Krvavý tábor

• Austrália Turkey Shoot (viac)

Skupinka třech mladých lidí se v blízké budoucnosti dostává do koncentračního tábora, kde má být napraveno jejich smýšlení o politickém vedení státu a jejich údajné kriminální chování. Po příjezdu však hrdinové zjišťují, že tábor je spíše takovým zábavním parkem pro skupinku „zazobaných“ a sadistických šéfů. Jedinou šancí, jak se z tábora dostat dle regulí, je přežití v údajném lovu na lidi, tzv. "TURKEY SHOOT". Hrdinové filmu se buď dobrovolně přihlásí, nebo jsou k této "hře" donuceni. Začíná neuvěřitelný hon, situace plné zvratů a boj o holé životy. Dovoleno a možno je naprosto vše… (Flipnic)

Ellmariachi

Několik prokliků a náhod mě dostalo až k tomuto filmu. Kdo viděl: Zabij, nebo budeš zabit, tak je to vlastně něco podobného. Jen místo nabušenejch hovádek se tu lesem prohání 5 smrtelníků. Někdo je smrtelný více a někdo méně. Jedná se o poměrně krvavou podívanou. Pochopitelně to berme z pohledu té doby. Ale usekaný končetiny, zakrvácená těla a dalších "lahůdek" je tu dost. Ono raděj ani neřešit jak by film vypadal dnes. V době kdy kapka krve už je brutalita a ženské prso porno... No každopádně pohodových 60 procent. Lov začíná. ()

raimi

Celou dobu jsem si říkal, že je to tak na tři hvězdičky, můj názor, ale změnil zvýšený výskyt brutálních fatalit v druhé polovině filmu. Dost mě štvala ta šílená elektronická hudba, když ovšem plynule přešla v hrdinský válečný soundtrack, stejně jako film změnil žánr, vše bylo odpuštěno. To jsem se opravdu od srdce zasmál. ()

rykardo

Hunting is the national sport...and people are the prey !!!... Tak tahle hláška z traileru dokonale sedne a naprosto přesně vystihuje, o co přesně v tomhle trash/exploatačnim B-kultu právě jde... Píše se rok 1995, tedy blízká budoucnost :D:D... Paul, Chris a Rita jsou násilím převezeni na do tábora s maximální ostrahou a kde se mají podrobit jakési " převýchově " v poslušné a spořádané občany, kteří si naplno uvědomují, jaké je jejich místo ve společnosti... Ve společnosti, kde není přípustný jakýkoliv projev svobodné vůle či ducha..., zkrátka ve společnosti, v níž se nonkonformita hrubě nevyplácí... Naše silná trojka však brzo zjistí, že vše je trochu jinak, než se zdá a že nápravné praktiky, uplatňované ředitelem tábora a jeho brutálním dozorčím komandem, nemají s humánní převýchovou pranic společného a že mučení a týrání vězňů tim nejhrubšim způsobem je zde na denním pořádku... Jejich jedinou a možnou nadějí, jak se dostat na svobodu, je přežít " TURKEY SHOOT ", brutální, krvavou štvanici, kterou si vymyslel právě správce tábora Thatcher a ve které je už předem jasné, kdo bude vítězem a kdo poraženým... TURKEY SHOOT aka BLOOD CAMP THATCHER aka ESCAPE 2000 je skutečně neuvěřitelně zábavnej a místy současně i hodně drsnej ( trashový prvky tomuhle skvostu vyloženě padnou ), exploatační, žánrovej crossover, u kterýho jsem se ani na minutu nenudil a jsem nesmírně potěšen, že jsem měl tu čest, se s timhle australskym, bezesporu dnes již kultovnim, survival akčňákem, po cca 15cti letech, co jsem ho uzřel vůbec poprvé, znovu setkat !!! Do plnýho hodnocení přeci jenom něco málo chybí, ale myslim, že na těch 80% dosáhne zcela určitě... ()

topi

Tak to je hodně velkej nářez! Něco podobnýho se jen tak nevidí! Půlka filmu drsný drama v jakýmsi koncentračním táboře, kde vládnou drsní dozorci, včetně sadistickýho šéfa a kde je na denním pořádku zabití nebo zmlácení někoho z věznů a druhá půlka je o nahánění pěti věznů Australskou džunglí vrchními dozorci, včetně Šéfa nejvyššího, hodně sadistické paní s kuší a jakýhosi vlkodlaka, kterej si pochutnává na prstech od nohou, to jsem fakt zíral, to je hodně velkej úlet! Nechybí krásné záběry Australské přírody včetně vodopádů a potoků. Závěr filmu je neskutečnej akční námrd, který mi i hudbou evokuje Chucka Norrise alias Poručíka Bradocka, který je "Ztracen v boji". Hudba mě připadla od začátku perfektní, narozdíl od některých rýpalů z Mordparty. Gore scény byly taky hodně good. Zkrátka dost originální film, kterej si ode mě zaslouží plnej počet! ()

K.I.N.G.

Akčně utopické ozploitation, ale špatné a hlavně úplně nudné a utahané. Tento film si vzal prvky z mnoha filmových žánrů a nakonec mu stejně nezbylo skoro nic. Podle předeslaných reakcí jsem čekal něco naprosto výjimečného, ale bylo to jako cokoliv jiného tohoto druhu a pár dobře udělaných krvavých scén neutáhne hodinu a půl bezduchého kecání a směšné akce. Hlavně nesrovnávat s filmy jako "1984" nebo tetralogií "Rambo", jinak uvidíte, že pod slupkou vlastně není vůbec nic. 30% ()

Rakosnicek77

No nevím co k tomuhle mám napsat. Byla to taková blbina, že to bylo až vlastně koukatelné. Něco ve stylu filmu Gymkata, akorát se lovu účastnili totální magoři a exoti. Řekl bych, že samotní věznitelé, jsou ještě větší úchylové, než ti co jsou věznění. Není tady nouze o totálně nesmyslné postavy viz. opičí muž Alf, který na povel trhá malíčky, nebo láme páteře, až po vozidla jako z filmu Mad Max, ten nadarmo taky není Australský. A vlastně je to celkově úplně ujeté, nicméně na samotné sledování vzhledem k roku vzniku, by to možná mohlo zajímat všechny, kdo si na tyto bláznivé bečka osmdesátých let potrpěli. ()

dyfur

....horor ? ani náhodou - naivné ,miestami trápne,ale v čase vzniku to možno pôsobilo inak....a možno tak isto blbo ako teraz. ()

gumli

Tak takýchto filmov je málo.Aj zaradiť je ich dosť ťažko.Veľmi podobný je film Terminal Island.Ale Turkey Shoot je asi lepší.Zaujímave je,že muži aj ženy v tomto filme bývajú spolu,majú spoločne sprchy,spia spolu v jednej miestnosti a podobne.Na nápravný výchovný tábor,trochu zvláštne.Ale v podstate je to akčný film.Veliteľ tábora je sadista,jeho podriadený tiež,dokonca je tam sadistická krásavica strieľajúca z kuše.Vypustia z tábora niekoľko väzňov a potom ich lovia ako zver.Majú špeciálne vozidla,moderné zbrane,komunikujú medzi sebou vysielačkami,sú v obrovskej výhode oproti trestancom.No a tábor je na ostrove,takže priestor je dosť malý a utiecť niet kde.Aj keď je film často označovaný ako brak,je to dobrý film.Zvláštni ale dobrý. ()

destroy83

Komentář obsahuje spolery. Perfektní australská záležitost z prostředí převýchovného tábora pro nepohodlné jedince, který je nástrojem totalitního režimu s heslem svoboda je poslušnost, poslušnost je práce, práce je život. Snímek se na začátku stopáže tváří jako klasický explotační kousek, ale postupem času se zvrtává k šílenému vysokooktanovému trashi, což ovšem vůbec není na škodu – ba naopak. Ve vlastním příběhu sledujeme osudy tří hrdinů, kteří se nějakým způsobem zprotivili režimu a jsou poslání do převýchovného tábora. Velitel tábora je samozřejmě pěkněj krypl a podle toho vypadají i jeho přímí podřízení – velitel Richter, který nemá problém umlátit k smrti náhodně vybranou dívku, či kulhavý chcípák, který prahne po mladičkých vězeňkyních. Hrdinové si samozřejmě prožijí v táboře nějaké ty nepříjemné chvilky v podobě mučení či sexuálního obtěžování a poté jsou vybráni k honu, který pořádá velitel tábora pro své hosty. Lov je ztvárněn naprosto bravurně. Lovci se prohánějí v okolí tábora v nadčasových strojích či na koňském hřbetu a svou kořist se pokouší skolit automatickými zbraněmi, výbušnými šípy či radlicí na svém vozidle. O bizarnosti v dílku také není nouze, divák se dočká pár úchylných momentíků, vydařené várky gore a dokonce přichází na řadu i sprchová scéna (sprchy jsou společné pro obě pohlaví – sex je dovolen, ale těhotenství, či šíření pohlavních nemocí mezi úchylkáři, jak systém vězněné nazývá, se přísně trestá). Ale vraťmě se k lovu, kde jednomu z lovců zdatně sekunduje jeho zrůdný nohsled Alf (učiněný vlkodlak), jehož představitel Steve Rackman je mimochodem profesionální wrestler, což bylo na některých scénách vidět. Kořist se ovšem tak lehce nevzdává a na řadu přichází závěrečná bitva o převýchovný tábor, do které se zapojuje i těžká vojenská technika. Dále se nemá smysl rozepisovat, tenhle žánrově těžce zařaditelný kousek se prostě musí vidět. Po technické stránce se samozřejmě jedná o nízkorozpočtovou záležitost, ovšem plnou dobře ztvárněných postav, celkem zdařilých hereckých výkonů, vhodného hudebního doprovodu od Briana Maye, spousty divácky atraktivních a nezapomenutelných momentů a hlavně špičkové výpravy. Za mě jednoznačně plný počet. ()

blitzer

"Svoboda je poslušnost! Poslušnost je práce! Práce je život!" Film začíná orwelovskou vizí brutálního policejního státu, který posílá "nepřizpůsobívé" do pracovního tábora na převýchovu. Tady se ale děj - navzdory českému překladu názvu; originální název film vystihuje víc - moc dlouho nezdrží a následuje lov několika vybraných jedinců pro zábavu sadistických strážců a papalášů. Musím říct, že jsem s nebohými vězni soucítil, protože jsem byl při sledování taky mučen, a to naprosto příšerným hudebním doprovodem. Film samotnej je poměrně zábavný béčko se vším, co k tomu patří, takže samozřejmě nechybí spousta úsměvných wtf momentů. PS: Roli opičáka si tu střihnul Donk z Krokodýla Dundee :-) ()

majo25

Spracovaním skôr podpriemer, ale scény (pri vraždení) boli urobené napodiv na rok vzniku a krajinu pôvodu celkom dobre. Film má sice tupé dialógy a vela frajerských rečí, ale rozhodne nenudí. Hodnotenie: 50% ()

Mol

Strašný peklo. Nechápu, jak v tak velké džungli je vůbec mohli najít. Některé scény jsou hodně ubohé a nudné a některé naopak přímo klenot. Průměrný film. ()

Cushing

Proč ne, když je to tak inspirativní, třeba pro Tarantina (i když... kdyby jeho nebylo, byla by to taková škoda?), ale na druhou stranu: má být divoký australský film chápán v kontextu i takových pitomin, jako je tahle záchranně ironická, ovšem zoufale toporná posunčina? Doufám, že ne... ()

PetrPan2

Film ze subžánru women in prison (ikdyž jsou tam i muži), který můžete nalézt pod alternativnímy názvy jako Turkey Shoot nebo Blood Camp Thatcher. ()

headcrab

Tak tohle jóóó :)).Nehoráááázná ujetina, šílenost a amatérština, nízkej rozpočet tady čiší ze všech stran, ovšem v tomhle případě to vůbec nevadí, páč je to neskutečná zábava.Už první, poměrně brutální, autentické záběry z různých veřejných nepokojů dávají tušit, že tenhle film se s tim srát nebude.Pak přijde první násilná scéna ve filmu, která to opravdu potvrdí, skutečně mrazivá, znepokojivá exploitace.Jenže postupem času jsme svědky přechodu v uplně jinej žánr.Začíná čistej, poměrně akční béčkovej nářez se spoustou zajímavých a velice zábavných momentů - rozuměj perfektních GORE killů :)).Opravdu solidní a na tu dobu určitě nápadité zabíječky :).Hooodně parádní je tady i kamera, spousta geniálních záběrů, ve kterých jsem si přímo liboval.Čímž tak trochu prominu hudbě, která se mi naopak hrubě nelíbila a vůbec mi nesedla, tyhle futuristický tóny prostě nemusim (hned jsem si vzpoměl na Blade Runnera), pro mě jediná slabina filmu, ale stejně musim na 5*, protože to prostě bylo very funny :).Jak už jsem řekl, začíná to vážně, a čim víc se blíží ke konci, tim frekvence smíchu stoupá.Takže Flipnicova "otázka" : "Jen stále nechápu a asi se to nikdy nedozvím, jestli byl film myšlen vážně nebo ne" je skutečně na místě.Každopádně ať tak či tak, svou myšlenku film vyjádřil perfektně, a to velice zábavným způsobem."Revolution begins with the misfits" ()

Pecival

Těšil jsem se, vážně jo. Ale tohle pekelně nudné béčko mě zlomilo tak, že jsem u toho vytuhl a přes mocné přemáhání nejsu sto ten konec dorazit. Sice by se tu našlo pár kuriozitek a všechno je tak nějak hezky béčkově debilní, postavy se chovají jako naprostí ignoranti, záporáci se zle šklebí, ale mě to prostě nesedlo. Ikdyž připouštím že ten opičák byl fakt úlet. Ale vídět Olivii Hussey, jak skončila 13 let po Zeffirelliho majstrštyku, to je skoro smutné. ()

vitekpe

Celkem vtipne akcni becko, ktere zacina jako klasikcky camp exploitation, pote se meni na jakysi manhunt, a nakonec konci frenetickou (temer by se dalo rict valecnou) streleckou akci vcetne ucasti bambardujicich stihacek atd. :) Jak rikam...vtipne, zabavne. A do toho krasna Olivia... A libil se mi dystopickej predtitulkovej uvod. ()

Han22

Pův. komentář 30.3.2010: Perfektní! Takhle má vypadat skvělé béčko... které se točily v 80. letech. Žánrový mišmaš začíná mírným představením totalitní budoucnosti (jediný záblesk žánru sci-fi), brzy po příjezdu tří nepohodlných hrdinů se mění v klasický vězeňský film. Klasický je slabé slovo, protože už tady se dozorci baví brutálními hrátky s vězni, které nemají obdoby. No a když si skupina hlavounů rozhodne zkrátit dlouhou chvíli lovem na pětici vězňů, máme tu něco mezi survivalem a slasherem - brutalita některých scén (usekanuté ruce, žena zmučená šípem, živý jahelníček, přejetí autem, vražda bagrem) překonává chvílemi i mistra Jasona Vorheese. A to ještě nejsme na konci - ve finále se Turkey Shoot mění v regulérní rambovinu, kde mrtví padají po desítkách, kulky lítají po stovkách a všechno bouchá a hoří... a já jsem absolutně nadšen :-) Takhle má vypadat brak, takhle má vypadat béčko, co má koule! EDIT 2024: No po 14 letech musím své tehdejší nadšení krotit. Sci-fi je to opravdu jen zdálky, spíše nějaký *ploatation/slasher se špetkou akčního filmu na konci. Brutalita je fajn, ale celé od herců, přes výpravu až po tu finální akci je to příšerně laciné a béčkové. A zkrátka mě to už tolik nebavilo, 3* budou více odpovídající. ()

tenebrae86

Senzační záležitost a povinnost pro každého milovníka brakové zábavy a filmového násilí. Jde o typický příklad subžánru "ozploitation", což je vlastně jinými slovy "australské exploitation". Zpracováním samozřejmě ukrutné béčko a hrubozrnný trash se spoustou řekněme "nekonvenčních" postav, "neotřelými" dialogy, "osobitými" hereckými výkony, šílenou choreografií akčních scén a množstvím vskutku nevídaných WTF? událostí. A nechybí ani nějaká ta prsíčka, laciný synťákový hudební podkres, ultra násilné sekvence a nechutné gore výjevy. Ve své době jistě šokující a kontroverzní flák, dnes pohodové a úsměvné "guilty pleasure" pro opravdové filmové gurmány. ()