Catherine a její muž David představují navenek úspěšný pár, kterému nechybí nic k dokonalosti. Catherine ale má podezření, že ji David podvádí. Rozhodne se otestovat jeho věrnost a najme si krásnou prostitutku Chloe, která se má Davida pokusit svést. Netuší, že tím spustí osudové události, které začnou ohrožovat celý její život i všechny okolo... (oficiálny text distribútora)

terunka003

Dramatické, psychologické, kontrastní, zajímavé × občas trochu přehnané, nereálné. Zajímavé to tedy rozhodně bylo. O vyhaslém manželském životě, kdy manželka podezřívá svého muže z nevěry, zasáhne a vše vyřeší tím, že si najme prostitutku, aby tuto domněnku potvrdila. Tím se rozbíhá řada problémů, vše graduje až k úplnému konci. Líbí se mi kontrast mezi zimou, tmavým oblečením a světlostí ve velkých okeních tabulích a prosklených prostorech. Film je ze začátku zajímavý, ke konci, kdy si spolu manželé promluví, vše si vysvětlí a padnou si do náruče jakoby se nic nestalo, je dost nadsazené a konec filmu je tím pádem strašně nudný. Film, který možná není pro všechny. Zasvítí sluníčko a je konec.. ()

uiu

Zajímavý námět, dobře zvládnutá režie a především hvězdná jména, která ve filmu přímo září. Nejvíc práce odvádí Amanda Seyfried a Julianne Moore a jde vidět, že Amandu čeká v budoucnu ještě hodně zajímavých rolí (doufejme, že nezůstane jen u romantických komedií, jak tomu doposud je). Kam až vás dokáže dostat žárlivost nebo to je snad láska? ()

Cushing

Rodinný mnohaúhelník světového formátu. Ty strašné představy ve chvílích žárlivosti. Erotické asi jako sovětský film blahé paměti, ale... U nás v českomoravské vesnici by se to nikdy nepřihodilo. Kdo ví... ()

venison

Nadstandardní "béčko" s "áčkovými" herci a jejich hereckým projevem :-) Zápletka byla zajímavá, ale tak nějak mi tu chybělo takové to napětí a domýšlení - tady bylo vždy o krok dopředu jasně známo, co se stane :-( ()

Pavlínka9

Skvělé téma, které jsem cca po 30ti minutách prokoukla a musím se přiznat - Amanda Seyfried - ani se nedivím, že jí Julianne Moore podlehla ;) Já bych dopadla stejně :D :D Manželský pár Neeson/Moore v pozicích manželství, které pomalu upadá a být populárním profesorem obletovaný studentkami, já se ani nedivím :) Tento film je důkazem toho, jak je manipulace jednoduchá pro splnění si vlastních tužeb a lze to, i když nemáte hmatatelný důkaz. Skvěle zahrané, zpracované a "eroticky nabité" ;) ()

Phietros

Co se musí nechat, že v tomto filmu ukázala Julianne Moore a Amanda Seyfried úplně všechno a ještě si střihli dámskou scénku. Liam tu byl tentokrát do počtu! 65% ()

sskrblik

Po herecké stránce v Pokušení hrála pouze Julianne Moore. Liam a Amanda mají natolik vyumělkované role, že se mi nedostalo žádného obdivuhodného výkonu. Nepříliš zajímavou roli má syn, který jedná zcela proti mým představám. Na druhou stranu chápu, že ke scénáři se to takto nejlépe hodí. Film překvapí vyvrcholením celé zápletky a má svižné tempo. Jak jsem již v úvodu avizoval, chybí mi tu krom Julianne další herecké výkony, poté bych mohl s klidným svědomím udělit * * * * . . . ()

nevermore

Chloe je jednoduše film na jedno podívání, který není nějak extra zajímavý, nebo nedejbože zábavný. Herecké podání Julianne Moore v první půlce filmu (to je nutno říct) je tak asi jediná vybočující věc. A to jsem do toho zahrnul i tu couru. ()

Guzo

Chloe, tak se jmenuje jedna z hlavních postav tohoto filmu a to jméno k ní docela sedne. Nicméně, i kdyby se jmenovala úplně jinak, nic to nezmění na faktu, že zde Amanda Seyfried podala úctyhodný výkon a udělala z nudného thrilleru zajímavý film (a teď nemyslím jen svými vnady :-). ()

Myrreczech

Rafinované, spontánní, vášnivé a napjaté. Ale přesto trochu odbyté a nedoladěné. Námět výborný a většina filmu si drží laťku slušně vysoko. Až do finálního rozuzlení, které se mohlo mnohem více zdramatizovat a trošku protáhnout. Příběh byl sice lehce předvídatelný, ale ani to mu neubralo na kráse. Škoda toho konce jinak bych uvažoval i nad pěti, teď to jsou slabé čtyři. ()

Kurikmoon

Film venujúci sa paranoi v manželskom vzťahu a túžbe po láske prerastajúca do posadnutosti. Hlavná trojka má svôj podmanivý šarm, vizuálne pekné. Dobrá oddychovka. ()

Ichabod

Amanda je prostě nádherná už od Veronicy Mars a pro Julianne mám taky slabost. Bohužel tady "ustrkovaná" matka rozjede svoji typicky ženskou manipulaci, která se vymkne kontrole. Jako by samotný námět nebyl dost fucked-up :)) Dobrý casting i nápad, bohužel mne to zvrácené myšlení "zoufalé manželky" první polovinu filmu spíš iritovalo. Herecké výkony jsou ale skvělé a film uteče bleskurychle. Btw hudba je také výborná. ()

Autogram

Manžel ju podvádza a ona s tým nie že nič neurobí, ale ešte to podporuje luxusnou šľapkou a naviac sa vyžíva v jej šťavnatom rozprávaní. Zábavné ani dramatické ani erotické to nie je, hoci sa o to niektoré scény aj snažili a jediným zábavným momentom je pád z bicykla. Amanda má pekné veľké aj oči a tým erotika končí. Veľmi zvláštny vzťah dvoch žien, taký zo života. Ale asi mimozemského. –––– Jak ti to dělá? Dotýká se tě? ()

sellsakul

Film mal niekoľko zaškrípaní, ale ubehlo to rýchlo a v celku zaujímavo, ale aj tak viete čo bude za ďalších 10 minút, škoda. Lepšie 3*. PS: "Chloe chcem ťa u mňa v izbe:D" ()

KR4T4S

Škoda škoda. Trailer vypadal skvěle. Julianne a Amanda jsou neskutečné... Ale to je v podstatě vše, co může film nabídnout. Příběh je totiž těžce předvídatelný, s ničím novým nepřichází (kromě teda lehce neklasické milostné zápletky), postupem času se trochu "zvrhne" v directtodvdsofterotic B film :). A ten konec tomu dodá poslední tečku mezi oči. Taková nehluboká a zároveň ne zcela povrchní zábava na jedno zhlédnutí. 60% ()

h0n24

Jeden z mála filmů poslední doby, který ve mě zanechal emoce. Tak rozporuplné a obtížně popsatelné... ░ Amanda je dokonalá. Přímo stvořená pro tuto roli. Viděl jsem ji zatím jen jako herečku "na okrasu" v muzikálu Mamma Mia, ale v jejím ztvárnění Chloe mě tvrdě vrátila do reality. Plus! ░ Stárnoucí manželka, kdysi sbalila svého muže pro svůj pěknej zadek, si utváří přestavu: Už jsem k ničemu, on si najde novou. "Utrpení". Bovarizmus. Nuda. Mínus! ░ Chloe, prolhaná lasička s obrovskýma očima. Chce pomáhat. Plus! ░ Ženy naleznou společnou řeč: Testování manžela Plus! ░ Uspěchaný, až lacinný konec. Mínus! ()

Šakalík

Teda řeknu vám, tak nudný film jsem už dlouho neviděl. Dějově o ničem, pointa o ničem, úplně zbytečný film. Za povšimnutí stojí snad jen ta (pozor SPOILER) milostná scéna Julianne a Amandy. ()

sedm.1

Sice netuším, jaký byl původní záměr autorů, ale mě Pokušení přišelo jako totálně jalový film, bez napětí, bez emocí, bez dramatických a vypjatých scén, bez překvapujících momentů (pár zvratů zde tedy bylo, ale něco tak průhledného a očekávaného jsem už dlouho neviděl), prostě to na mě zapůsobilo jako thrillerovější příběh z Deníku červených střevíčků, nebo jak se to jmenovalo. Já nechci tedy přímo odsuzovat celou zápletku, která mohla mít slušný potenciál, ale mě prostě přišla v tomto případě strašně nevýrazně natočená a zpracovaná a ikdyž se většinu času pořád něco dělo, tak to na mě stejně mělo velice tlumící a nezáživný účinek. Co mě ale hodně překvapilo, byla odvaha ústředního ženského dua, kdy nechali veškerý ostych doma a nejednou se zde pěkně odvázali. Což se ovšem pro mě stalo ještě větším problémem než zpackané zpracování, ani Juliane Moore, ani Amanda Seyfried mi totiž nepřišli absolutně vůbec sexy, sympatické či jakoliv jinak přitažlivé, u Moore by se dalo dokonce mluvit snad až o odporu, prostě hrůza. Když se mi zkrátka nepěkně kouká na něco, co má být pokušením a drážděním, tak je to prostě rovnou celé v háji. Liam Neeson pak sice tu sympatičnost a charisma postav zachraňuje co může, ale v tomto přííběhu je bohužel skutečně až tím třetím vzadu. Já Pokušení zkrátka nedal, jednoduše házím vinu na režiséra, který se zajímavým námětem nedokázal udělat naprosto nic přitažlivého a vše k tomu pak dokonale pohřbilo katastrofální dámské obsazení. ()