Fantasy, ktoré rozvíri diváka aj napriek tomu, že obsahovo neprišiel film s ničím neobvyklým. ()

capák

Ink je bez nadsázky jeden z nejzajímavějších filmů, jakej jsem v životě viděl. Je pravda, že je na něm citelně znát nízkej rozpočet a jistá míra amatéřiny, což se projevuje například poměrně lacinejma trikama, maskama, kostýmama a obecně snahou režiséra udělat z filmu něco, co není, prostřednictvím různejch zpomalovaček, prostřihů nebo kamerovejch filtrů. Je škoda, že Winans cítil potřebu, aby Ink nevypadal tak lacině, protože je to paradoxně něco, co mu uškodilo nejvíc. Nízkej rozpočet totiž ještě neznamená špatnej film a Ink je toho příkladem. Snímek je vystavěnej na často omýlaným ale pro mě osobně pořád zajímavým námětu a jednoduchým ale originálním scénáři, kterej navíc po celou dobu doprovází krásná hudba. Pokud překonáte pomalejší a mírně zmatenej rozjezd, dočkáte se přinejmenším nezapomenutelný řetězový scény á la Benjamin Button a dechberoucího závěru, kterej mě donutil několik minut v kuse čumět na film s otevřenou pusou. Vzít 250 milionů dolarů a natočit s nima dobrej film není takový umění, jako natočit dobrej film s minimálním rozpočtem. Jamin Winans je umělec. ()

Slintiik

Velmi zvláštní film. Přesto ve svém nitru upřímný a dojemný. Pro mě po dlouhé době opět originální film, který si na nic nehraje. Nízký rozpočet je chvílemi dost znát, ale nikterak neuráží. Byl jsem překvapen. Mile překvapen. ()

lennyd

Zatímco si obyčejní lidé užívají poklidného spánku, netuší - že o jejich sny probíhá velký boj mezi stranou zla (noční můry) a stranou dobra (příjemné sny). Když je ale jednoho dne těmi zlými unesena malá Emma, musí se "dobráci" spojit v za pomoci otce Emmy malou holčičku zachránit... Z celého filmu se mi asi nejvíc líbilo prvních deset minut - ani ne tak pro to JAK byly natočeny, ale to, O ČEM byly - celé to dává neuvěřitelný smysl (odkud se berou noční můry, odkud se berou příjemné sny? Vždyť to celé takto může být). Pak následovala asi hodinka nudy, občas proložená nějakým zajímavým soubojem či nápadem, aby na nás pak režisér vybalil to nejlepší ke konci (naprosto dokonalá scéna "butterfly effektu" - tu jsem si musel pustit několikrát, jak úžasně je natočena). Jen díky úvodnímu zamyšlení a této perfektní scéně dávám 3*... ()