Skrytý

všetky plagáty

Kai Koss se vrací na místo, kde vyrůstal se svojí krutou a bezcitnou matkou, od které před devatenácti lety utekl. Dnes už je mrtvá a Kai po ní zdědil majetek a dům, který s ní jako malý sdílel. Zde se mu začínají vyjevovat děsivé vzpomínky. (Vojtino)

Teardown

Pål Øie vsadil všechno na atraktivní vizuál, interiér polorozpadlé barabizny a syrovou atmosféru norských lesů, lehce připomínajíc skvělou náladu španělského Abandoned, ale nebyl tím schopen utáhnout celý film, ač jsem v to naivně doufal. Bystřejší divák, i přes tu scénáristickou manipulaci po několika drobných indiciích prostě pochopí, jakým směrem se bude snímek ubírat a právě v ten moment veškeré to nadšení zcela anihiluje kamsi v nenávratno. Tímhle zběsilým vypointováním a rádoby experimentálním finálem nenastane onen vytoužený aplaus, nýbrž monstrózní zklamání a oči pro pláč. Přitom měl Skjult suveréní nášlap a to přinejmenším na horor roku. ()

ddf76

Dobra atmosfera i velmi povedene momenty, ale najak se to scenaristicky vymklo z ruky. Nevim proc, ale nejak me to pripominalo Naboer. ()

warrenur

Drsna atmosfera norskych lesov, minimum hovoreneho slova a napatie ma drzalo v kresle az do konca filmu. Niektore sceny mi sice prisli zamotane a postavu mladej hotelierky - recepcnej neviem zaradit doteraz, napriek tomu sa jedna o dobru strasidelnu volbu pred spanim. ()

johnymdoe

Další film kde jsem nepobral konec, ale tak alespoň mám pětisté hodnocení na čsfd...něco pozitivního na tom najít musím. Jinak herecké výkony na vysoké úrovni a opět hrál hezky les a bubu dům. ()

agassi68

Ďaľšia perla zo severskej produkcie. Dokonalá atmosféra napätia a strachu z minulosti podporená zvukmi ako od majstra Raimiho. Hlavný hrdina skvele stvárnil rolu v detstve týraného chlapca svojou vlastnou matkou. Upršaný večer a zvuk domáceho kina pridajú na zážitku.. ()

Cheeker

Docela povedený horor, který obsahuje lekačky. Ale na škodu je, že vždycky víte, kdy to, byť malé, leknutí máte čekat. Kristoffer Joner je přesně stavěný na tyto dramatické role, ale i přesto musím říct, že tahle nepatří zdaleka k těm nejlepším. Jak už tady bylo mnohokrát zmíněno, opravdu je tam dost velká podoba s předchozím filmem od režiséra Pål Øie, Temnými lesy. Nicméně Norové mají ohromné štěstí, že mají tak nádhernou a typickou krajinu, hory, lesy, řeky atd, že by jim mohl Holywood závidět. ()

CharlieSs

Norsko, po vynikajícím Mrtvém sněhu, natočilo tohle a já nevím, jestli je to tím, že jsem film sledovala v horečkách, bolestech a pocitem, že za sekundu usnu, každopádně, sakra, vůbec jsem to nepochopila. Proč ne odpad? Protože je to norský. ()

Alexandre

Jako horor jsem to bral snad jen prvních 10 minut (povedené lekačky, ze začátku vynikající atmosféra), ale postupem času se film stával nudnějším a nudnějším a po první půlhodině jsem vůbec přemýšlel, jestli má cenu to dokoukat, protože děj filmu byl pořád stejný... Jako u Willmarku perfektní námět, prostředí, ale provedení za moc nestálo. Zprvu, kdy to vypadalo jako nešpatná duchařina, tak to na horor přecházelo v urputně nudný děj, potom se z toho ke konci asi režisér pokusil udělat slabší krváček... No já nevím, přesto to atmosféru mělo dobrou a kvalitně natočené to bylo, to rozhodně. Skřípal tam ten děj a to snad každou minutu, takže přes 2* nepůjdu. 40% ()

Wann

Jak hned na začátku byly ty lekačky atd... myslel jsem si že se budu bavit ... ale ne ! Najednou se film začal dá se říct zpomalovat , začal mě nudit a začaly naprosto zbytečné scény ( Byl to zřejmý pokus o "šílené vidiny").Film se začal tedy pomalu rozplívat a začal jsem si řikat : " To jako fakt ,, ?! Ze začátku jsem si myslel že toto hodnocení je moc nízké ... ale potom jsem podstatu hodnocení začal chápat !! Chtěl jsem dát dokonce 5* !! Ale zbytek filmu mě tak zklamal že musim dát 2* za začátek.Škoda.... ()

SKreyn

Neviem sa rozhodnúť či dám jednu alebo dve hviezdičky, bolo to dosť slabé a nejak ma to nezaujalo. Na začiatku som bol zmätený, že o čo tam vlastne ide, nebolo to vôbec dobre vymyslené a tiež natočené. Však čo som aj mohol čakať od nórskej produkcie. Fakt slabota a nuda. Akurát pri konci to bolo lepšie ale to už nezachráni celý film. ()

vojtik

Příběh točící se kolem skryté pravdy, která se v závěru ukáže jako zcela postradatelná. Naštěstí samotnému konci předchází všudypřítomná norská příroda a její mrazivá atmosféra. Věc s dějem naprosto nesouvisející a přesto si bez ní nedokážu tento snímek zařadit. Nejsou tady žádné děsivé ani strašidelné scény. Pouze na ty lekačky dojde. S ohledem na již vzpomínanou přírodu to o to víc zabolí. Vše se točí kolem opuštěného domu a jeho pomalu odkrývané minulosti. Minulostí spjatou s hlavním hrdinou, který se stále srovnává se zde prožitými vzpomínkami a z nich vyplývajících nočních můr. Všechno nasvědčovalo mrazivému a pomalu dramatizovanému snímku. A jak asi tušíte - nestalo se tak. Zůstala jen silná atmosféra s kvalitativně nekorespondujícím dějem. ()

Megynka

Prvních 30 minut je fakt bomba. Říkala jsem si jooo, narazila jsem na nějakou super duchařskou lekačku. Jenže potom to jaksi vyústilo úplně do něčeho jiného (jako vždy, že). A herecké výkony. o tom škoda mluvit. Ale jo, prvních 30 minut bych si pustila znovu. ()

Zombiepod

Øieovým flmom jednoducho nerozumiem. Tak isto ako Villmark, aj Skjult má úžasne hutnú atmosféru, perfektnú hru zvukov, tieňov a prácu kamerou, no všetko znova viazne v scenári. Kým predošlý počin bol v záver ako-tak obohatený o mierne logické vysvetlenie, v tomto prípade sa režisér úplne zamotal. Celý priebeh deja bol zbavený logiky na takých miestach, kde to píliš kričalo, a zároveň zbytočne uťahaný. Tajomno a už spomenuté klady však udržujú pozornosť až do konca, aj keď si vo výsledku poviete, že to bola vlastne totálna hlúposť. ()

Cortesz odpad!

Velice špatný horor, který postrádá jak nějaký smysl, náznak děje, tak především charakteristické hororové prvky. Takže celkově je to ukrutně nudná rádoby "napodobenina" hororu s neznámými a velice špatnými herci. Odpad dávám proto, protože už je to asi 3 měsíce, co jsem to viděl, a už si nemůžu vzpomenout, o čem to vlastně bylo, což mluví za vše, jediné, co mi utkvělo v hlavě je to, co jsem zmiňoval výše, a to je to, že s hororem to opravdu moc společného nemělo, proto dávám odpad. ()

Patches1984

Trošku mě překvapuje zdejší rozptyl hodnocení. Ale Skjult asi bude dost o tom, jak to komu sedne. A já se bavil prakticky od začátku do konce. Především první třetina má skvělou atmosféru, lekačky jsou sice tam, kde je čekáte, ale popravdě, kdo u hororu nečeká lekačky téměř všude? Navíc nejsou špatně udělané. Postavy i jejich představitelé jsou poměrně civilní, ale to je vlastně dobře, a pointa? Sice nic extra překvapivého, ale řemeslně dobře připravená a zpětně dává smysl. Je pravda, že velká část pozadí příběhu je nechaná jaksi mimo obraz, ale o to víc dává prostor pro vlastní interpretaci a to vidím vždycky jako plus. Trochu slabší mi přišla prostřední půlhodina - ve dne to běhání po lese holt není ono, bylo to takové ukecanější a přišlo mi, že scénárista moc nevěděl, jak tuhle část překlenout - ale jinak nemám absolutně co vytknout. 9/10 ()