Andy a Liza Farmerovi dospěli k životnímu rozhodnutí. Město už je omrzelo a oni se rozhodli, že zamávají Manhattanu na rozloučenou a přestěhují se někam na venkov. Naleznou nádhernou farmu uprostřed lesů, malebnou jako z pohádky. Spisovatel Andy věří, že zde se mu konečně podaří napsat velký román, Liza zase plánuje založení rodiny. Nic ale není tak krásné, jak se zprvu zdá. První trable začnou ve chvíli, kdy se jim ztratí stěhovácký vůz. A to je teprve začátek. Na farmě není telefon a ani drobek jídla. Zato je zde víc než dost komárů. Také je tu velký had, kterému se v domě zalíbilo a nechce ho opustit. A co teprve osobitý pošťák a sousedé...inu vydržet na venkově, to není zas taková legrace. (oficiálny text distribútora)

Rockerman

Docela pěkná komedie, která sice nedosahuje úrovně mých kultovních "Vánočních prázdnin", ale přesto jsem se většinou bavil. Škoda těch hluchých míst, protože několik fórů je velmi dobrých a prakticky jsem nezaznamenal žádný trapný vtip, což je s podivem u těchto bláznivých komedií. S tímto filmem na jedno použití jsem spokojen a bude spokojen i ten, kdo hledá nenáročnou a neurážející komedii na vyplnění odpoledne nebo večera. 60% P.S. Kdo to nazval "Blázinec"? ()

starr64

Jako vyznavatelka filmů s Chevy Chasem jsem se na tento film velmi těšila. Ale je pro mě film samotný zklamáním. Chybí víc humoru, více gagu. Film spíše zavání psychodramatem než-li komedií pro relax, tak jako to bývá s filmy Ch. Chasem zvykem. Je škoda, že tvůrci nevyužili více možností, které dává prostor vesnice jako taková i s typickými postavami, které se najdou na každé vsi jak v USA tak v Čechách. Nikdy na vsi nechybí místní blázen, opilec, šílenec na kole, vdaná žena, která je nevěrná. Utíkací psy, které sami o sobě svými útěky vytváří srandovní historky. A jiné - mohla bych pokračovat do nekonečna. Filmu chybí prostě pověstná jiskra a skvělé nápady. ()

Pokryvac

Príjemná a vtipná celoročná komédia s výborným Chevy Chasom. Pre Georga Hilla možno troška úlet, avšak komédia aj keď mierne "crazy" je to vkusná a zábavná. Myslím, že tento film je pre neho dôstojnou labuťou piesňou, keďže ukázal, že "vie chodiť" aj v ľahších žánroch. Ondříček predviedol dobrú prácu a niektoré obrazy, ktoré vyčaroval z amerického zapadákova sú skutočne podmanivé. Pri sledovaní som sa cítil príjemne a od americkej komédie viacej nečakám. Absolútna spokojnosť. ()

Kryton

Chevy Chase ve variaci na film Dr.Hollywood s M.J.Foxem. Měštáci se rozhodnou žít na venkově, kde to žije vlastním životem. Komedie je to dobrá v začátku viz. stěhováci nebo první chvilky na venkově. Po dobré pulhodině už film jede ze setrvačnosti a vtipů je po skromnu. Závěr a celkové vyústění je očekávané už dávno dopředu. Btw. hledáte-li Sarah MIchelle Gellar, tak máte smůlu. Její snad asi jediná scéna byla nakonec vystřižena. Sám se divím, že je tedy v titulcích. Hodnocení OST: Moc jsem si nevšimnul hudby ve filmu. Nemastná a neslaná a to jinak mám rád hudbu Bernsteina. 4/10 ()

StandikK

Tak to byl fakt nečekaný zážitek. Viděl jsem docela dost filmů z 80 let, ale táto komedie mi utekla. Sice název Blázinec je docela dost přehnaný, ale trochu i odpovídá zkutečnosti. Jsou zde momenty, kdy jsem se fakt neudržel a skoro jsem až brečel smíchy:-))) Osobně bych nezkoušel překonat rekord v jezení ovčích kroketách... :-) ()

• Při natáčení si Chevy Chase stěžoval na kameramana Miroslava Ondříčka, že na záběrech vypadá příliš tlustý, protože je zabírán pořád zezdola. Ondříček reagoval: "Charlie, aby si nikdo nevšiml podbradku, existuje jediný způsob, a to točit z nadhledu, ale jestli jsou v domě stropy vysoké dva metry, kam se mám s kamerou postavit?" (ClimbVibe)
  • Film bol natáčaný v priebehu mesiacov august, september, október a november roku 1987.
    (misterz)