Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

tekedozai

Magnificient!! Master piece, moje pocity pri tomto filme su presne prenesene na Woodyho Harrelsona pocas jazdy horskou drahou. Bill Murray klincoval, ostatni adekvatne sekundovali. Kopec narazok na ine filmy, zombie - humor a nadsadene sceny. Proste jasnych 5/5! ()

Pauele

Malo, pramálo vyhryznutých mozgov ale na druhej strane môj obľúbený Woody Harrelson. Pravidla prežitia fajn ale ostatné nestálo za veľa. ()

Figuto

Metallica v začátku :-) . Docela vtipná komedie s dobrými maskami zombií a několika nepochopitelnými událostmi. Např. jak se ty holky dostaly z lodě, proč spouštěly celý park, když věděly, že to přitáhne zombie, proč se neobtěžovaly zavřít bránu? Na zabití času dobré. Viděl bych to na seriál se stejnými herci. ()

Latharn

Kdo má rád Kulhánka, musí tohle vidět. :-) Je pravda, že je prostředek trochu slabší a těch zombíků mohlo být více, ale vím dvě věci. Určitě se na to ještě podívám a určitě si to zase užiju, možná ještě víc. ()

stevkoI

Konecne hororova komedia ktora sa da pozerat,zasmiat sa a obcas zlaknut(fakt len obcas).uvod je celkom dobre spracovany :-) zombies su hladny a krvilacny. ()

Smoldo56

Je to mutant, ktorý si nevie jasne vybrať smer. Chvýľu to je komédia, chvýľu horor a chvýľu teenage romantika, čo by nemuselo chutiť úplne všetkým. Úvodných 10 minút patrí medzi to najlepšie z celého filmu a pravidlá prežitia sú toho len dôkazom. Celé to je vlastne len o skupinke preživších, ktorí stretnú druhých preživších a spolu sa vyberajú do zábavného parku v LA, kde sa údajne nenachádzajú žiadne zombie..Pochybujete? Máte prečo..každý asi tuší že to bude nakoniec úplne inak. Herecké výkony sú dobré, Woody H. potešil., Abigail tiež, ale stále mi tam niečo chýbalo..prvá vec - málo deja.. Polovica filmu sa sústreduje na nejakú cestu po dialnici, druhá polovica je pestrejšia..hrdinovia stihnú navštíviť preživšieho Billa "Fuck" Murraya, v tejto pasáži to zkĺzne do nekompromisnej nudy a hoci koniec to trochu zachráni, nie toľko aby som filmu pridal aj tie posledné hviezdičky.. Ak bude dvojka, dúfam že bude obsahovať viac zombies, viac komédie a hlavne viac deja. ()

Vytla

A další spíše zklamaní. Prvních deset minut je asi vrcholem filmu. Potom je to velká nuda až do vraždy Billa Murraye a potom zase nuda. Ale to už je skoro konec... takové tuny potenciálu (zombie zabití týdne, velká závěrečná přestřelka...) a tohle z toho. Ach jo. Ale 3* solidní! ()

Flare

So do you have any regrets? Garfield maybe. Ano, film u kterého jsem se bavila odshora dolů. Oh my God, i can't believe i shot Bill Murray. ()

Devon74

Nebýt Woodyho tak bych šel ještě níž. Nepřišlo mi to ani vtipné, ani akční. Celý film sem se nudil, navíc toho Eisenberga nemusím a když zabil Billa Murrayho, tak si to u mě uplně po*ral. ()

gerojmanus

Tak první část by vcelku i šla. Ty jejich pravidla a následné příklady použití jsou docela vtipný, jako i drsný způsob vraždění oživlých mrtvol v podání WH. Ale postupem času to ztrácí šťávu a tak nějak se dá očekávat, co bude následovat. Lehce se to zvedne u návštěvy Billa Murrayho, ale pak to spadne k závěrečnému klasickému konci. Za ten úvod a nekompromisní řežbu zombies dávám 55%. ()

Tom87

Tak toto byla fakt suprová zombie komedie. Woody Harrelson je největší borec, kovbojskej klobouk mu sluší jak snad nikomu v Hollywoodu. Je to prostě machr, tahle role mu sedla naprosto geniálně a ty jeho hlášky :-) viz. např.: "- Nezastřelíš je, že ne? - Pokud po mně nevystřelí.....Hooouu doufejme, že po mně vystřelí." nebo konverzace během cesty v Hummerovi: "Nejspíš tě asi nezastřelím, ale pořád mě pekelně sereš. A nebudu si s tebou hrát v zábavňoučkým parčíku." Prostě borec :-) Eisenberg taky hrál dobrýho poseru a fakt asi nejvíc jsem z něj nemohl, jak seděl s tou malou holkou v kině u Murrayho a zeptal se jí jakej typ chlapů má ráda její sestra a ona mu řekla, že má ráda drsňáky a on pak úplně nasraně odhodil misku s popcornem, protože věděl, že on není žádnej drsňák :-) No hotovo :-) A na konci, když Woody s Jessem dojeli do parku, aby pomohli holkám a když si Woody bral ten svůj arzenál, tak škoda, že mu nedali nějakej těžkej kulomet, aby trochu naparodoval Ramba, to bych z něj byl už fakt hotovej :-) Sečteno podtrženo, suprová zábava. Jen tak dál Woody. A mimochodem, Emmě ofina sluší :-) Zaslouženejch 5 hvězd !!!!! ()

Astu.

Nemám rád filmy o zombících, ale tohle boří všechno. Může být horor/komedie o zombících inteligentní a zároveň zábavný? Může. Režisér na vás neustále pomrkává, zastřelí Billa Murraye, lehce zreflektuje západní společnost, proveze vás přes geekovskou anarchii až k dokonalému finále v lunaparku... Trochu krátké, ale budiž. Je mi to skoro až trapné, ale Zombieland mě prostě dostal. 9/10 ____ Druhá projekce: Mé nadšení poněkud ochladlo, ale pořád se jedná o výborný film. 8/10 ()

Breaker

Bez zbytečného vysvětlování proč, jak, co si tak prožijete horrorovou komedii, která splnění dílčí části (láska) končí a ani nepostřehnete jestli hlavní pointou bylo sehnat ve zdevastovaném světě holku a nebo přežít mezi zombie. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)