Fish Tank

• Česko Fish Tank (viac)

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) žije se svou matkou a mladší sestrou obyčejný život, který se ale změní, když si její matka domů přivede nového přítele. Connor (Michael Fassbender) pracuje jako ochranka, je milý, sexy, štědrý, zábavný, zajímá se o Miu a její sestru. Díky tomu všemu se Mia "rozzáří" a bude jen otázkou času, jestli bude i něco víc. (j.o.j.o.)

Qitek

Kdyby takhle vypadalo každé nezávislé drama, budu rád. "Fassy" válí a vždycky válel (to je nemožný jak velký je to herec) a Katie Jarvis má neuvěřitelné kouzlo i přes svou prořízlou hubu a drsné chování. Výborné. ()

bubun

Nemůžu říct, že by mě to místy nedostalo (např. únos Keiry), ale občasná přílišná rozvleklost a pár nudných pasáží ubírá Fish Tank body (vlastně spíš jeden bod). Je ale milé si připomenut, že je močení na koberec (či tepich, chcete-li) zřejmě univerzální mstou, popř. výrazem odporu. ()

ecceHOMMO

Katie Jarvis v roli dospievajúceho dievčaťa, ktoré sa potĺka životom, ktorý ju mláti hlava nehlava z každej strany. Snáď jedinou jej útechou je tanec, ikeď.....Katie to zahrala bravúrne, ja som jej to celé zhltol aj s navijákom. ()

rudeboy

Autentický a realistický príbeh o pätnásťročnej drzej teenagerke, ktorá pomocou tanca chce uniknúť z disfunkčného sveta vlastnej rodiny. ()

lennyd

Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) tráví veškerý svůj čas poflakováním po ulici (případně sháněním nějakého toho chlastu, v lepším případě pokusem o tanec). Kdo by taky chtěl být doma, s matkou alkoholičkou a nevychovanou sestrou. Až jednoho dne potká doma matčina nového přítele - tajemného Connora (Michael Fassbender), který by mohl dát její rodinu zpět do hromady. Jenže poté, co sbližování mezi Miou a Connorem přesáhne meze slušnosti, Mia odhaluje Connorovo tajemství ... Zhruba do tří čtvrtin filmu jsem byl maximálně nadšenej. I když, jak to tak píšu, nejsem trochu ujetej? Být nadšenej z depresoidního pohledu na rozpadající se rodinu, dceru na přesdržku, matku alkoholičku, atd? No ale po filmové stránce super - hlavně herecký výkon NEherečky Katie Jarvis ! Jenže jak se začne vyklubávat navenek Connorovo tajemství a při celé scéně s jeho dcerou mi běhal (hodně nepříjemný) mráz po zádech (kdo nemá dítě, nepochopí) - a podle mne to celý můj dojem z filmu potopilo. Škoda... ()

uiu

Jedno z dalších dramat ze života. Mia je puberťačka, alkoholička a ráda tancuje v hip-hop stylu. Je platonicky zamilovaná do mámina přítele. Během filmu s ní projdeme několika peripetiemi, které si zítra už ani nebudu pamatovat, natož obličej hlavní hrdinky. Potěšil mě Michael Fassbender, jinak celkem o ničem... ()

ghatos

Čekal jsem víc. Ústřední zápletka spočívá ve vztahu matky a starší dcery. Komunikace v rodině je dost narušená. Citově vyprahlá matka nemá zájem o své dcery. Do toho se přimotá její nový přítel..., jak to asi může dopadnout? Fish Tank není špatný. Nabízí civilní a syrový pohled na mezilidské vztahy. Nepřekvapí ani neurazí. ()

Kurikmoon

Hovoríte ako sa máte strašne? Predstavte si, že nemáte kamarátov, rodinné zázemie a lásku rodičov. Žiadne ciele. Cítite sa sami... Viac ju zaujíma snáď len tanec... Tento filmík je jednoduchá cesta ako sa na chvíľu vžiť do života dievčaťa, ktoré sa Vám môže zdať na prvý pohľad "zlé", či vzpurné. Ako pochopiť, prečo je agresívne, uzavretá. Film, ktorý vrhá hodnoverný obraz na život v dnešnej dobe (možno Vám mnohé bude povedomé). Ako to môže vyzerať, keď sa nenarodíte do pevného rodinného zázemia. Ak Vám nerobia problémy sociálne témy, kľudne si zdvihnite hviezdičku hore... (Asi byl som tak mal spraviť;), pretože film bol trefný..) ()

MI-380

Tak v Anglii žijí kromě kriminálníků, policajtů, přistěhovalců a pracháčů i normální Angličani. A jsou jich plné periférie. Alkohol, sex, násilí, nezaměstnanost, paneláky, plevel, málo peněz, život bez perspektivy (jako u nás některá místa v pohraničí, na vesnici, na sídlišti), i o tom se dá natočit zajímavý příběh. V Česku to odlehčíme humorem, v Anglii humor nahradí lehká ruční kamera. 75%. ()

Vironey

Na čisté čtyři to není, spíš 3,5. Proč že? Ač byl příběh velmi naturalistický, některé scény šly vážně až na dřeň, tak vlastně až o takový "nářez" nejde. Možná je problém s tou přílišnou autentičností, která splývá s každodenní šedí lidských životů. Tudíž mi to přišlo spíš jako takový dokument o jedné puberťačce, která pochází z příšerného prostředí (matka alkoholička ji nenávidí, sestra je rozjívený spratek) a která proplouvá životem stylem "seru na všechno". Jediným světlým bodem ve vší té špíně je tanec (mimochodem, Mia je pěkný dřevo). Když se do její silně dysfunkční rodiny nacpe matčin nový přítel - charismatický darebák Fassbender - je naprosto jasné, co bude následovat. Velmi realisticky vylíčené sbližování obou hlavních postav a citlivě a v náznacích vykreslená psychologie hlavní hrdinky jsou důvody, proč tento film vidět. Jo, a taky Fassbender má bokovky proklatě nízko. :))) ()

jamalka

Film o dospívání v sociálně slabé rodině, o hledání lásky a porozumění, ale také o lži a zradě. A především o touze změnit svůj život. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

Andrea Arnold prozkoumává Ameriku

11.05.2014

Jméno Andrea Arnold není mezi širším publikum příliš známé, ale ve festivalových kruzích jde možná o nejuznávanější ženskou autorku současnosti. Držitelka Oscara za krátkometrážní film Vosa oslnila… (viac)