Představte si, že existujete v různých podobách v paralelních světech. Vaše alter ega prožívají rozmanité osudy a se smrtí každého vesmírného dvojníka se rozdělí jeho síla a energie mezi zbývající. Přechody mezi jednotlivými světy - kvantové tunely známé jako červí díry - hlídají speciální agenti multiversa. Jeden z nich, bývalý agent Yulaw, už zničil v paralelních světech 123 svých alternativních životů. Už zbývá jen poslední dvojče na Zemi, uznávaný veterán losangeleského policejního oddělení Gabe. Jeho život, spokojené manželství i čest se ocitnou v troskách, když Yulaw vnikne do jeho světa, hnaný touhou stát se nejmocnějším, neporazitelným jedinečným. Křehká rovnováha vesmíru je ohrožena, osudová bitva mezi dobrem a zlem vrcholí. (oficiálny text distribútora)

becki_tu

Akční, místy i příběhově zajímavá, ale jinak ryze béčková oddychovka s finálním soubojem Jet Li vs. Jet Li. No kde jinde tohle uvidíte? :) ()

JASON_X

Svižné akční scífko z několika paralelních dimenzí a s několika verzemi Jeta Liho, ve které se nenáročný divák pokochá několika efektními kung-fu styly. Tvůrce zápletky se možná trochu inspiroval Highlanderem, superschopnosti obou hlavních Liů připomenou comicsové hrdiny, dobře to odsýpá a mozek si u toho nijak namáhat nemusíte, takže večerníček pro dospělé jedna báseň. Jen ta závěrečná dimenze, do které Statham Liho pošle, je se svými čoklími hospitaly a kýčovitě načančanými obyvateli stokrát hrůznější, než Styžská trestanecká kolonie v dimenzi Hádés! ()

Morholt

Blbina na entou, ale pro jedince toužící po něčem, u čeho nemusí zapínat mozek je to absolutně ideální. Jet Li vraždí svoje já v paralelních vesmírech, aby se stal jediným highlanderem. V patách má Stathama s Lindem a sebe samého. Nelogické, triky byly občas zfušované, ale našláplé a okořeněno docela slušnou muzikou. A Jet Li prostě umí, pokud po něm nechcete, aby pracoval s mimickými svaly. 50% ()

Lacike

Cool sci-fi variacia konceptu Highlandera. Len sa tu neskace v rôznych obdobiach, ale v alternativnych vesmiroch. Nie je to premyslene do detailov, ale zakladny koncept funguje bez problemov. Film ma kratku stopaz a neskutocne dynamicke tempo. Dialogovych scen je minimum na ukor akcie. Az mi je luto, ze film nema o 20 minut viac. aby sa trochu venoval postavam a technoblabolom o tom ako cely ten system funguje. Ak by bol väcsi rozpocet, tak sa mohlo viac cestovat v alternativnych vesmiroch. Ale aj v takomto prevedeni to je velmi zabavny film, ktory ani na chvilu nenudi. Akcia je sice dost predratovana a plna CGI jak v Matrixe, co dvakrat u bitiek nemusim, ale tentokrat to ma opodstatnenie v pribehu, takze som s tym nemal problem. Kvalita CGI uz trochu zastarala, ale zabavnosti akcnych scen to neubralo. Najlepsia je bitka Jet vs. Jet. Obcas mi to pripada, jak keby ich vymyslali dvaja mali chlapci. Jeden by povedal, ze teraz tam bude scena v ktorej Jet Li s motorkou v kazdej ruke buchne policajta. A druhy na to: Cool, to tam urcite bude. A do toho bude hrat metalova muzika. Super. A tak sa stalo. Cely film pôsobi ako akcny sen malych chlapcov a tak to treba brat. Nastastie sa viem stale do tej polohy vcitit a uzit si taku blbinu. Okrem Jeta dokonca v trojulohe potesi aj Statham vo svojej prvej akcnejsiej polohe. Dokonca dostane od Jeta na prdel. Skvely je aj Delroy Lindo ako drsny polda a Carla Gugino medzi ktorou a Jetom to slusne iskri. Skoda len, ze metalovu hudbu nenahradili normalnym instrumentalnym soundtrackom. Takze vysledkom je stale velmi pohodove sci-fi s mnozstvom akcie. 7/10. ()

st.ranger

Velice slabé jak po trikové stránce, tak i po bojové. Většinou jen posloucháme nevýrazné vysvětlení k tomu, co se vlastně děje. Veliká škoda, potenciál byl jistě ohromný. - Existuje mnoho vermírů... - Zabil už 123 lidí, zbýváte vy 2. (takže těch vesmírů je jen 125?) ()

Terva

Akční nářez z časovou smyčkou a Jet Liem v hlavní mnoha roli. Co víc si přát ? No, Oskar to není, ale stojí to za to. ()

Falcor

V USA jsem byl v kině jen dvakrát. Na něčem, kde se mluvilo tak rychle, že titulky tu polovinu filmu krutě chyběly, a na premiéře jakéhosi jedinečného filmu, kde hrál Jet Li. Bylo ho tam až moc - takže další půlfilm. To je půlhvězda...a plus za oblíbené cestování časem. ()

corpsy

Akčný sci-fi v matrixovskom kabáte, ktorý paradoxne, že fičí takmer bez oddychu, stráca tempo. ´´Umelé´´ bojové scény, prešpikované všakovakými digitálnymi vylepšeniami, síce niesu na zahodenie, ale klasický old school by mu sadol viac. A pri filme s Jetom Li dvojnásobne. Žijeme však v digitálnim veku, a na každý kvalitný, staromódne strihnutý akčňák, pripadá 10 takýchto priemerov. Česť výnimkám ( MATRIX ). ()

ConanVJ

Pěkný akční sci-fi, který mám rád. Jet Li to tady pěkně likviduje v obou rolích. Statham sice nemá zas tak bitkařskou roli, ale potěší. Příběh je pěkný a nenudí. Akce je zde hodně a není tu zběsilý a nepřehledný střih. Že se u soubojů používá hodně lana mi nevadí. Za mě 85% :) ()

Kryton

Tady se něco nepovedlo. Tady se totiž moc opisovalo. Odkud? No to pozná každý. Co scéna to něco. Jet Li snad mimo Asii bere vše , kde mu zaplati. ()

Turiec

Film možno charakterizovať ako pokus o výborné triky s dobrým nápadom, ale horšou realizáciou. Jednoducho vidno ich umelosť a neprirodzenosť. Okrem prehnane dlhých súbojov mi vadila veľmi divná a zbytočná záverečná scéna, ktorá filmu skôr ubližuje ako pomáha. Priaznivci Jet Liho si aspoň čiastočne prídu na svoje. ()

Vojcl

Solidní zábava pro milovníky kung-fu!!! Akční scény jsou fakt super! Jet Li ve formě!! Jenom v tom proboha nehledejte žádnou hlubší myšlenku.. ()

blackrain

První film, kde jsem si všimla herce jménem Jet Li. Nějak si neumím představit, že by v dalších paralerních vesmírech existovala moje další JÁ. Radši na to nechci ani pomyslet. Nedivím se mu, že chtěl být jedinečný. Nápad s paralerními vesmíry se mi líbil. Zajímavý nápad. ()

YURAyura

Jet neni zadny sympatak, co by umel hrat, ale pro vetsinu filmu, kde se objevi, staci, ze umi kopat. Tento scenar obleceny do me prijatelnejsiho scifi havu je vykradenina jinych starsich bratricku Totall Regalem zacinaje Matrixem konce a mezi fanousky JL nebo KF si jiste sve fanousky najde, pro me to holt byl jenom dalsi nicim nevynikajici film v rade... ()

Fanucci

Příběh velice dementní, ale film jsem viděl v době, kdy jsem rozohodně nepotřeboval žádné Bergmannovo zkoumání ženské duše:-) Prostě jsem zapnul TV a chtěl si u nějaké blbosti odpočinout. A Jet-Li a jeho Jedinečný je dokonalá blbost, u které nemusíte přemýšlet ani na vteřinu a která uplyne jako voda... ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (viac)