Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiálny text distribútora)

gilmore_girl

Tenhle film je pro me originalni a jiny jen v tom, ze je francouzsky (vetsinou moc neodbiham od anglictiny) a jsou v nem neokoukane tvare (krome Sophie Marceau samozrejme). Ale tim to konci. Holky jsou celkem fajn, ale kluci to moc nezvladaji. Jsou jeden jako druhy (asi vsichni chodi ke stejnemu kadernikovi a pulku filmu vam zabere je od sebe odlisit) a navic dost nudni. Par vtipnych scen tam najdete (nejlepsi je vylet do Londyna), ale zlata zila z toho nekouka. ()

Aljak

Asi som jeden z mála, ktorým sa viac pozdával americký remake LOL z roku 2012 s Miley Cyrus, ale nemôžem si pomôcť. Tá americká verzia na mňa pôsobila oveľa zmyselnejšie a rovnako aj výber hercov do tínedžerských úloh rôznych postáv. Francúzsky originál LOL nebol rozhodne na zahodenie, ale pri porovnaní predsa len zaostáva v mnohých ohľadoch. Aj keď tá povrchnosť medziľudských vzťahov v pubertálnom tínedžerskom období bola vystihnutá v podstate dôsledne. Christa Theret ma v hlavnej roli vôbec nepresvedčila, o to viac ma však zaujala Lou Lesage. ()

Acrux

Tohle mi hned na začátku připomnělo francouzský seriál Škola života, který jsem ráda sledovala. Místy jsem opravdu chytala pořádný LOL, hlavně u scény s kuřetem :D Film, který si mileráda pustím znova, a to nejen kvůli příběhu, kterému porozumí leckterý divák včetně mě a fajn hercům, ale taky moc příjemné hudbě. ()

Triny

Asi jsem přecitlivělá, ale mě se to líbilo. Francouzské filmy jsou prostě neokoukané a mají šmrnc.. Děj byl takový lehký, prostě sympatická oddechovka pro holky :)) (btw. zkoukla jsem posléze i trailer na USA verzi a NECHÁPU TO!! Vše co bylo v ukázce je totožné s francouzskou verzí jen s americkými herci... to se jako amíci báli, že se to k nim přes velkou louži nedostane, nebo už nejsou schopný koukat na nic, kde nehrajou zmalovaný dvacítky středoškolačky?? chce se mi zvracet...) ()

jahol

Sympatický film, který asi neměl být variací na Prcičky a proto je hřích ho s nimi srovnávat. Z pozice rodiče, kterému potomci zrovna na růžích nestelou, straní film výrazně těm mladším, ale dělá to tak inteligentně a neokázale, že mě mladá banda kolem Loly skorem nevytočila. Anglická pasáž výborná, dialogy zkomponované citlivě a se srdcem, občas je všechno až příliš jednoduché a snadné (otec na konzertě), ale na slabou čtyřku to dá. ()

• Keď Maël (Jérémy Kapone) nastupuje do metra za Lolou (Christa Theret), v pozadí je vidieť bilbord s reklamou na francúzsky film MR73. (U_S_O)
  • Christa Theret se objevuje už podruhé v celovečerním filmu jako středoškolačka, kterou sužují problémy s láskou. Předtím si zahrála ve filmu Et toi, t´es sur qui? (claudel)