Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

marusaj

Vtipně brutální ujeté roadmovie. Čtyřka sympatických postav + jedno brilantní cameo. Woody Harrelson je nahláškovaná mašina na zabíjení zombíků. Emma Stone je kost. Nábojů do brokovnice je vždycky dost. Pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Logika je zbytečnost. Má to cenu? Má to cenu! ()

cinemaboy7

Velmi zábavná kravina, lehce připomínající povedený a scénaristicky lépe propracovaný horor Úsvit mrtvých. Tady se ale zaručeně víc pobavíte. Woody je klasik, ale mě víc bavil vystrašený zelenáč Columbus se svými nevšedními pravidly "Jak přežít v Zombielandu". Jen mi připadá, že film nevyužil dostatek příležitostí na všechny použitelné gagy a situace, které se nabízely. Tenhle druh filmu jich má nevyčerpatelné množství a proto se domnívám, že nás čeká nekonečná série Zombielandu. Ostatně na dvojce už se pracuje. ()

Lumberjack

Nástup parádní a vyvrcholení přišlo v sídle B. M. Nesmyslný konec v lunaparku byl o ničem a ubral tomuto filmu jednu *... Vychcané sestry mě ze začátku docela sraly a Bill Murray tu měl super malou/velkou roli (zhulení krotitelé duchů něměli chybu !). Jinak efekty a nemrtvý byli na slušné úrovni. Více filmů s zombíkama !!! ()

mvukotic

MOZE OBSAHOVAT SPOILER. Malo to byt odlahcene zabavne becko, miesto toho to bola ackova nuda. W.Harrelson je celkom dobry, vlastne taha cely film, scenka s Murraym by bola fajn, keby to neposrali s tym trapnym posmrtnym rozhovorom. Inac v ramci zombie-zanru absolutna nuda, nic originalne, ani zaujimave a snaha o tarantinovsky styl mi prisla skor trapna. Dve hviezdy a to som este zhovievavy. ()

IronFan

Po úvodu, jenž byl doprovázen písni For Whom the Bell Tolls, jsem se usadil a byl připraven na řežbu spojenou s komedií. Potom však přišlo obrovské nevyužití potenciálu. Woody Harrelson sice podal vynikající výkon, ale většina filmu – pokud zrovna nešlo o střety se zombiemi – mi přišla nudná. Samotný humor byl podle mého gusta – princip přežití shrnut v několik bodech – geniální. Rozhodně by neuškodilo více akce namísto zbytečných rozhovorů. Pravděpodobně by prodloužení filmu o půl hodinku prospělo. Ale nechme se překvapit, co předvede druhý díl. ()

dEst28

Columbus a jeho pravidla potkají Tallaheseho jakožto pěknýho machra. Bohužel oba, převezou dvě sestry, se kterými se nakonec spojí a bojují proti zombíkum. Chyběl mi tam lepší příběh, jakožto pro náročného diváka, ale i tak jsem se dobře bavil a to byl evidentně záměr filmu. ()

Nekroskop

Tak tohle je něco! Intelektuálové mě nebudou mít rádi, ale já se dlouho tak královsky nepobavil. Nečekejte nic hlubokého (snad jen ránu po baseballové pálce v hlavě zombíka), jen se pohodlně usaďte a vychutnávejte proud černého až brutálního humoru. Tallahasseeho v podání Woody Harrelsona si prostě zamilujete. P.S. Pokud hodláte zajít na Zombieland se svou něžnou polovičkou, doporučuji velmi důkladně zjistit její filmový vkus, případně podrobně vysvětlit, o čem to je a nezapomenout k tomu pustit upoutávku. Já to neudělal. ()

E lan

Povedená zombie taškařice, která oplývá velkým množstvím výborných scén, vynikajícím Woody Harrelsonem i Jesse Eisenbergem a přesvědčivými zombíky. Přesto se nejedná o nic neuvěřitelného, člověk se nechechtá od začátku do konce, je to prostě "jenom" hodně dobrá zábava. ()

Tamten

Pár dobrých vtipů bohužel nemůže podprůměrný zombie film zachránit, když jeho jidiný "originální" nápad spočívá v tom, že hlavní hrdina je neschopný. ()

waska

Není to bůhvíjaký umělecký počin, ale na pokoukání a pobavení je to docela slušný. Woody Harrelson je jako vždy skvělý a i mládež mu docela zdatně sekunduje, o Billu Murraym nemluvě :) Úvodní sekvence, která představuje "pravidla" je svěží a originální, škoda, že se v závěru uchýlylo pouze k "vymlacovačce". ()

Dartdevil

Na další CSFD premiéru jsme s bratránkem vyrazili v dobrém rozpoložení, a to nám nevzala ani délka fronty do sálu, a kupodivu ani samotný film. Na obsahu oceňuji to, že se hrdinové nepokoušeli hledat nějaký lék, ale jen to prostě kosili :-) ()

dessa

Sebeironický lůzr, drsňačka s neméně vykutálenou sestřičkou a tvrďák, který nemá co ztratit. To je partička k popukání, zvlášť pak v zombie komedii, kde je vše podáváno s dostatečnou mírou nadsázky, takže se o ty čtyři vlastně ani moc nebojíte. Woody Harrelson na horské dráze, krosící vše nemrtvé a sázející výborné hlášky dacanským přízvukem, k tomu kratičké intermezzo Billa Murraye v roli zombíka-nezombíka - nezapomenutelné! "God bless rednecks!" Váhám mezi 4 a 5 hvězdami, po prvním shlédnutí se budu držet při zemi... ()

Werde

Nečekal jsem, že mě zombíci v něčem můžou překvapit..a stačilo to jen stříknout špetkou vtipu..když chcete vypnout kedlub a zasmát se americkým občanům s lidskejma nohama v hubě a pumpičkou u hlavy, tak je to pro vás akorát ušitý. ()

zberatel

Vela veci tu je dobrych ba az vybornych... no keby si udrazal film po celu minutaz tempo a vtip ako v prvej polhodinke bolo by to veru hviezd, Bill Murray si frajeeeeeeer :-) ()

RajAthen

Není to žádný vrchol žánru, ale nemůžu si pomoci, během filmu jsem se párkrát správně zasmál a nenudil jsem se, i když přiznejme, že druhá třetika je krapet slabší. I ten happyend a celkové poselství je krapet přeslazené. Na druhou stranu originální partička mě mile překvapila. Škoda jen, že pravidla pro přežití, nebyla více v praxi uplatňována. Riskovat život pro buchtičku, k tomu je třeba mít notnou dávku odvahy, být notně šílený a mít něco notně tvrdého (případně ostrého) v ruce. Jedna z nejlepších scén pak má spojitost s docela překvapivým cameo. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)