Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu nebo zastrašit a ovlivnit svědky? (oficiálny text distribútora)

haack

Bulvární překroucený blábol plný nekvalitních druhořadých herců... Kdyby to bylo točeno v zámoří, tak by to bylo ukázkové "béčko"... Zhlédnuto celé napodruhé (poprvé jsem usnul). 3/10 ()

noek

První dojem... není to průser ač střihový začátek filmu je pekelný, a tak má od začátku dílo co zachraňovat... postupně se to však rozehraje a děj začne plynout, dokonce i sem tam strhávat. Chvílemi má však člověk stejně pocit, že kouká na filmový dokument z ranku "vlastních očí", ne ale blbý. Co mi asi nejvíc chybělo, byla větší příležitost pro Kájinka Lavroněnka. Ač jsme mu byli tolik na blízku, nenechal nás režisér, scénárista natož, aby zasáhl dramaturg, nahlédnout mu víc pod kůži. Pohrát si více s psychologií postavy by prospělo. Jestliže má v sobě údajně bolest, já ji příliš necítil. K dalším hereckým výkonům nic nedodávám, profesionálně odvedená práce... a za napsané dialogy přeci nemůžou :) Překvapil mě Noid herec, ne hudební skladatel (tak nějak podobně jsem hudební doprovod čekal, nic překvapivého, ale rozhodně nic špatného). V malém prostoru mi přišel jeho výkon přirozený a fungující po boku ostatních ostřílených. Tři hvězdy = 65 % ... debut budiž pochválen, nikoli vynášen do nebes. A že je Jákl kaskadér? No a co. Pustit se dnes do filmu vyžaduje srdce kaskadéra. Myslím, že ho ve výsledku, po pár kotrmelcích, Jákl ustál. A velký dík za herecké mistrovství, ikdyž bohužel poslední, patří Vladimíru Dlouhému. ()

Sky.

V minulém režimu padouch, který se vloupával do chat dostal amnestii a rázem se z něj stala svatá, nevinná ovečka. Tento film z něj dělá národního mučedníka... Divák si musí hned na začátku říci, že se jedná o "film" jen inspirovaný nějakým vězněm a se skutečností nemá nic společného. Bohužel se obávám, že to mnozí tak nepochopí. A samotné zpracování filmu? Příběh velmi povedený a spletitý, ale né zase tak moc.... inu tak akorát. Herecké výkony průměrné. Ovšem co dokáže relativně slušný film totálně odrovnat je ten nechutný dabing čtyř postav v čele s Kajínkem a Dolejšem!! Řeknu Vám to je něco hrozného. U Dolejše sem byl skoro rád, když z plátna zmizel. Konstantin L. je sice dobrý herec, ale dabing jeho postavu zesměšnil. Jako obyvatel Velké Ohrady bydlící 200 metrů od jeho dvou měsíčního obydlí, kdy byl na útěku jsem se těšil na fajn přepadovku. Nebyl sem zklamán, ale ani potěšen. Celkový dojem z filmu, nic extra, ale šlo to. ()

Kubasino

Na začátek jen upřesněná pro Crawlera - šlo o rok 2001, v tom roce jsme měli třetí titul za sebou. A teď už k filmu. Z mnohých, co zde pouští rozumy, je znát naprostá otupělost blockbustery či podobnými přeplacenými hovadinami. Absolutně neumíte vnímat ty řemeslně dobře zvládnuté scény, které když měli působit komorně, tak tak působily a naopak. Nevím no, je mi z vás mnohých smutno, že si nedokážete takovéto filmy vychutnat. Pouze se pouštíte do jakési verbální samohany a bijete se do prsou, jak jste tomu filmu nandali. Pak projedete zdejší žebříček a seženete si příšerně nudný film, který ale měl vysoké hodnocení. Prostě banda pokrytců, na které si zde člověk musí zvyknout. ()

Snakefinger

Mně se film a způsob jak byl natočen neuvěřitelně líbil. Měl úžasnou atmosféru od začátku do konce, přesně dle mého vkusu. Profesionální střihy, herci i hudba. Pro mě určitě český film roku. PS: myslím že tento typ AUDI A8 v době, kdy skutečně Kájínek utekl, ještě nějezdil :)) ()

R-2

Příjemné překvapení. Naprosto úžasný Vladimír Dlouhý, který je naprosto přesvědčivý. Filmu u nás ubírá "znalost" problému, ale když se divák dokáže od tohoto odpoutat, čeká ho zajímavý pohled do světa zločinu u nás. Nikdo z nás neví, jak to doopravdy bylo a je, a tak je lepší film brát jako hraný příběh na základě známé kauzy a ne jako jasné vysvětlení. Jsem rád, že se pan Jákl vyhnul snaze o umělecký snímek a s panem Brabcem servírují svěží příběh, který vás vede kupředu, bez zbytečných akcí na oko. ()

feho312

Těžko se mi hodnotí. Ze začátku mi vadilo pomalé tempo a rozjezd se mi zdál opravdu trošku křečovitý, naopak druhá část mi připomínala televizní produkci německých detektivek typu Derrick nebo Kobra 11. Navíc rozpočtová díra byla zamaskována filmařskými triky, které se mi vůbec, ale vůbec nelíbili, spíš mě vytáčely. Film mě nevtáhl tak, jak bych očekával, ale ted pár pozitivních věcí: Konstantin Lavronenko, Vladimír Dlouhý, Alice Bendová. ()

bablík

Kajínek – poctivě vydřený thriller. Petr Jákl, alespoň pro mě, ze sebe strhl nálepku „režírujícího kaskadéra“. Měl jsem totiž možnost vidět zajímavě zpracovaný film o našem nejpopulárnějším vězni. Nadchla mě kreativní práce s kamerou, a to nejen skokovým přibližováním, detaily záběrů, ale i úhly pohledu, které vás vtahují do děje. Navíc jednotlivé obrazy (leckdy do ticha) prořezávají výrazné a ostré zvuky. Podobné jste mohli slyšet v americké hororové sérii Saw. Na druhou stranu děj vyvažuje citlivě zpracovaná hudba dokreslující akční i klidné části filmu. Dobrá volba byla v případě hlavního aktéra Kajínka, kterého pokorně, ale skvostně hraje ruský herec Konstantin Lavroněnko. I v dalších rolích jsem si užil dobře zvolené herce. Pomstou motivovaná advokátka Pokorová ztvárněná Tatianou Vilhelmovou anebo bývalý bezpáteřní policista Novotný s tváří Vladimíra Dlouhého. Čistě pro větší autentičnost bych ale rád ve vedlejších rolích viděl méně známé herce. Jako v případě Kajínkova spoluvězně Křižíka v podobě Václava „Noida“ Bárty (autor hudby k filmu) a nechtěně vtipné Alice Bendové v roli jeho manželky, u níž se nakonec Kajínek po svém slavném útěku schovává. Charaktery jednotlivých postav si už ale můžete sami odhalit v průběhu 118 minut. Děj filmu mapuje většinou již známá fakta, přes útěky vězně až po marné pokusy o obnovení procesu. Jednotlivé nitky příběhu se postupně spojují, ale s osudem postav příběhu si zahrává zcela někdo jiný. Kdo? To už naleznete ve filmu, který vás možná donutí přiklonit se na stranu hlavní postavy, přesto i tak zůstává poměrně dost nezodpovězených otázek. ()

Vital

Akční kamera a dobré zvukové efekty jako z hororů nebo různých akčních filmů dělá dobrou atmosféru,herci hrají skvělé,Vladimír Dlouhý je perfektní,kladou se zde otázky,zda byly ty lidi skutečně tak zkorumpovaní a báli se? Podle mě je to možné,v dnešním světě se toho děje tolik o čem nevíme a ani vědět nebudem.Už si ani nevzpomenu kdy jsem byl v kině na českém filmu,ale Kajínek stál za to. ()

shinlove

Právě jsem se vrátil z kina a nevím proč vlastně nedávám 5 hvězd. Hudba i herecký part Noida=super, režijní premiéra Jákla taky super, kamera F.A.Brabce jednoznačně super. Výkony Lavronenka, Vilhelmové a především Vladimíra Dlouhého taky super. Jediné, co nebyl úplně super byl český dabing, chvílemi nepřesný... Ale opravdu mě to dostalo. 4* ()

Priest

Po dlouhé řadě neúspěchů v českém rybníku kinematografie se našel jeden pořádný SUMEC. A jmenuje se Petr Jákl mladší. Dokázal totiž to, co se (alespoň u mé osoby) dlouho žádnému českému režisérovi nepovedlo. Natočit pořádný akční film, u kterého se člověk nenudí a s klidným svědomím mohu říci, že může konkurovat lecjakému hollywoodskemu trháku. Film má plynulý děj a má opravdu působivou atmosféru. 110% ()

montel

Jiří Kajínek (Konstantin Lavronenko) je zatčen a posléze obviněn za dvojnásobnou vraždu. Po několika neúspěšných pokusech o útěk se jeho případu ujímá obhájkyně, která se snaží o obnovu procesu. Kajínek posléze utíká z českého alcatrazu Mírov...Natočeno podle skutečného příběhu nejslavnějšího českého vězně. Nutno říci, že některé scény jsou dost přitažené za vlasy. Jákl se snažil natočit spíše akční film, než dramatický příběh člověka, marně čekajícího na obnovu procesu. Ale na český film natočeno dobře i příběh je ve finále zajímavý. Lavronenko je trochu na Kájínka podobný tváří, ale postavou je to úplně někde jinde. 60% ()

lapatata

Pár zajímavých a na české poměry velmi nadprůměrných akčních scén a vynikající výkony Vladimíra Dlouhého a Tatiany Vilhelmové. Dále pak naprosto nevysvětlitelné a nepochopitelné nesrovnalosti a totální nezájem řešit historické souvislosti! Proboha vždyť jde o záležitost ze současnosti a všichni diváci jsou pamětníky, kteří to celé prožili prostřednictvím médií! Když Kajínek utekl z Mírova, tak scénárista byl zřejmě na delší dobu odklizen ve vzduchoprázdnu. Škoda jen, že se nenašel z tvůrčího týmu nikdo, kdo by mu řekl, jak to tenkrát bylo. Ať to vezmu z kterékoli stránky, tak se mi těžko hledá důvod proč měl být tento film natočen. Jediným důvodem je předpoklad obrovského zájmu českého národa, což se po uvedení do kin také potvrzuje. Velmi mě jen zaráží, že většina diváků se staví na Kajínkovu stranu a div mu nestaví sochu a nedávají svatozář, snad i z toho důvodu, že autoři k tématu přistoupili velmi nevyváženě a neobjektivně. Staví Kajínka do role oběti, přestože na spousty věcí prostě nemají důkazy. Je opravdu Kajínkův příběh tak strašně zajímavý, aby o něm vznikl film a navíc kasovní trhák? ()

andre

O tomto filmu se napsalo hodně. Po americku akční scény, nevídané dílko v českých kotlinách, charisma Lavronenka, vzhled Vilhelmové, velmi dobré výkony bratrů Dlouhých. Já k tomuto můžu říct jen jedno. Kajínka jsem si začal užívat od jeho útěku z Mírova až po jeho opětovné zatčení plus pár minut navrch. To bylo ono. To bylo Kajínek na hrad. Vrchol filmu. Co bylo předtím a potom, byla stejná nuda jako každodenní rutina ve věznici Mírov. ()

THORasgard

Já nevím, kde mám začít. Hudba a kamera se mi zdály naprosto boží až na chvíle, kdy oboje začalo lehce tlačit na pilu a kamera se chvěla i když nemusela a hudba burácela i když taky nemusela, stane se i v lepších zemích. Vžydcky jsem měla takový nepříjemný dojem, že to co dělá ty naše filmy blbý je čeština, že zkrátka ta naše krásná řeč se neumí tvářit drsně. Není tomu tak, a vím to, protože mi to pan Vladímír Dlouhý předvedl. Tak výtečnýho badass motherfuckera nemají mnohdy ani v Hollywoodu a hle, jak se představitel hodných Honzíků vybarvil. Škoda, že i kdyby se tady někomu náhodou povedlo natočit další takhle povedený akční thriller, (ať se Jákl, kluk šikovná, drží) tak jeho už znovu jako záporáka neuvidíme. Doufám, že letošní český lev už ví, komu patří, u mě je to bez diskuze. Jak říkám, řemeslně tady někdo odvedl vážně velmi slušnou a na české poměry rozhodně nadprůměrnou práci. Kajínek je jeden z mála produktů vyrobených pro kino, který tam opravdu patří. Lavronenko si svoji rolí dává s gustem a nelze to jinak, než jeho postavě fandit a herci se klanět. Chápu, že Rusa, Poláka nebo Němce česky plynně mluvit nedonutí, ale dabing je prostě zabiják a ač se Šťastný snaží a drsňáctví z něj teče, nezní to nejlíp. Za co bud Jáklovi vděčná, až nadšení z Kajínka opadne? Dokázal, že akční film se dá točit i tady v Čechách a (i když u toho měl momentálně děsně módní třesoucí se kameru) nemusí se k tomu kopírovat čičurády z amerických kriminálek, Praha prostě není Miami, ani když se bude nakrásně točit na stejnou kameru. Jde to, vypadá to dobře, přirozeně a hlavně proklatě drsně. Útěk z Mírova nebo bitka u Dlouhého v bytě - mňamka. Je to dlouho, co jsem si u českého filmu neříkala "no na český poměry dobrý, ale do světa to radši nepouštějte". Nejúžasnější film letoška to jistě není, ale je to dost dobrý i na ty světový poměry (především pak druhá půlka filmu, dokud Vilhelmová cukruje, tak jsem se ještě dost bála o svoje duševní zdraví až to skončí). Další lopatička, která pomáhá české kinematografii vyhrabávat se ze sraček.-) P.S. neherci, či mizerní herci dokáží pravdu hodně zkazit dojem. Páni režiséři, přestaňte je konečně najímat. P.P.S. někteří návštěvníci kina zaslouží nakopat do prdele preventivně již před vstupem. Je-li skutečně nutné opouštět sál zároveň se spuštěním titulků, mějte tolik slušnosti a protahujte si končetiny až v uličce, nikoli přímo přede mnou, zatímco se pokouším přes vaše neprůhledné tělo přečíst, kdo hrál bachaře číslo 3. Děkuji ()

Sinclair

A takhle to dopadá, když se režisér moc dívá na americké akční filmy. Šel jsem do kina na HD verzi a obraz byl velmi dobrý až na několik nočních scén, které byly snímány hodně nekvalitní kamerou. V obraze bylo dost barevného šumu, jak kdyby to pánové natáčeli na kameru za pár šlupek ačkolliv to nebyly pohledy snímané průmyslovou kamerou, u které bych tyto "efekty" očekával. Co se hereckých výkonů týče, osobně považuji stále Tatianu za paní Herečku a opět to v tomto filmu dokázala, že opravdu umí. I ostatní role byly výborně obsazené a to byla záruka přesvědčivě hraných scén (do dneška nezapomenu F.A. Brabcovi jeho "herce z lidu" v jinak výborném Boleru). Pan V.Dlouhý si zaslouží náš obdiv a poklonu s jakou grácií a elegancí zahrál padoucha, i když to pro něj zcela jistě nebylo jednoduché období. A Alici Bendové opět připadla role ne nepodobná sametovým vrahům, inu i u nás ve filmové branži se stále škatulkuje :-) Jako pop-cornová zábava je to opravdu opravdu dobrý film, rozhodně ale není žádným zásadním přínosem pro naši kinematografii. Snad jen ukázkou, že technika, herci a filmová prostředí u nás jsou, už jen chybí kvalitní scénáře. MK. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

23.10.2010

Hororový guru, na kterém vyrostl Quentin Tarantino, přijíždí! Lloyd Kaufman hlavním hostem 2. ročníku Bloody Xmas festu. Lloyd Kaufman je hororová legenda. Quentin Taratino, který na Kaufmanově… (viac)

Zemřel Vladimír Dlouhý

Zemřel Vladimír Dlouhý

20.06.2010

Už jako dítě se sice objevoval ve filmu a v televizi, ale po herecké profesi netoužil. Chtěl se stát stavebním inženýrem jako jeho otec. Po neúspěšném pokusu o přijetí na průmyslovku se šel učit… (viac)