Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu nebo zastrašit a ovlivnit svědky? (oficiálny text distribútora)

Naby

Byl jsem na tom v kine a na to ze film zacinal vcelku brzy, tak me hodne uspaval. Moc se mi nezamlouvalo velmi casto tresouci se kamera (mozna natacej ty co se na koukaj a pak se jim smejou). Dalsi problem ktery jsem s timhle filmem mel, ze jsem znal konec a spoustu prubehu z novin, zprav atp. Nechci cely film rovnou zatratit, ale zadny zazrak to neni. Celkove bych dal 2,5, coz je velice tesna 3*. ()

Trescha

Pro mě rozhodně slušné překvapení.Nečekal jsem nic a dostal lepší průměr. V akčních scénách bych dokonce řekl že na české poměry nadprůměr.Z herců bych vyzvedl Tatianu Vilhelmovou a Vladimíra Dlouhého.Ovšem ani ostatní ansábl rozhodně nezklamal.Jákl si vybral pro film asi tu nejlepší možnou variantu Kajínkova příběhu,zapojení "vyšší moci". ()

Lasa

Špatné toto určitě není, líbí se mi jak se Jákl pokusil udělat českou filmografii trochu jinak. Za to 2 hvězdičky. Myslím, že se mu to docela povedlo a na český film vítaná a pěkná změna, konečně slušný český akční film. Ale na druhou stranu mě to zas tak neoslovilo, případ Kajínek je určitě zajímavý a skrývá hodně nesrovnalostí a podobně, ale zas takový svatoušek, kterého z něj film dělá taky není. Každopádně z filmového hlediska slušný a na české poměry dobrý film. ()

27p16and41p6

Ve svém žánru jsem jak herecké výkony, tak střih, tak řežii obdivovala. Teda máme tu dost režisérů patlalů, Jákl se vyznamenal. Jako Malarkey nechápu, co by ti lidi od takového filmu ještě chtěli. Realistické, nenudil mě ani chvíli, předvídatelný jen pár sekund dopředu (možná jsem na delší předvídání příliš blbá) atd atd. Drobné chyby s kamerou mě už fakt netrápí. Ve scénáři se objevilo jen pár klišé, ani zdaleka tolik, kolik jsem čekala, dialogy nebyly pitomé. Slyšela jsem, že lidé, kteří od toho čekali dokument, jsou zklamaní nepřesností, to je mi sice líto, ale jako fikce ve svém žánru za plných. ()

dukeforever

Bod Tatianě za dobrý herecký výkon,bod Vláďovi Dlouhýmu z úcty a Konstantinovi za slušný herecký výkon...ale myslim že 2 body by tomu slušely víc!!!!V podstatě je to nevěrohodný a proslavuje to vězně,který si to fakt nezaslouží.Pokud je fakt nevinnej,tak z části....no comment dál,ale super film jak o tom mnozí mluví,to u mě neni ()

Prusovka

V první řadě musím podotknout, že se mi mooooc líbí komentář ENŠPÍGLA!! Jinak film!? Zajímavý!!! Ale mělo se o něm spíš říkat, že je to "něčí pojetí pravdy o Kajínkovi". Vadily mi vlastně asi 2 věci. Asi nejvíc mi vadil ten moment, kdy Kajínek (Lavroněnko) střílí na oběti v autě a je MU VIDĚT DO TVÁŘE, ŽE JE TO SKUTEČNĚ ON!!!! Jak se tohle mohlo stát??? Vždyť se stále spekuluje o tom, zda je Kajínek skutečně vrah!!!!!!! Dle mého, opravdu špatný moment!!!! Další věc, co mi vadila byla VULGARITA paní Bendové!!! Jak už tu někdo psal.....jakmile se někde objeví musí buď sou...žit a nebo alespoň ukazovat svoje vnady!!! Trošku laciné, ne??!! Na druhou stranu smekám před hereckým výkonem paní Táni a pana V. Dlouhého!!!!! Fantastické!!!!!! A Vašek Noid byl taky fajn! Bavil mě!!! ()

Spike86

Člověk od toho nesmí očekávat, že to je přesně totožné se skutečností o Kajínkovi. Proto se také všechny postavy jmenují jinak než v reálu až na Kajínka, jehož jméno je samozřejmě dobrý komerční tahák. Kdo se chce v první řadě dozvědět podrobně fakta a různé hypotézy, podívá se na dokument Pravda o Kajínkovi, který je v tomto lepší. Tento film je prostě volně na motivy událostí kolem Kajínka, drží se některých faktů a sestavuje svůj vlastní hypotetický příběh a scénář, samozřejmě přibarvený do filmové podoby. Pokud se tedy trochu odprostíme od reality dostaneme na české poměry vcelku dobrý, i když jednodušší thriller se snahou o dynamicky natočené scény a s trochou méně akce. Herecké obsazení je dobré a režie Jákla vcelku kvalitní na to, že se jedná o jeho prvotinu. Hlavní protagonista Lavroněnko mě překvapil, do role se hodí náramně a je charismatičtější a rozhodně sympatičtější než pravý Kajínek. 70% ()

james11

Rozhdoně zajímavý film, ať už zpracováním, či námětem. Ovšem manipulace ohromná. Nikdy jsem o Kájínkovi nescháněl moc informací, a tak když jsem dostal tolik "podrobností" o této vraždě, dost jsem nucen věřit v nevinu Kájínka. Možná ale změním svůj dosavadní pohled na věc, že Kájínek je určitě vinen, na - moc lidí se asi pravdu nedozví. ()

anonyym

Nadprůměr v Česku, ale pořád podprůměr ve světě. Víc než všelijaký "kaskadérský" a vizuální kousky se mi líbila hudba od Noida, která byla až překvapivě dobrá. Lavoněnko mi do hlavní role něčím neseděl, ale to je možná jen jeho /někdy/ ne moc velká podoba se skutečným Kajínkem. ()

Zette10

Řemeslně naprosto nezvládnuto, ať už je příběh jakýkoliv. Jáklovské "kdo jde zrovna kolem domu, nechť hraje" jsem s čistým svědomím po zhruba polovině vypnul. ()

schindler

Takový rozporuplný film. I když do toho tvůrci zamíchali několik scénáristických vychytávek, tak, aby byl film atraktivnější, stejně mě to přišlo o ničem. Nakonec jsem si nejvíc užíval tu část filmu, kterou znám ze zpráv (útěk a dopadení). V první půlce dominuje Vilhelmová, ale ve druhé se natře zmizíkem. Boguslav Linda je absolutně zbytečný, nechápu scénu z autem, která byla natočena skvěle a stála určitě hodně peněz, ale ve filmu tvoří mizivou zápletku. Ale abych jenom nekritizoval, v rámci žánru, absolutní česká špička, ať už záběry z vrtulníku, bleskurychlý střih, dynamická hudba, která byla místy trochu dynamičtejší (začali mě drnčet okna), prostě americký styl v českém podání. Co se týče herců, jednoznačně jim dominuje Vladimír Dlouhý, který svou poslední roli zahrál na jedničku. ()

copstp

Hodně povyku pro nic moc.Nebýt glorifikován jakýsi Kajínek a film se jmenovat Novák,zřejmě bych se rozhodl k mírně lepšímu hodnocení.Film není špatný,ale zároveň ne tak úžasný.Prostě slušný průměr se vším,co k tomu patří.Přesto jsem moc rád za jeho vznik a věřím,že další kousek tohoto nadějného režiséra bude zase o kousek lepší. ()

Lukkyn

Snahu Petra Jákla o to natočit v českých podmínkách akční thriller jsem nejprve bral s nadhledem. Ovšem výsledek s e povedl. Velký díl na tom samozřejmě měla inspirace skutečným příběhem jiřího kajínka, ale Jákl k tomu dokázal přidat dobře zvládnutou vizuální stránku pěkné záběry (hlavně na věznici)a herci to podpořili slušnými výkony. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy , ale nakonec jsem jednu přidal za to , že film by dokázal porazit spousty těch americký rádoby thrillerů. Jen tak dál Jákle třeba se dočkáme smrtonosné pasti v českých podmínkách :-) ()

P@\/EL

Povedený thriller o nejznámějším vězńovi v naší republice. Celý případ mi připadá pozoruhodný hlavně tím, že je pekelně zamotaný a nikdo neví, kde je vlastně pravda. Filmu nechybí důležitá fakta celé kauzy, děj má vynikající spád a nabízí velmi dobrou napínavou atmosféru a trochu akce. Herecky je film taky na velice vysoké úrovni. takže mě osobně dost zaujal. ()

Dr.dogous

Celkem povedené, rádoby moderně natočené. Kájínek, "tvrďácký drsoň", ala James Bond, aspoň určitě nenudil. Jeho taneček , v dešti kulometné dávky, byl úchvatný. Realita, ale možná bude ještě drsnější, v zemi, kde policie pomáhá, ale do hrobu, chrání, ale ne tebe. 65%. ()

Wildchild8

Dávám 5* . Poctivá filmařina, kterou Jákl dobře zvládl. Celý film byl napínavý jak kšandy :D Film zanechává miliony otázek a je na člověku, jak si to všechno ohledně Kajínka,korupce a intrik přebere ... Konstantin Lavroněnko je opravdu drsný, to se musí nechat ! PS:Tatiana Vilhelmová zde dokazuje jak skvělá herečka to je :) ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

23.10.2010

Hororový guru, na kterém vyrostl Quentin Tarantino, přijíždí! Lloyd Kaufman hlavním hostem 2. ročníku Bloody Xmas festu. Lloyd Kaufman je hororová legenda. Quentin Taratino, který na Kaufmanově… (viac)

Zemřel Vladimír Dlouhý

Zemřel Vladimír Dlouhý

20.06.2010

Už jako dítě se sice objevoval ve filmu a v televizi, ale po herecké profesi netoužil. Chtěl se stát stavebním inženýrem jako jeho otec. Po neúspěšném pokusu o přijetí na průmyslovku se šel učit… (viac)