Lucy Hillová je ambiciózní a podnikavá manažerka žijící v Miami. Miluje své boty, miluje svá auta a miluje kariérní postup. Když dostane nabídku na jeden krátkodobý úkol – neznámo kde – aby restrukturovala výrobní továrnu, skočí po této možnosti s vědomím, že má jasné povýšení na dosah ruky. Co však začíná jako jednoduchá práce, se brzy stává zkušeností, která jí zcela změní život. Lucy postupně odhaluje hlubší smysl svého života a co víc, také muže svých snů. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Karala

Smích-1x. Nuda-nx. Trapnost-nx. Odvaha frknout na konec polibek s potleskem 1x (nevěřila svým očím). Výsledný efekt=neutíkající utrpení (1 hvězda za J.K. Simmonse) ()

Olík

Romantická pohádka o holce z města, která zachránila malou továrničku a lidem zachovala jejich pracovní místa. Jo ještě nesmím zapomenout, že se zamiluje do místního prince, ale to jste taky asi čekali. Renée Zellweger má v sobě pořád dostatek komediálního talentu, bohužel ne tolik aby utáhla celý film, který je jinak cekem o ničem. ()

texa

Kdyby v takových filmech nebyl v hlavní roli takový sympaťák ! Sakrblé to by byl brak. Navíc, proč Reneé vypadá jako napíchaná 20 injekcemi botulotoxinu nebo jako Nicol Kidman v Stepfordských paničkách. ()

Ezis

Holka z města není nejlepším dílem svého žánru, ale pro mě je jednou z mála amerických romantických komedií, které jsem si zapamatovala a na které se ráda podívám víckrát. Při hodnocení tohoto žánru podle mě jde hodně o to, jestli jsou člověku hlavní hrdinové sympatičtí, jestli se s nimi dokáže ztotožnit a jestli mu vyhovuje to které prostředí a typ romantického příběhu. Což je všechno hodně osobní. Takže u mě to asi bude tím, že tady mně hlavní hrdinové vyhovovali, velice sympatické byly i vedlejší postavy a dověděla jsem se tu něco málo o Minnesotě a zakořeněných představách o ní, což pro mě jako pro anglistku bylo zajímavé. A kromě toho jsem já sama jednu dobu byla taková Holka z města - přestěhovala jsem se v zimě do malého městečka na severu (v mém případě ovšem v Lotyšsku), kde jsem objevila úplně jiný svět, jiné tempo života a jinou stránku sebe sama. A aby toho nebylo málo, hned první den jsem uklouzla a spadla na náledí, protože jsem měla sice velice pěkné, ale příliš kluzké kozačky, a přišla v elegantní lehké halence na biblickou hodinu, kde se topilo jen v krbu a všichni byli navlečeni v tlustých svetrech. Následkem čehož jsem se pak zimním scénám v kině smála dvakrát hlasitěji než ostatní a začala uvažovat o tom, co je to vlastně klišé. Protože v tomhle filmu bych normálně scény střetnutí městské slečny se zimou označila za klišéovité, jenže... když se vám něco podobného opravdu stane, tak už vám to moc jako klišé nepřipadá... Takže klišé či neklišé nehodnotím. Jediné, co bych filmu vytkla, byl nedostatek chemie mezi ústřední dvojicí a trochu rozpačitý konec. A také by to bývalo chtělo jinou hudbu, která by lépe propojila scény a podtrhla atmosféru. ()

hazaba

Milý filmík na líný večer. Fajn postavičky, zajímavé zasazení do zimy. Jediný, kdo mi vadil, byla Renée Zellweger, která mi byla příšerně nesympatická. ()

MickeyStuma

Z počátku veselé, později krapet vážné, aby to nakonec skončilo romanticky pohádkově. Ano. Dvě třetiny se dal příběh vcelku zvládnout, ale ten kýčovitý konec to nakonec všechno zazdil. Celý film táhne pouze Renée Zellweger a přesně tak, jak se od takového filmu očekává. Je ztřeštěná, hubatá, přísná, panovačná, později (jak jinak) příjemná a miloučká, a je hlavně sexy. Nejedná se o špatný snímek. Jen je škoda, že na sebe Renée strhává pozornost. Ostatní tím nechává za sebou, což za následek vyvolává dojem, že ten film je prostě její. Jo a ještě to má jednu zvláštnost. Během sledování tohoto snímku může být divákovi neskutečná zima. Tedy pokud se vžije do onoho prostředí. ()

slaskounext

To je šílenství, ne to je New Ulm, když tam přijede z Floridy. A ještě Renée Zellweger v lodičkách do zavějí sněhu. Je to slabé, docela slaboučké. S herci a tématem se toho dalo vykouzlit více. ()

Rathalos

Renee Zellweger,ktora vyzera fakt dobre,v dalsej romantickej komedii a fakt som si to uzil i bavil sa,mam slabost na tento zaner,ktory rad vyhladavam,mne sa to moc lubilo...:-) ()

Smidak odpad!

První film, ze kterého jsem odešel z kina! Již asi po pěti minutách bylo naprosto jasné, kam a jak se film bude ubírat. Děs a hrůza. ()

pepa3rd

Jedním slovem klišé a to od začátku až do konce. To by až tak nevadilo, pokud by scénáristi předvedli alespoň dílčí náznak kreativity. Tady ale zoufale chyběl jakýkoliv originální nápad, byť jen v jednotlivých scénkách. Výsledkem je tak nevýrazný a místy i nudný film, který vlastně ani nemáte nutkání dokoukávat. Na druhou stranu, nic ve filmu vás od toho ale přímo neodradí. Celkově nemastné, neslané, ale stále stravitelné. 40 % ()

Don Carlos

Dejme tomu, že film vzdává hold filmům pro pamětníky, pak nebudeme muset označit tuhle romantiku za jedno velké klišé, které drží nad vodou jen Renée. ()

chrispe

Kdyby tam nehrála Renée, bylo by mé hodnocení nejspíš nižší. Příběh není nijak objevný, pomalu plynoucí do předvídatelného konce, ale mě ta holka prostě baví. ()

tranquill

Pro mne velké překvapení. Nerozumím zdejšímu hodnocení... Ač nemá komedie originální téma, nemusí se uchylovat k nějakým crazy situacím, je příjemně vtipná a oporu má v tradičně výborné Renée Zellweger. A musím dodat, že film mi dokonale naplňuje atributy romantické komedie a je mi i bližší než její Deníky B. Jonesové. ()

dalziel

"Ať Vás do prciny nekousne jezevec" 😀 Je to taká prevarená Bridget,  ale na večer medzi vianočnými sviatkami keď sú všetci na mäkko je to tak akurát. Trochu mi to pripomínalo filmy ako Baby Boom alebo Blázinec a to sú filmy ktoré mam fakt rád. ()

ing.man

Už dlouho jsem se tak nebavil !! Lehoučce inteligentní humor, který ne každý pochopí (řehtal jsem se na celé kino sám). Užil jsem si buranskou angličtinu, fantastickou Siobhan Fallon. Konec naštěstí nesklouzl úplně do ....... Ale Renée tedy nic moc (až na ten její vosí pas). Jinak doporučuji. ()

haWranka

Na komedii málo vtipný, romantika taky nikde, Harry Connick se mohl snažit jak chtěl, ale scénář prostě nestojí za nic. Jediný, na co se dá koukat, je ta přehlídka nááádherných bot hlavní hrdinky. Mňam! ()