Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiálny text distribútora)

Mr.KarlAdler

No tak jo. Nebudu to nadsazovat. Ale podobně oddechový francouzský komedie střihu právě Lol mi (když mám na ně náladu) vždycky udělaj dobře. V tomhle jsou Frantíci mistři - ukecaný komedie se vztahovým prolínáním mladejch i starších generací. S tim jejich charismatem se totiž obyčejnej příběh škrábe do úrovní, o kterejch se americkejm (českejm ještě výrazněji) ani nezdá. Má to šťávu, Sophie Marceau válí, je to přiměřeně vtipný, všichni se dobře voblíkaj a i ty popový srajdy vlastní díky typicky francouzsky folkovýmu nádechu přiměřenou značku snesitelnosti. Mimochodem, vagína z kuřete je pomocí webky fakt geniální nápad. ()

Arsenal83

Ten pocit, keď človek pozná len americkú verziu a po dlhých rokoch zistí, že ono to bolo celé okopčené, v podstate do detailu. Len ten rauš bol pri prerábke lepší, lepšie pesničky, atmosféra, krajší herci, jedine Sophie Marceau vs Demi Moore by bola remíza. Takže áno, Američania len vymenili hercov, ale aj tak mi prišla ich verzia taká modernejšia. ()

Chrustyn

Inteligentnější a uvěřitelnější variace na teen romantické komedie z prostředí středních škol. Film vybočuje z řady jiných žánrově podobných snímků převážně tím, že se spíše zaměřuje na romanci než stupidní humor a poměrně velkou čast zde dostávají i dospělí v čele se stále skvěle vypadající Sophií Marceau. Překvapivě zdařilý film. ()

Acrux

Tohle mi hned na začátku připomnělo francouzský seriál Škola života, který jsem ráda sledovala. Místy jsem opravdu chytala pořádný LOL, hlavně u scény s kuřetem :D Film, který si mileráda pustím znova, a to nejen kvůli příběhu, kterému porozumí leckterý divák včetně mě a fajn hercům, ale taky moc příjemné hudbě. ()

zahadum

Na prvý pohľad to vyzerá ako tuctová kópia nejakej americkej teen school komédie.Ale skorej mi to pripadalo ako solídna rodinná sonda do života jednej dnes už klasickej rodiny v ktorej rozvedená matka sa trápi s mladou dcérou ktorá sa zase trápi s láskou a všetkým čo súvisí s pubertou. Film je samozrejme ladený humorne a vtipy sú vkusne zakomponované do deja a nepôsobia rušivo ani trápne.... kde je kura ? syndróm Diany alebo ako uspať nevhodné osoby :) Páčilo sa mi ako bol riešený prestrih jednotlivých scén formou SMS alebo MSN správ. Trošku som mal chaos rozlíšiť chlapčenské postavy vzhľadom na dosť podobné image a hlavne nemožné účesy....to neberte ako rýpanie.. :) Sophie Marceau je stále krásna herečka ktorá hrá matku ktorá tiež prežíva svoju druhú pubertu. ()

• Režisérka Lisa Azuelos natočila stejnojmenný film LOL (2012) také o 4 roky později. Svými příběhy se však liší. (iampatrik)
  • Lisa Azuelos sa rozhodla natočiť tento film po tom, čo si uvedomila, že filmy založené na živote tínedžerov vo Francúzsku takmer úplne chýbajú. Často videla svoju dcéru chodiť do kina len na americké tínedžerské filmy, alebo horory, ale nič francúzske. (Arsenal83)