Rytier Lancelot (Til Schweiger) je najlepším, najsilnejším, aj keď nie najbystrejším bojovníkom v kráľovstve kráľa Günthera (Thomas Gottschalk). Je zároveň osobným strážcom krásnej princeznej Herzelinde (Julia Dietzeová). Keď ju unesie tajomný a nepriateľský Čierny rytier (Tobias Moretti), kráľ vyšle Lancelota princeznú zachrániť. Na záchrannej misii ho sprevádza bývalý zločinec, polovičný rytier Erdal (Rick Kavanian), ktorý Čierneho rytiera údajne pozná a môže mu pomôcť ho poraziť. Cestou musí Lancelot prekonať množstvo vážnych prekážok a problémov, pričom mnohé z nich si zbytočne narobí celkom sám. (TV JOJ)

IrisHelenka

Kdo tomuhle dá hodnocení jedné nebo dvou hvězdiček, tak nemá smysl pro humor nebo ten humor prostě nechápe nebo nechápe vůbec nic. "Třeba bude jednou našemu království vládnout královna, která má účes jako ty." To mě prostě naprosto rozsekalo. Film je natřískaný geniálními vtipy, narážky na imigranty (a na kebab), ale chápu, že zabedněnec nepochopí. ()

joelly01 odpad!

No to byl tedy hnus! A to me na to klenot tahl do kina (zrejme pomsta za to ze se mnou musel jit na "night watch"). Znate ten pocit kdy je vam trapne za nekoho jineho? Skoro dve hodiny jsem se prostydela za herce, kteri jsou mi jinak sympaticti a ktere mam i docela rada! ()

Hatred

Vtipné béčko s pár opravdu povedenýma hláškama a slušnou výpravou, přirovnal bych to k Your higness. Výhoda je že se to nebere vážně, celkem mě ty německé komedie baví, taková pohoda na víkendové dopoledne na kterou se nemusíte plně soustředit. ()

TonyHawk94

Uff, toto nieeee :D. Film v pohode, príbeh priamočiary a trošku aj milý :), ale nebavil :-/. Sem-tam som sa zasmial, bolo zopár odkazov na súčasnosť, niekedy sa mi to pomaly podobalo až na Shrek-a v niektorých veciach, kde boli zahrnuté "moderné vymoženosti", resp. odkazy na ne. 2* za skvelú hviezdnu výpravu (Til Schweiger, Udo Kier, Tobias Moretti, Justus, a mnohí ďalší :), ktorých mám fest v obľube). Verím, že deckám by sa táto komédia páčila :) (niekto už v komentároch naznačoval Herbig-a, a veľmi trefne, mne totiž film trošku pripomenul Manituovu botu, ktorú práve Herbig režíroval :)). Pozretie neľutujem, na vypnutie a drobné pobavenie ok :), ale druhýkrát nemám v pláne ;). ()

brasek odpad!

Nemecký pokus o komédiu z rytierskych čias. Otrasný dabing, až mi žili potrhalo... otrasnejšie je, keď sa vo filme mieša všetko zo všetkým. Koncert New Kids On The Block v tomto snímku bol absolútnym zvratkom. ()

LucMosss

Sic mi bylo souzeno zhlédnout pouhých dvacet minut, ovšem ty mne nutily nepřestávat se smát. "Silný boční vítr." "Sváteční kebaby." a černý rytíř kouřící marihuanu pro mne představují komediální dokonalost samotnou. :-) ()

tchempi

Němci obecně neumí točit komedie. Proto je tenhle film příjemným překvapením. Není to sice nic převratného, ale v rámci německé kinematografie to pecka je. Když nepočítám Nosáče z 80. let, tak jsem z produkce našich západních sousedů viděl pouze dvě komedie. Čtyřprocentního muže v akci z roku 1994 a teď Rytíře. Zajímavé je, že v obou vystupuje, a druhý dokonce režíruje Til Schweiger. ()

Pythonator

Ujeté, trapné a přece tolik zábavné. Jak moc nemám rád německé filmy, tak moc se mi tohle sakra líbilo. Připomínalo mi to Manituovu botu. Taky ujetá německá parodie. Návštěva u Černého rytíře neměla chybu. Ty nadržené princezny bych chtěl mít taky doma. ()

Ja.Malachi

prekvapenie..po tých komentoch som nečakal nič moc ale opak je pravda...parádna oddychová komédia-niežeby sa človek váľal od smiechu ale humoru je tu viac než vo všetkých amerických dementinách ktoré vedia používať len jeden typ humoru -fekálny -genitálny a fakjú-madafaka-to je celá nápln amerických tínedžeroviek.:)...europsky humor je iný v podstate inteligentnejší.:)..velmi dobré-narážky na filmy -modernú dobu-príjemne som sa pobavil...a to už dávno nie..zaslúžené 4*.:)...ale ten komu stačí vo filme slovo fakjú madafaka aby sa válal od smiechu tento film nebude hovoriť nič.:D..čo mi je úúúplne 3..:D ()

nudlis

Podobná ptákovina jako třeba Princ a pruďas :-)) Kdo od toho očekává víc než jen lehkou komedii na sobotní deštivý odpoledne, bude zklamanej. Já jsem od toho nic nečekal, tak jsem zpruzenej nebyl. ()

Lvísrdce

Nenáročná německá komedie. Nejvíc mě v druhé polovině filmu bavilo, jak se Til Schweiger tvářil. Já mám německé komedie rád, ale uznávám, že bohužel nejsou moc k smíchu. Ty hlášky jsou dobré, herecké zahrání taky dobré, ale prostě něco tomu chybí. Myslím, že nemají cit pro humor, neumí gradovat pointu, většina vtipů tedy projde, aniž by se divák zasmál.Až tak nějak zpětně si vlastně uvědomí, že to byl vtip. ()

yarca

Rozkošná blbina - už jen velemužný til schweiger s naprosto děsivou paručkou v roli panice lancelota stojí zato :-)..pravda,drobka mi to připomínalo "prince a pruďase",ale i tak jsem si film užila - už kvůli dobrým hláškám :-) ()

mina_harker

Til Schweiger v nejnemožnějším účesu své kariéry. Trošku to připomíná Příběh rytíře, Bláznivý příběh Robina Hooda nebo Černého rytíře (a na jednom místě i Monty Python a Svatý grál). Ucházející vtipy se mísí s trapnými (nedotčenost hlavního hrdiny ženami). Určitě se z toho dalo vykřesat víc, škoda. ()