Postup do krajskej ligy? To je absolútne nevyhnutné! Slavoj Houslice je futbalové mužstvo, ktoré hrá regionálnu súťaž - "okresní přebor". Už dlhé roky členovia a hráči túžia, aby sa ich klub prebojoval o úroveň vyššie a zahral si vyššiu súťaž - krajskú. Či sa im to podarí v nasledujúcej sezóne, uvidíte počas leta na obrazovkách televízie Markíza. Dostanete unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia priemerného futbalového oddielu v malej priemernej dedine s jedným obchodíkom, jednou knižnicou a jednou krčmou. Spoznáte, aké to je viesť futbalový tím, prežijete víťazstvá, prehry i remízy nielen ich A-mužstva, ale aj osobné víťazstvá, prehry a remízy postáv samotných. Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota a ďalší výborní herci v obľúbenom českom seriáli prichádzajú aj k nám. (TV Markíza)

Dony Gorila

Začal jsem koukat až od 3. dílu což mě mrzí. Po dlouhé době český seriál, u kterého nemusíte řešit kdo s kým se rozejde, kdo koho pomlouvá a podobný věci. Je to prostě sranda :) . Díly jsou chvála bohu udělány tak, že vás prostě bavěj, zasmějete se u nich a občas vás i zahřejou u srdíčka z toho, jak je na tom našem věnkově báječně. ()

Laborant

Ve vztahu k ostatním celosvětovým seriálům, je to těžko hodnotitelné. Mezi českými seriály je to grandiozní český humor, který budeme na obrazovkách velice těžce hledat. ()

quixote

Fotbal mě absolutně nezajímá, ale Ópéčko mě dostalo. Super humor, naprosto dokonalý casting, který m.j. rehabilitoval Sobotu jako herce a potvrdil kvality Vetchého a Kikinčuka. Úroveň jednotlivých dílů sice dost kolísá, ale celkově je to opravdu nadprůměrná záležitost. Naprosto mě nadchnul díl s I.Trojanem jakožto novým trenérem-rádoby drsňákem. Při 11. dílu - "Konvoj" - jsme řvali smíchy od začátku do konce. 12. díl byl naopak propadák. Budu stejně první, kdo si to půjde koupit na DVD, pokud to bude vydáno. A taky se těším na celovečerák. ()

Oonika

V porovnání s jinou produkcí Novy by se hodilo přísloví- jednooký mezi slepými králem.... Ale co, pořád je to král :) ()

Votvirak

Konečně se nova pochlapila a natočila něco pořádnýho! Je to vlasně jedinej den v celým týdnu, kdy se na tu televizi veče podívám. A obvykle nelituju! Dobjej sejiál jako. ()

kwaicheng

Kdyby se nesnažili být za každou cenu tak vidlákovští, tak by to bylo celkem fajn. Ta snaha ztvárnit určité typy je příliš očividná a křečovitá, takže to kazí dojem. Jinak ale paráda. Co mi ale vadilo úplně ze všeho nejvíc byla ta pojebaná Hnátková a Vilhelmová. ()

spacylemon

Nejlepší český seriál od doby Bylo nás pět! ... Jednoho by teda skoro znechutili takoví ti pravověrní fanoušci, co se zdraví "Dobjej!" a na fakebooku postopadesáté opakujou stejnou hlášku (a ještě chybně citovanou) nebo by někdo moh říct, že byly i slabší epizody, ale to je mi úplně jedno. Těch pětihvězdičkových, které mi nestačí vidět jednou, byla pořád většina. Nejlepší díly: Konvoj a Forbes... a hele zrovna tyhle 2 režíroval Kohák - asi ňáká náhoda :) dále Derby, Nábor, Schůze, Na váhu, Inseminátor... Zásadním kladem je, že tady se nic neidealizuje, tihleti naši kucí jsou ve skutečnosti často pěkně amorální hovada, žádná falešná romantika Koženého slunce, ale ryzí gumotextil. P.S. Přeborníci byli stejně (ještě) vtipnější a trefnější! :P ................ P.P.S. jo, Přeborníci jsou fajn, ale s větším časovým odstupem a po opětovných shlédnutích konečně doceněny i další díly; např. prvně neoblíbený úvodní Pohřeb. btw. s geniálně jednoduchým jednoduše geniálním vtipem s Míšou Tučným... poslední 2 díly bezpochyby taky bez chyby... a jako třešnička další původně zatracená Lucka - takhle trapně (za Luňáka) se člověk cítil naposled snad u Černého Petra... Další roviny jsem teda konečně slavně odkryl; přitom na začátku kritizuju diváky za povrchnost a sám se ji pak dopouštím, nojo. Takže ano, Konvoj a Forbes jsou určitě nejzábavnější díly; jestli nejlepší, tím už si dneska tak jistý nejsem - ke cti celému seriálu. ()

m4xp4yn3

Pár dílů sice není úplně na plný počet, ale slabší momenty "přeboru" odpustím pro jeho autenticitu a neokoukanost. Svou přirozeností a poetikou působí mezi ostatní televizní produkcí jako zjevení. Tleskám konci, který nepříjemně mrazí a umocňuje dojem ze všech zhlédnutých epizod. Díky němu Okresní přebor působí spíš jako alegorické drama než jako černá komedie. ()

dEst28

Seriál, který se stal kultovní mezi nejen fotbalisty. Nepamatuju si v poslední době trénink, kde by nepadla hláška z okresu. Navíc jak jsem zjistil na horách na soustředění, se tento seriál ani neokouká a může se pouštět dokola. Ondřej "Jiřina" Vetchý skvělý výkon, kolikrát jsem si řikal, že to snad ani nehraje, že to je on. ()

Camarro14

V českých filmových vodách potěšující překvapení, kterému vládne hovorová čeština. Všeobecně je o mně známo, že českou filmovou natož seriálovou tvorbu 2x nemusím, ale tento počin jsem s chutí a nečekaným nadšením shlédnul jedna báseň! ()

cyright

Musím se přenést přes své novácké předsukdy a přiznat, že OP se prostě povedl, je to kvalitní seriál. Geinální Vetchý. A nejlepší na seriálu je to, že si perfektním způsobem dělá legraci přesně z té vrstvy diváků-chlapů, která se u něj nejvíc baví, aniž si tu zpětnou vazbu kdy uvědomí. Chytrému napověz... ()

Kroup4

Luděk Sobota v serioznější roli ? Ondřej Vetchý až psychopatický hrající trenér a kapitán mužstva ? Kikinčuk jako notorický lhář a gambler a mnoho dalších šílených rolí a postav ? A ono je to nejlepší TV seriál za poslední roky, u kterého Vás zamrzí, že je pouze na jednu sezónu. Musím vyzdvihnout první dva jmenované a to O.Vetchého a L. Sobotu, kteří by zasloužili minimálně české lvy za své postavy. Luděk Sobota je velice vtipná a osobitá postava, a to díky tomu, že Sobota nehraje jako obvykle debila. Vetchý neuvěřitelným způsobem ztvárňuje roli oddaného lídra týmu. Jeho psychopatické výstupy jsou třešničkou seriálu,který si drží laťku vysoko a stal se největším překvapením TV roku. Jen doufám, že chystaný film tu laťku neshodí dolů... ()

Zodiak455

Já u toho brečím smíchy,prostě bezkonkurenční a originální ale nejvíc mě dostává ráčkující Áda jako například:Jijko do kufju né pjosím. ()

Petulka88

Tvorbu naší vaší televize opravdu nemusím (a Prima není o nic lepší). O to větší překvapení byl pro mě Okresní přebor. Uvěřitelné postavy, přirozené dialogy, skvělý smysl pro humor a navíc oscarový výkon Ondřeje Vetchého. Můžu jen dodat: Dobjá pjáce, hoši! ()

whisker

Mě jen tak nějaký seriál nezaujme a i když fotbal nesleduji, a to i přesto že to je vpodstatě národní sport a v každé vesnici nejadete fotbalové hřiště tak seriál mě hodně překvapil. Typická česká vesnice s fotbalovými ambicemi a se vším co k ní patří. Vtipné a zabavné přesně takhle si představuji seriál. ()

kukkik odpad!

Seriál, který podle mne upoutá jedině příznivce fotbalu (což Já nejsem). Pro ostatní diváky je to jen nepovedená rádoby komedie,s ubohými a často i přestárlými herci, která má za úkol jen vyplnit vysílací čas a i tak ji dokáže Nova 5x přerušit reklamou. Luděk Sobota mě opravdu hluboce zklamal a podívám-li se na jeho poslední role, myslím si, že by bylo pro něj i pro ostatní lepší, kdyby s natáčením skončil a začal se věnovat lepším činnostem, třeba zahradničení, protože jeho herecká kariéra je podle mě dávno pryč. Bez tohoto díla by se svět točil dál a pro mne je jen ztrátou času. odpad! ()