Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

Eristt

Zombieland je film, která vás donutí začít vážně přemýšlet o tom, že kdyby se pár miliard lidí přeměnilo na zombie... tak by to v podstatě byla strašná sranda. Je krvavý, nechutný, morbidní a celkově ujetý, ale když se ingredience promíchaly, vyšel z toho překvapivě vtipný, svižní a celkově originální film. ()

Saintes

Tak. A ode dneška... se bojím klaunů ještě víc. A sympatický Bill Murray opět dokazuje, že díky němu si film zaslouží o nějakou tu hvězdičku navíc (viz. rádoby-děsně-umělecké-a-jinak-naprosto-nestravitelné Limits of Control). ()

(Z)denny

Konečně snímek, kde běhají zombie a je trochu sranda. I kdyz po pravdě, všechny snímky o zombie jsou takové směšné.. ale tento má velké plus v tom, že jedním z hlavních hrdinů je skvělý pako v podání Woody Harrelsona, který dokáže zabít zombie na tisíc rozličných způsobů. A některý jsou opravdu fajnový a zasloužili by si Oskara. Jenom bohužel jsou ze všech členů akademie zombíci.. Jo a Bill Murray na ty svý blbý fórky konečně dojel.. ()

Simgal

Originálně pojatý film plný zombie. Ne, vážně. Fakt nekecám. Dnes už jsou zombie filmy dávno za zenitem, a když se nějaký objeví, tak je to celkem nuda, protože tohle téma už prostě nemá co nabídnout. Omyl!! Ale musíte na to jít chytře a s humorem. Zombieland se totiž vůbec nebere vážně a to je jeho největší výhoda. Dělá si srandu ze všech klišé, o zombie, na jaké si jen vzpomenete. A dělá to stylem sakra zábavným. Tak nějak mi tento film připomíná, a teď mi filmový fanoušci prominou, počítačovou hru Left 4 dead. Znalí hry mi určitě dají za pravdu, že podobností je tu spousta. Sledujeme putování skupiny 4 naprosto rozdílných lidí skrze zombie prolezlé USA doprovázené mnohdy až zábavnou brutalitou, hlavně co se odpravování nepohodlných nemrtvých týče a spoustou skvělých hlášek hlavních hrdinů. Pokud hledáte film, u kterého se nasmějete a nevadí vám pohled na spoustu zombie zmrzačených těl, tak Zombieland vřele doporučuji. P.S. asi jste si všimli, že v mém komentáři je slovo "zombie" použito docela často no co, ono je těch zombie v tom filmu opravdu hodně :)) ()

Furmi

Som pomerne sklamaný, čakal som parádnu nadupanú adrenalinovú zábavu. Zombieland je ani ryba ani rak. Niekedy vtipné, niekedy zbesilé a niekdy trápne, nudné a pomalé bez nejakého deja. Celý film mi pripadal ako prestrielať sa s bodu A do bodu B a toto stále dookola, ešte že snímok neovplýva nadmerne dlhou metrážou ináč by hodnotenie u mnohých bolo nižšie. ()

Meteorista

Velice našlapáno už v samých titulcích! Tato zombie-sranda nejen že do jisté míry oživila žánr zombie mlátiček, ale přidala do něj svůj styl, který se mi zdá velmi originální. I když by se dalo říct, že jde ve šlépějích skvělého Úsvitu mrtvých, zdá se mi, jakoby se někde na rozcestí odtrhla a šlapala si to pěkně vlastní cestou. Bohužel tato cesta, kterou si tento film zvolil není zdaleka tak stylová a "pozlacená" (protože Úsvit mrtvých z roku 2004 je pro mě opravdový klenot, co se zobií filmků týče), jako jeho vzor. Tomuto filmu by se dalo leccos vytknout: ze všeho mi nejvíce do očí bilo a mozek nechápal rozhodnutí těch dvou slečen jít do zábavního parku - vždyť jim sakra muselo být jasné, že spuštěním tolika atrakcí přilákají pětinásobný počet požíračů lidských orgánů (a nejenom těch) -> podle mého trochu vykonstruovaný děj na konci. Přesto všechno byl tento film vtipný, místy až příliš. Místy se o vtipnost snažil za každou cenu, mi přišlo, ale i to se počítá a humor nebyl zase až tak křečovitý. Sečteno a podtrženo: zábavná podívaná, která může být zkouknuta i víckrát (ale ne za sebou). ()

sedlo03

Nářez ako svina! Celej film jsem se neskutečně bavil. Výborný film, aspon u mně bude určitě aspirovat na komedii roku. Shlédnuto 2.1 2010 ()

JK-Stinger

Jedna z nejlepších zombie komedií, co jsem kdy viděl. Je to zábavné, krvavé a má to spád, skvěle podbarvený svižnou muzikou. Hlavní postava ale u diváků určitě není mladý teenager, jak nejspíš tvůrci zamýšleli, ale Woody Harrelson, který si mě svým drsným charisma a všemožnými způsoby, jak zabíjet zombie, získal hned v prvních minutách svého počínání na obrazovce. Vtipné, leč krátké vystoupení Billa Murraye a narážka na Ghost Busters je pak už jen třešničkou na dortu. Nehledejte ve filmu žádnou perlu k zamyšlení, ale jestli se chcete odreagovat a máte rádi zombie a černý humor, je Zombieland ta pravá volba. ()

bolan

Proboha vysvětlí mi někdo, co tam bylo tak vtipného ? Rozhodně nejsem intelektuál, ale tento druh humoru jsem nikdy moc nechápal a jsem rád, že tomu tak je. Moji oblíbení zombíci byli zneužiti a poníženi. Udělali z nich mandlové kuličky v marmeládě a podávají se s Coca-colou v kelímku. Narvat tolik klišé do 80min., to chce kurva náturu, takže s radostí mohu konstatovat, že jediné co se mi na Zombieland líbilo, byla úvodní pecka FOR WHOME THE BELL TOLLS. Vše co přišlo po tom, je jedno velký navoněný hovno (a na rovinu říkám, že nejsem ten typ, co vychvaluje nudná psychologická dramata z filmových klubů). ()

Kratoc

Velmi zábavná a zvysoka hledící komedie o zombících a důležitých pravidlech pro přežití ve Spojených Státech Zombiijských. W. Harrelson hraje výborně, jednodušší týpci mu prostě jdou ;) A celá pasáž s B. Murrayem je vynikající. Konečně jeden film, který se netváří zatraceně vážně a neřeší záchranu světa a nebo jak to celé vzniklo, ale ukazuje nám jednu epizodu ze života lidí, kteří přežili. ()

Jožin

Pre mňa slušné zombiecké dielo. Od začiatku to bolo fajn či už s vysvetľovaním pravidiel,ktorých by ste sa mali v takom svete držať, alebo s efetkívnymi spôsobmi zabíjania zombíkov. Od polovice ďalej to nebolo už ono ale stále sa našli zábavné scénky ktoré ma rozosmialy. Woody Harrelson mi tu pripadal strašne podarený, veľmi mu sadla rola ktorú tu stvárnil. A čo sa týka Billa Murraya, tak s tým to úpne zabili :) !!! ()

RomeroIsGod

Když mě nadchne trailer, tak mám většinou velká očekávání. A ta zůstávají bohužel většinou (právě proto jak jsou velká) nenaplňena. Ale to neplatí u Zombielandu. Sice úvodní titulkovou sekvenci jen tak něco nepřekoná, ale ani potom děj nespadne do šedě a nudy. A tak putujeme po Státech, zajdeme si do supermarketu, zastavíme se u BM (!), navštívíme Lunapark a u toho všeho kosíme zombies, každý dle svého vkusu. Prostě paráda, kterou bych jednou rád zažil. A Woody je mocnej! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)