Pořad Československe televize, v němž diváci měli šanci setkat se se známou či zajimavou osobnosti a mohli ji pokládat dotazy dle svých zajmů. (Hadža)

Hurley odpad!

"Víte, každý správný Čech má dvě vlasti. Česko a Sovětský svaz!" (Obzvlášť tenhle host by si zasloužil křeslo...) ()

Radek99 odpad!

Typický normalizační pořad - hosté hovořící s budovatelským patosem a dějinným optimismem, za nimiž se skrývá pečlivě propracovaná propaganda s lidskou tváří (bohužel i Vladimíra Menšíka coby moderátora). Tohle bývaly smutně nonšalantní nedělní večery... ()

Karlos80

Za vlast a se Sovětským svazem na věčné časy:-) Dnes už takřka k neuvěření:-) Viz. vážená soudružka recitátorka Pelikánová kterážto s patřičným patosem líčila svou zálibu v budovatelské a realistické poezii. Byla to opravdu síla: otázka - "Vážená soudružko Pelikánová, vím,že jezdíte přednášet poezii soudruhům vojákům, určitě vás tato činnost hluboce naplňuje."Odpověď - "Řeknu vám to takto, soudruhu. Oni ti chlapci na posádkách mnohdy nepřečetli ani jedinou báseň, a proto přicházím já, abych svou recitací jejich mysl naplnila láskou k vlasti a k Sovětskému svazu, že!" 1* hvězdička za tit. melodii (Slovanský tanec od A. Dvořáka) to se krásně poslouchá i po těch letech. Škoda jen že těch videí na yůtubku není víc:-) Každopádně jak píše Ej Hlemýžd pokaždé to odpad! být nemusel... Zajímalo by mě ale co nato říkají dnešní mladí? Vznik pořadu r. 80' konec 89'. ()

MM_Ramone

Relácia "Kreslo pre hosťa" sa pravidelne objavovala na obrazovke socialistickej československej televízie od roku 1980. Nikdy som to nemal rád. Celé to bolo strojené, kŕčovité a nudné. Niektoré známe herecké osobnosti, ktoré usadli do kresla boli síce zaujímavé a charizmatické, ale predom pripravené otázky starostlivo vybratých divákov boli tak normalizačne tupé, že to zrážali na kolená. Bola to typická cenzurovaná, manipulačná socialistická blbosť. * ()

Ej Hlemýžď

Pokud si dobře vzpomínám, tak vůbec 1. hostem v křesla byla primabalerina Marta Drottnerová. Asi první polovinu počtu křesel vedla převážně v propagandistickém duchu Zdena Vařechová, bývalá prominentní hlasatelka TV. Zvláště vydařený v kontextu dané doby byl ten díl s Ludmilou Pelikánovou, možná je někde na YouTube, pokud ano nenechte si ho ujít, je fakt velmi výživný. Přibližně druhou polovinu pořadů pak uváděl V. Menšík. Dávám 3*, je to však obtížné hodnotit, některé byly na odpad, jiné docela dobré. ()

Big Bear

Pekelná záležitost s pekelnou moderátorkou a pekelným publikem sedícím kolem na židlích kladoucím pekelné dotazy... Prostě předchůdce Jílkové a její show. U ní ale soudě podle někdy opravdu debilních dotazů z odkudsi odevšad svezeného publika jsou alespoň otázky nepřipravené. V křeslu je evidentní, že každý tu svoji měl předem připravenou a řádně ji odrecitoval jak političtí vězni svoji vinu před prokurátorem Urválkem. Celé je to zvrácené, strašné, těžce ideologické. Nelze však nemilovat některé z hostů. Taková soudružka recitátorka Pelikánová, to je taková pecka, že se její vystoupení dochovalo dodnes a kdo chce jistě jej najde na youtube. Dnes se tomu lze v klidu smát, při představě, že tenkrát to mysleli páni autoři pořadu a hosté smrtelně vážně opravdu mrazí. Pak se ta směšná stařenka vyprávějící s láskou báseň o rudoarmějci rázem mění ve fanatickou babu bestii a posluhovačku režimu, který zde dusil normální lidi. Za Pelikánovou a tu dnešní srandu dávám hvězdu, jinak je to ale samozřejmě na odpad. * ()

Marze

Vladimír Menšík jako moderátor když mu do pořadu začaly vodit za hosty stranické funkcionáře se z pořadu vyvlíkl tím, že do něj chodil opilý. ()

triatlet

Ta znělka se mi vůbec nelíbila. A pokud tam byli podobní hosté jako soudružka Pelikánová (viz video v diskuzi), pak jsem od televize rozhodně zdrhal. Ale pár dílů uváděných Vladimírem Menšíkem jsem viděl. Záleželo na pozvaném hostu. ()

PKD

V dnešní době už takřka,nehodnotitelné. A pro mladší ročníky,něco jako Science fiction z paralelní Země. ()

Akumulátor

Obzvláště již zmiňovaný díl se soudružkou Ludmilou Pelikánovou stojí za to. Ta baba je na jednu stranu k smíchu, na druhou stranu mě z ní mrazí v zádech. ()

Kmotr76

Stačilo shlédnout legendární díl se zasloužilou umělkyní a nositelkou řádu práce, Ludmilou Pelikánová. Abych byl trochu objektivní, podíval jsem se i na díl s Vladimírem Menšíkem. Nebylo to nejhorší, ale hodnocení změnit nehodlám. Křečovité záchvaty smíchu obecenstva to vážně nezmění. ()

Paity

V dnešních očích by pořad vyzněl naprosto šíleně a možná i směšně. Pro tehdejší dobu však šlo o něco velmi povedeho. Tímto to ale vůbec neobhajuji. ()