Eva

Krátkometrážny / Mysteriózny
Francúzsko, 2005, 3x2 min

Tři dvouminutové kraťasy s modelkou Evou Herzigovou, které byly natočeny pro filmový festival Cannes v roce 2005. (Mertax)

Jafes

Objektivizace ženského těla? Možná. Pohrávání si s efekty a kamerou zaslouží nějakou tu pěticípou mrchu navíc, ale jinak to v sobě nemá nic víc než nastavující zrcadlo (jen určité části) návštěvníků/návštěvnic v Cannes. Promítat to na každý tamější párty, jako background by se asi hodilo a dokreslovalo jistou osobitou atmosféru, která k takovým událostem patří. Nicméně na tenhle počin se dá z jistýho úhlu pohledu nahlížet i jako na polechtání si eg na obou stranách na základě spolupráce režiséra i modelky. Možná by to sklidilo větší věhlas v případě, že by se jednalo o hudební videoklip. ()

Magnus87

Gaspar Noé...znovu...tri diely natrepané do šiestich minút. Prvý diel - prevažne tma, sem tam baby. Druhý diel - baby pri bazéne, dolu hlavou. Tretí diel - baba s čiči na chodbe hotela. Takže toto je to artové, áno? * za peknú Evu. ()

sibskyn

3 krátké filmy a ani u jednoho nevím co se mi to snažilo říct. Poslední část s kočkou se mi zdála dokonalá, i když ani nevím vlastně proč. Vizuál vizuál a nic víc, ale i tak se mi to líbilo. ()

tomma

Ode zdi ke zdi - od šílených střihů s vzorkovací frekvencí zachytitelné okem robota po roztomilé hrátky s koťátkem. Ne to anorektické individuum, ale to roztomilé koťátko mělo být hlavní postavou všech tří skečů :-) ()

Astu.

Eva úplně nefunguje ani jako výsměch povrchnosti a ubohosti lidí kolem velkého filmu a modelek, ani jako regulérní umělecký kraťas. (?) Úplně přesně nevím, co tím chtěl Gaspar Noé sdělit. Vnímání obecně přijímaného modelu krásy? Kýč? Nevím. Z těch třech kraťasů mě nejvíc oslovil druhý. ()