Tom a Jerry: Nové dobrodružstvo

• Slovensko Tom a Jerry (viac)

Poznáme ich z animovaných príbehov, na ktorých vyrástli celé generácie. Čo ak sa však vyberú do sveta - a to rovno do toho nášho, reálneho? Keď sa Jerry presťahuje do luxusného hotela, kde práve prebieha svadba storočia, jej zúfalá organizátorka si najme Toma, aby jej pomohol sa myšiaka zbaviť. Naháňačka kocúra a myši však skoro zničí nielen jej kariéru a chystanú svadbu, ale aj celý hotel. (Continental film)

BOURQUE

Tom a Jerry sú jedným z najväčších hrdinov môjho detstva. Ich druhý veľký celovečerný film v reálnom prostredí mal byť predovšetkým oslavou toho, že sú na scéne už viac ako 80 rokov. Miesto toho sme dostali spíš akúsi jednohubku, ktorá síce miestami obsahuje zopár dobrých nápadov (napr. odkazovanie na Batmana), ale dominantne čerpá z riešení a scén, ktoré veľmi dobre poznáme z ich krátkych príbehov/rozprávok. Celý film/príbeh je dosť vypočítateľný, herecké výkony sú dvojdimenzionálne (teraz ani Chloë Grace Moretz nejako výrazne nevyniká). Určitý potenciál sa skrýva ešte vo vedľajších postáv (malý kocúr a Spike), ktoré však nedostanú väčší priestor. Úprimne povediac, nečakal som dych berúci film. Nehovorím, že som nejako extra sklamaný, ale to áno, že tvorcovia by mohli viac rozobrať možnosti, ktoré ponúka New York pre túto neskutočne zábavnú a milú dvojicu. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Vabr

Je to cringe, sra*ka, IQ 0 film - říkejte tomu jak chcete, ale jednoduše to spadá do této kategorie komedií. Takže kdo už předem ví, že nemá takový typ komedií rád, může tento film vynechat. Já jsem milovníkem přesně tohoto cringe retardovaného provedení, takže to je podle mého gusta. Je zde tuna scén, kdy se Tom a Jerry nesmyslně mlátí a nahání a vždy jsem se zasmál - ne že by to bylo vtipné, ale spíš jak to bylo prvoplánové a tupé, a to mě děsně bavilo. Ale oni jsou de facto vedlejší. Podstatnější a vtipnější tu je stoprocentně Chloë Grace Moretz, která se může prohlásit za plnoprávnou královnu tohoto skvostu. Ta holka prostě jede a vždy jsem se u ní zasmál...chci s ní VÍC komedií 😍🤩!! Takže komedie u mě zafungovala. Příběh je jednoduchý, ale přesto dokáže bavit a přicházet s vtipnými situacemi, takže opět skvělé! Postavy mě bavily stejně jako jejich vtipy a vmíchání 2D zvířat do 3D světa by nemohlo být funkčnější. Prostě na výbornou! Film jsem si užil a ode mě dostává zasloužené 4*. (Na 5* mi tam chybělo více vtipů.) Chtěl bych ještě zopakovat, že to není film pro každého, musíte totiž přistoupit na jejich humor, nebo si to neužijete - já si to užil, brácha ne. Vyhodnocení: V takovém hotelu bych chtěl být ubytovaný 🤗 ()

filipvrbik

Je to sice blbinka pro děti, ale je to super natočeno (hlavně se mi líbilo, že všechna zvířata jsou animovaná, nejen Tom a Jerry)... Dá se to označit za kýčovité a infantilně vtipné, ale nakonec je tam i nějaký příběh a dá se to přežít - taky ještě před pár lety by měli přidat žánr sci-fi ( videohovory, dron, skate s GPS). Celkově vzato, mi to výjde na slabší průměr...50% ()

iXtr3m3

Veľmi slabý priemer. Dcérke sa to síce ľúbilo, ale na Šmolkov to nemalo ani náhodou. Tento typ animácie moc do filmu nesedel, ľudia na kreslených slonoch? Videl som všetky možné animáky resp. kombinácie hranej a kreslenej podoby, ale toto naozaj bolo ako päsť na oko. Škoda, lebo Tom a Jerry je legendárna partia a zaslúžila si niečo viac. Mrhalo sa tak ich možnosťami, tak talentom Peňu a zostalo to na Chloe Grace Moretz, ktorá najlepšiu úlohu svojho života strihla v sérii Kick-Ass a odvtedy nič moc. ()

Johnny.ARN

Spočiatku som sa bál tej 2D animácie, ale prvé minúty ma presvedčili, že to bude v pohode. Ústredná dvojka robí presne to, čo robili aj v animákoch. Ubližujú si, naháňajú sa, robia si zle tými istými prostriedkami. Človek by čakal viac inovácie, ale aspoň si zaspomínate a prenesiete sa do detských čias. Interakcie so živými ľuďmi sú v pohode, natáčanie muselo byť zaujímavé a aj náročné. Dejovo som nečakal zázrak, veď je to Tom a Jerry, čo tam chcete vymyslieť? Pár krát som sa dobre uchechtol, Moretzka bola super a mal som z toho dobrý pocit. Za mňa super. 3 z 5 ()

• Po závěrečných titulcích je k vidění krátká filmová scéna. (Rominator)
  • Není to poprvé, kdy se Tom a Jerry objevili v hraném filmu. Poprvé se objevili jako „cameo“  ve filmu Anchors Aweigh (1945), ve kterém si Jerry zatancoval s Genem Kellym. Další filmové mihnutí proběhlo v Dangerous When Wet (1953). (10milda)
  • V původním scénáři z roku 2009 se Tom a Jerry poprvé seznámí a ztratí v Chicagu, a poté společně hledají cestu domů. Tento scénář měl být použit pro verzi hraného filmu se CGI, ale nakonec se tvůrci rozhodli pro verzi hraného filmu s 2D animací, a tak se scénář upravil. (10milda)

Prequel Šíleného Maxe má datum premiéry

Prequel Šíleného Maxe má datum premiéry

27.12.2020

Furiosa, prequel Šíleného Maxe od režiséra George Millera a studia Warner Bros. má oficiálně stanovené datum premiéry. Snímek v hlavní roli s herečkou Anyou Taylor-Joy (Dámský gambit) tak dorazí do… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)