Eva

Krátkometrážny / Mysteriózny
Francúzsko, 2005, 3x2 min

Tři dvouminutové kraťasy s modelkou Evou Herzigovou, které byly natočeny pro filmový festival Cannes v roce 2005. (Mertax)

MartinNDL

V šesti minutách si dokážem několik věcí. Eva Herzigová je krásná, Gaspar Noé je úžasný filmař a epileptici při jeho filmech umírají. Práce se střihem a kamerou je jedinečná. Ten člověk by dokázal natočit porno, kde by nedošlo k pohlavnímu styku a divák by to nepoznal. ()

dubinak

Tomuto umění asi ještě moc nerozumím. Hvězdu dávám za poslední, epileptický záchvat vyvolávající fragment, který mi přišel subjektivně nejsmyslnější, ale jinak je to pro mě čirá exhibice. Pardon. ()

jaklee

Toto je Noé a jeho úchylná poetika, vydaná tým správnym smerom. Toto je jeho štýl v 6 minútovom kraťase v troch rôznych konceptoch. Nádhera ukrytá v tajomnej zvláštnosti, spojená s nadpozemskou hypnotickou hudbou ako z iného sveta. ()

ZkuKol

slušná kamera a hezká Eva. Jinak jsem to buď nepochopil, nebo to opravdu bylo o hovnu. Děj, sdělení, odkazy, nadsázka, parafráze nebo šok nepřítomny. Vlastně to postrádá smysl sledovat - a to by film (sebekratší) neměl. Kamera snímá Evu Herzigovou v různých úhlech, na různých místech, za různého osvětlení a různého ruchu v pozadí... 10% ()

BluT

První a druhý dvouminutový kraťas se mi silně líbil, pak jak si hrála s kočkou, už byla trochu nuda. Celkově ale originálně natočené lehce erotické dílko. ()

Prochy38

Já to asi nepochopil, ale co jsem četl, o to G. Noému určitě nešlo :). Nic no... První půlka psychedelické záblesky s hudbou nehudbou, vystřídáno melodickým zakončením v hlavní roli koťátko. A to vše navlečeno na nádherné tělo krásné E. Herzigové... Asi tak... ()

fNdEsIECLE

Líbilo se mi to mocinky moc. Ale jak nás poučil náš distingovaný středoškolský profesor jazyka českého: - když my psavše do čtenářských deníků ono vyznání, že kniha se nám líbila - líbit se vám může tak akorát kurva. A pan učitel má vždycky pravdu. ()

Snake.Charmer

Noé a jeho klasický vizuální styl. A já mu ho prostě žeru. Nejlepší část je pro mě jednoznačně ta u bazénu. Slabší pak ta s blikajícími světly. Přesto pěkných 75%. ()

PEZ

Ako upútavka na festival ideálne. A aj ako zrkadlo. Najprv úponlivá snaha o zachytenie nejakého škandalózneho odhalenia a zároveň neustále záblesky fotografov, ktorí sliedia po hviezdach filmového plátna. Potom prezentácia luxusu a hedonizmu, snáď i rozmaru (natočené celé na jeden záber). Následne sexy hrátky s mačiatkom (playing with the pussy? ;)), evokujúce hotelovú pohodu rámcovanú samotou. Práve pre poslednú časť idem na 4*, pretože má neskutočný šmrnc, skvelú kameru a hudbu (od "A Silver Mt. Zion"). Liked it. ()