Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

TominoLa

Jason Statham rozjel hereckou kariéru více než dobře. Jeho filmy jsem měl rád. Bohužel v poslední době mi přijde, že to je pořád jedno a to samé. Tohle není výjimka. Lehce předvídatelné a naivní. Trošku mi to připomínalo Kurýra v laciném kabátku. Jen tu navíc vyfasoval parťáka Bena Fostera. Ben už ukázal, že hrát umí. Tady jim to hold nesedlo. :( Průměr. 5/10 ()

Skip

Akční film, který se sebe nedělá víc, než je. Pohodová zábava v rámci žánru, dobře natočené i zahrané, i když konec byl vcelku snadno předvídatelný. ()

Dubro

Ben Foster bola dobrá voľba a dostať tak viac priestoru, aby sa divák vcítil do jeho nepredvídateľnej postavy, tak s prehľadom spraví z Jasona dvoch malých do škôlky. Samotný Statham s tým jeho drsným výrazom by nudil ako monoskop. Ináč žiadny ohňostroj sa nekoná, z kožky nevyskočíš a nebyť skutočnosti, že len nedávno som zazrel Fastera (bohužiaľ na návšteve, tak som sa nemohol vyzvracať do kvetináčov), hodnotím na 70%. ()

stuntmanMIKE

obrovske sklamanie... film zacal dobre ale potom... nedomyslene riesenia situacii bez stipky kreativity, predvidatelny 1000x obohraty scenar... jednoducho film typu kurier ... ked to porovnam s originalom tak nemam o com... ()

kinderman

Přijetím role, kterou hrál v roce 1972 Charles Bronson, potvrdil J. Statham definitivně svůj status hvězdy ne- tak- úplně- hloupých (svižných, levných) akčních filmů se snesitelnou stopáží. Jen by ještě potřeboval nějakého toho "svého" M. Winnera (a zdá se, že S. West by se jím mohl docela dobře stát). Hlavně neupadnout do spárů vyšeptalce typu R. Harlina, režiséra, na něhož občas s pláčem vzpomenu. ()

fmash

Hlavně nepřemejšlet a dívat se na slušnou akci, i když Stathama mám raději v jeho obvyklých baletních scénách. Hlavní ponaučení z příběhu je, že nájemním zabijákem se může stát každý. V zásadě úplná blbost, tu trojku dávám snad jenom kvůli Stathamovu ksichtu. 2½. ()

dyfur

moja zaujímavosť:Jorge Lara (James Logan) nosí hodinky značky Audermars Piguet Royal Oak Alinghi a Arthur Bishop (Jason Statham) nosí Panerai PAM204. (dyfur) ()

Cl3ricK

Jason se nám vrací v další vyložené Stathamovce. Zabiják s pravidly. Téhle nálepky se už asi nezbaví. Což o tom, nápad to je vždycky dobrý, ale dost často ho potopí hloupé scénaristické kličky. Záporák mohl být klidně větší bad ass a nic by se nestalo. Ale abych jen nekydál hnůj, zabijácké duo bylo sehrané skvěle. Bylo to krátké docela krvavé, takže až na pár výhrad spokojenost. ()

ilemas

Tento druh béčkových filmů už mě lezou krkem. Spousta klasických nesmyslů, raději u toho vůbec nepřemýšlet, ale i tak to bije samo do očí. Film jak z osmdesátých let, nesmyslný akční nářez bez ducha. Dobré pro -náctileté. ()

Jigy

Klasické béčko, možná až céčko. Statham hraje svůj standart drsňaka a zbytek postav jen asystuje. Děj je plochý a předvídatelný, postavy nemasné, neslané a jediné co potěší je interesantní provedené vražd. Z toho důvodu bych čekal, že záporáka zabijí více sotisfikovaně. Takže celkově vzato jsem nebyl úplně zklamán, ale rozhodně ne nadšen. ()

M.i.k.e

lehce nadprůměrná akční oddechovka,která nepřináší vůbec nic nového a jejíž největším mínusem je poněkud rozkolísané tempo.Hlavně v první půlce film plyne pomaleji než by divák očekával a pořádné obrátky nabere až ve druhé půlce.Po nadupaném traileru lehčí zklamání...60% ()

kombajn

Moc se mi nechtělo koukat na film, který má na ČSFD 64%, ale jaké bylo moje překvapení, když se film rozjede ve výbornou akční pecku s výborně natočenými scénami, které jsou mnohdy i originální (vyhození protivníka z busu a následující scéna na silnici). Stylový film, který není bez chybky, ale docela mne nadchnul. Normálně bych mu dal asi **** a ne plný počet, ale to jak je tu podhodnocen se mi fakt nelíbí :D 90% ()

Antabelus

K příběhu (resp. průběhu filmu) nemá moc význam se nějak sáhodlouze rozepisovat. Klasický předvídatelný akčňák, sem tam nějaka povedená scéna, sem tam hloupoučká až úsměvná, sem tam přehnaná snaha být originální, sem tam nějaký ten náznak béčkových rádoby super hlášek neblaze připomínajících nabité scénáře akčních filmů osmdesátých let. Zkrátka a dobře, celkem jasné 3 hvězdy. Nicméně, zřejmě ani v roce 2011 tvůrce neopouští fenomén zprznit závěr s potenciálem na přemýšlení o 4 hvězdách tak, že by z toho jeden blil. Škoda, 2 hvězdy. ()

peto12

Zo začiatku trochu slabšie, ale potom sa to rozbehlo. Tá pol hodina pred koncom bola výborná. Samá akcia, napätie, hlavne výbuch auta, jak Jason utiekol z vybuchujúceho auta. ()

Martin741

Slaboduche becko so slabym scenarom, ktore vsak do priemeru potiahli 2 veci. Prvou bola rutinerska rezia Simona Westa. A druhou boli akcne sceny. 65 % ()

Figu

Jason je přesně ten chlapík, kterej se měl narodit o dvacet let dřív, aby válel v době, kdy akční filmy byly jednička na filmovým trhu! Tam by byl u lidí daleko víc oblíbenější... To možná jo, jenže co by jsme bez něj dělali v dnešní době, kdy nám naše akční stár pomalu mizí a stárnou? Nic! Díky bohu, že tu Stathama máme a že nám drží akční filmy na špici! Mechanik zabiják je jedna z těch Jasonových topek, která tam nahoře vyčnívá! Mám ten film rád i díky skvělýmu Fosterovi! 75% ()

dezorz

o filme red s b. willisom si myslim, ze sa mal volat plesaty. o tomto filme si tiez, myslim, ze mal zly nazov. spravne sa mal volat batman vs robin. ()

WoWoW

Když jsem uviděl úvodní scénu evokovalo to ve mě už dlouho pohřbenou myšlenku, že Statham měl být Hitman. Nicméně k filmu. Je to klasický Stathamovský akčňák, který neurazí nikoho kdo ho má rád, třeba mě. A obráceně ten kdo ho rád nemá, po tomhle názor nezmění. Ještě musím dodat, věc s tím související, že Simon West se tímhle zpátky do ačkové ligy nevrátí. K tomu by to chtělo pecku velikosti Con Airu. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)