Skrytý

všetky plagáty

Kai Koss se vrací na místo, kde vyrůstal se svojí krutou a bezcitnou matkou, od které před devatenácti lety utekl. Dnes už je mrtvá a Kai po ní zdědil majetek a dům, který s ní jako malý sdílel. Zde se mu začínají vyjevovat děsivé vzpomínky. (Vojtino)

Plangi

Slibný začátek dával naděje v hodně dobrý atmosférický horor. Ona atmosféra ale v průběhu vyprchala v úplné vakuum, jakožto i scénáristické, protože co se tam dělo cca po první třetině už nebyla scénáristická neschopnost, nýbrž demence. Naprosto nesmyslné scény asi měly za účel jen zmást diváka před příliš jednoduchým tvůrčím konceptem, že nám celou dobu vtloukají, že je to takhle a nakonec to bude všecko úplně jinak, bravo! Takže moji milí norové, opět škoda nevyužitého potenciálu Vašich norských exteriérů, protože jen ty samy o sobě dobrý horor nedělají…40% ()

forsythia

Na tenhle film asi musí být nálada a já ji zrovna neměla. Dovedla bych si představit, že kdyby venku skučel vítr, déšť bil do oken a sem tam by se zablesklo, dokázala bych si jeho atmosféru patřičně vychutnat. Takhle jsem se chvílemi i nudila a jednou jsem se dokonce lekla. ()

Cedr

Odlehlé sídlo uprostřed norských lesů je pro horor naprosto ideální prostředí z kterého se však dalo vytřískat i mnohem víc. Je třeba také pochválit místy celkem originální kameru. Zápletka, i když by se na scénáři dalo ještě trochu zapracovat, nebyla vůbec špatná a to včetně rozuzlení. Bohužel napětí během filmu dost kolísalo a místo sklouzávalo směrem k nudě. ()

pursulus

Ó ty finský horore.¬         Včera shlédnul jsem snímek "Vražedná terapie" ve scénáři a režii conneticutského tvůrce Brada Andersona, známého nejspíše svou režií podařeného thrillerového snímku "Mechanik" natočeného tři roky po oné. Horror "Skrytý" neliší se stavbou děje, režijními postupy ani konečným vyústěním prakticky nijak od "Vražedné terapie" — kromě toho, že ta je natočena o něco lépe díky Andersonově osobnosti. O co mi jde? Tyto tak řečeno "zajímavě" natočené snímky, jimž ona "zajímavá spletitost" má zaručiti úspěšnost, mohou býti opravdu dobré a vybočující z řady pouze tehdy, je-li k oné "zajímavosti" podání přidána také vysoká tvůrčí invence jiná, jako ze jména velmi dobrý scénář spolu s režijním vedením, pak kamera a herecké výkony atp.; příkladem může býti ani ne tak pouze slušně zpracovaná už zmíněná "Vražedná terapie", jako spíše zvláště podařený snímek španělského tvůrce A. Baize "La Cara oculta" nebo velice zvláštní snímek kanadského tvůrce D. Villeneuveho "Nepřítel". — Jinak zůstává pouhá kostra nápadu, dnes už všedního.¬                 Snímek "Skrytý" nedoporučuji; je to lákadlo, které vás připraví o čas, aniž by vám připravilo odpovídající zážitek. Že můj názor není v tomto případě odlišný od názoru divácké masy, lze doložiti procentuální úspěšností na ČSFD výše zmíněných snímků: "La Cara oculta" 81; "Mechanik" 78; "Nepřítel" 66; "Vražedná terapie" 65; "Skrytý" 51. Ostatní uvedené snímky vám mohu doporučiti, při čemž "Vražednou terapii" až na místě posledním.¬                 Případné opoznámkování: uživ. J*A*S*M; Plangi. ()

mrx.friend

Z počátečního sledování jsem nechápal, proč tady na CSFD spadl film do takových průměrných čísel. Skoro nic mi totiž nechybělo, až mě mrzelo, že jsem si tenhle horor pustil za bílého dne, protože v noci by nabral teprve to správný grády - úvodní sekvence, která v tu chvíli pro mne byla beze smyslu, protože jsem tušil, že její záměr se provalí během filmu; procházení zděděným domem (říkal jsem si, že tenhle motiv bych klidně vydržel až do závěrečných titulků) a šťourání se ve vlastních vzpomínkách a následné ubytování se v hotelu - až sem se může snímek pyšnit slušnou atmosférou a chytlavým vyprávěním... Hudební a zvuková stránka nemá chybu i přesto, že o té druhé nezapochybujete, že vznikla opravdu až mixáží ve studiu, protože působí trochu přehnaně a skutečnosti nevěrohodně (všelijaké to vrzání dveří, praskání podlahy, atp.). Nicméně, do scén to efektně zapadá, stejně jako lekačky, které -jak je již v ostaních komentářích správně řečeno- jsou snadno prokouknutelné, ale i tak vás ve většině případů nenechají chladným... Průšvihem Skrytého je tedy pak druhá chaotická půlka a pro mě hůře pochopitelná pointa (nebo jsem ji naopak pochopil, ale je naservírována tak debilně, že akorát zmate?)... ;-) ()

drackula

Už dlho sa mi nestalo, aby mi bol hlavný hrdina tak nesympatický. Najma skrz tento fakt mi bolo úplne jedno čo sa s ním deje a akým smerom sa uberá jeho návrat domov. Zo začiatku síce dobre vybudovaná atmosféra držala moju pozornosť, ale časom ma začala prepadať nuda, a tá ma neopustila až do konca. 35 % ()

Josefin

Hezký obal, ale vevnitř na mě nečekala žádná dobrůtka. Jisté atmosférické prvky zde jsou, ale nepovedený scénář je asi největší strašidlo celého snímku. Kristoffer Joner alias Kai Koss, ale hrál dobře. Jen jsem se spíš při krásných lesních sceneriích a vodopádech zasnila nad krásou Norska. ()

Šakalík

Výtečně natočený psychologický thriller, který však doplácí na vyumělkovaný scénář, takže mnohdy působí až abstraktně. Nemám nic proti snaze okořenit hororový žánr špetkou artu, jenomže v tomto případě to jde občas až za hranici únosnosti. Přesto mě film určitě zaujal. Kristoffer Joner zvládá hlavní roli znamenitě, a přestože jsem se ke konci už poněkud ztrácel, celkově jsem měl z filmu docela dobrý pocit. Každopádně to je lepší než režisérův předchozí film Villmark. ()

PfefferSalz

Temné norské lesy v sobě skrývají neuvěřitelný potenciál, atmosféru a kdoví, co všechno. Bohužel nejsou natolik kouzelné, aby proměnili ve zlato materiál každého filmaře, který do nich vběhne s kamerou. A přitom mám ty Nory tak rád. Chjo. ()

Luciášek

Tento film si žádá vaši pozornost, takže pokud ho pořádně nevnímáte, nepochopíte ho. Není z těch jednodušších, trochu zavání Lynchem. Paráda. ()

MareT.

Bohužel velké zklamání. Laciné lekačky, které čekáte, přizraky minulostí a nakonec i do prázdna vyznění celého filmu mi zabránilo film ocenit aspon jako průměrný horor. Takhle je to na půl cesty se vším na co si vzpomenete, co by měl dobrý film mít. ()

Holina

Norská ultimátní lekačka. Seveřani horory umí, Skjult je postaven na klasické bázi "Honí mě vrah po lese". A ten les je luxusní. Norské exteriéry jsou dechberoucí, volba děsivého domu uspokojivá stejně jako volba hlavního hrdiny, který si prochází, řekněme, ošklivou noční můrou. A pozor je to jeden z těch filmů, kde očekáváte lekanec, jste na něj připraveni a stejně dostanete ťafku. ()

dormouse

Skrytý je velmi podprůměrný horor, ve kterém se Kai Kos vrací po úmrtí matky do míst svého dětství, nachází strašidelný dům, v němž neustále někdo od někud juká, mrtvoly křičí, míčky se kutálí, panenky poulí své prázdné oční jamky a les šumí. ()

Teabag

Po přečtení zdejších komentářů jsem nabyl dojmu, že si Skjult snad ani nepustím. Nakonec jsem to udělal a skutečně... dodívával jsem se na to na pětkrát, což se mi moc často nestává. Námět filmu ale musím pochválit. Scénář z něho ale bohužel dokázal dostat sotva polovinu potenciálu. Režie to srazila ještě níž. Kristoffer Joner to zvládl zahrát dobře. Ostatní herci už tak dobří rozhodně nebyli. Nakonec 5/10. ()

Jayem

Totálna nuda ktorá sa ťahá celým filmom. Cely film väčšinou ponorený do tmy, takže vôbec nemáte šajnu čo sa to tam vlastne deje a čoho by ste sa vlastne mali báť. ()

Cong

Režisér bezesporu umí pracovat s atmosférou opuštěného domu a lesa, vyvolat napětí či mrazení v zádech. Bohužel, kde není scénář na utáhnutí celovečeráku, tam ani smrt nebere. Sestříhat z toho kraťas, mohla to bejt povedená žánrová jednohubka, takhle tu máme akorát jedenapůlhodinovou nudu s několika světlými místy. ()