Postup do krajskej ligy? To je absolútne nevyhnutné! Slavoj Houslice je futbalové mužstvo, ktoré hrá regionálnu súťaž - "okresní přebor". Už dlhé roky členovia a hráči túžia, aby sa ich klub prebojoval o úroveň vyššie a zahral si vyššiu súťaž - krajskú. Či sa im to podarí v nasledujúcej sezóne, uvidíte počas leta na obrazovkách televízie Markíza. Dostanete unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia priemerného futbalového oddielu v malej priemernej dedine s jedným obchodíkom, jednou knižnicou a jednou krčmou. Spoznáte, aké to je viesť futbalový tím, prežijete víťazstvá, prehry i remízy nielen ich A-mužstva, ale aj osobné víťazstvá, prehry a remízy postáv samotných. Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota a ďalší výborní herci v obľúbenom českom seriáli prichádzajú aj k nám. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Tommassi3 k tomuto seriálu (17)

Okresný prebor (2010)

Okresní přebor platí především za jeden z nejzajímavějších televizních porevolučních projektů, rozhodně však ne nejlepších, jakkoli patří k mým nejoblíbenějším.. Začneme-li u pozitiv a předností seriálu, pak jde zřejmě o jediný český kus filmařiny, který nešustí papírem a neodehrává se v nějakém jiném vesmíru jako naprostá většina všeho ostatního, díky čemuž ho lze považovat za navýsost chvályhodný počin, protože tuzemští scenáristé by se od Petra Kolečka, který dokonale vnímá a variuje obyčejný český venkov, potažmo maloměsto, mohli učit, jakkoli by tedy právě tato filmová disciplína měla být vlastně samozřejmostí.. Bohužel však není.. I proto byl Okresní přebor tak téměř bezvýhradně přijat českým divákem bez ohledu na to, zda jim jinak fotbal samotný vůbec něco říká, právě pro tu jeho životnost postav a upřímnost a obyčejnost zápletek i samotných jednotlivých situací, samozřejmě podpořenou výtečným hereckým obsazením, když zejména Ondřej Vetchý s Luďkem Sobotou si užívají svoje životní role.. Okresní přebor vlastně i neúmyslně nastavuje dnešní společnosti zrcadlo, jakkoli odmítá zaujmout nějaký postoj vůči ní, díky čemuž snad i vlastně tolik baví, navzdory vyprázdněnosti některých epizod, prostřednictvím Prušinovského banální, leč maximálně svižné a vtipné grotesky.. Sympatický Prušiňák si zkrátka na nic nehraje, neopisuje a téměř nikdy se nepodbízí, což nedokážu nedocenit.. ()

Pohreb (2010) (E01)

"Ty drž hubu, ty vole, ty chytrolíne !! Ty jsi tu svou sekeru totiž minule zaplatil z peněz, co jsi vybral při zápase !!" ;)Výtečný start výtečného projektu.. ()

Nábor (2010) (E02)

"A kdo si dá pívo, kucí ? Ty vole, jinej nábor !!" ;) ()

Fanúšička (2010) (E03)

"Nech je kopat na bránu !! Dyť to je jako onanovat !! Onanováním se taky píchat nenaučíš.." ;) ()

Jasle (2010) (E04)

"Já vám to říkala, paní doktorko, že je Áda Větvička kanón !!" - "Jano, napište panu Jebavému ten recept, a dneska už radši nic neříkejte !!" ;) ()

Forbes (2010) (E05)

"Jarmil klopil !!" ;) ()

Lucka (2010) (E06)

"Dyť přece Jarmil taky fetuje, a na jeho výkonu to není vůbec poznat !! Já sem ho snad nikdy neviděl přeběhnout hřiště.." ;) ()

Kopačák (2010) (E07)

"Co to je oligarchu ??" ;) ()

Schôdza (2010) (E08)

"Zkoušim mikjofón !!" - "Dej to sem !!" - "Tjamtadadáá !!" ;) ()

Na váhu (2010) (E09)

"A klidně mi můžeš řikat Jiřino.." ;) Vrchol celého projektu a famózní Trojan.. ()

Jar (2010) (E10)

"Ty vole, dvacet minut !! Dvacet minut !! To neni možný !! Ty vole, já ho zabiju !! Až vyleze, já ho zabiju.." ;) ()

Konvoj (2010) (E11)

"Ty vole, Psojedy !! Ty snad ani nejsou na mapě !! Psojedy neexistujou !!" ;) ()

Láska (2010) (E12)

"Jirko, ty vole, to není možný !! Dyť máš vysokou školu !!" ;) ()

Inseminátor (2010) (E13)

"Ty už jsi jí toho našišlal dost, Adolfe !!" ;) ()

Derby (2010) (E14)

"Já myslím, že jsem to zvládl.." ;) ()

Svadba (2010) (E15)

"Tak chceš svatbu, nebo pohřeb ?!" ;) ()

Návšteva z kraja (2010) (E16)

"On ten pan Hovorka támhle vzadu.." - "Jo, myslíte Ludva !!" - "Jo !! Tak von se mi vůbec nelíbí.." - "Tak to buďte klidnej, to von tady nikomu !!" - "No ne, on mi tam vomdlel !!" ;)Stylové zakončení výtečného projektu.. Velmi slušně vyleštěné zrcadlo.. ()