Santi má problémy - nedokáže se pohybovat na volném slunečním světle, začínají mu růst podivně zuby a čím dál více se rozšiřuje jeho nemoc. Spolu s jeho matkou na jeho přání tedy odjedou tam, kde by se jeho problémy měly vyřešit, do míst kde slunce nesvítí. V novém domě a hlavně jeho okolí se ovšem začnou dít podivné věci, se kterými je navíc Santi spojován. Pokud nechce čelit obvinění, bude muset věci vyřešit. (Pumiiix)

villon17

Já ty Španěly prostě žeru:D. Miluju jejich zemi, miluju jejich řeč, miluju jejich vzhled, chování a už dlouhou dobu i filmy. Jestli někdo někdy točil tak ohromné horory, tak oni!! Málem jsem si nadělala do kalhot, jak jsem se třásla. Muchlala jsem peřinu a ani nepípla, aby mě ta holčina náhodou taky nezahlídla:D. ()

J*A*S*M

No super, nejpříjemnější hororové překvapení roku. Tenhle film jsem absolutně neměl v hledáčku, netušil jsem o něm vůbec nic, až jsem před pár dny viděl nějakou webovou upoutávku, která mě nalákala na jméno Álvara Augustína - producenta Sirotčince a Faunova labyrintu. Tak jsem si to sehnal a zkouknul a můžu říct, že španělské pojetí hrůzy mě prostě baví - já jim to všechno žeru i s navijákem a opravdu se u toho bojim. Eskalofrío je taková hodně temná detektivka (giallo bych se říct netroufnul, ale trochu se mu to svým stylem blíží), která má dost shodných prvků právě například s Faunovým labyrintem, a zároveň se blíží třeba Argentově Phenomeně. Samotný námět zaujme (zrovna nedávno jsem si říkal, že by se na tohle téma dal udělat pěkný horor), zamrzí snad jen zbytečný závěrečný twist, kvůli němuž výsledný dojem úplně nejsilnější. Mimochodem, nejlepší je první půhodina, kdy divák netuší, s čím má vlastně tu čest, takže pokud můžu poradit - rozhodně se po tom před zhlédnutím nepiďte (a nejlépe ani nesledujte trailer). Objektivně je to tak na 7/10, ale milovnící novodobých španělských hororů (k nimž se řadím) si klidně takové dva bodíky za sympatičnost přičíst můžou. ()

Anthony

Film se rozhodně nevyrovná nejlepším španělským hororům / thrillerům jako Orfanato, jako na jedno zkouknutí vcelku ujde. Chlapec v hlavní roli hraje dobře, i když se po něm nechce nic moc jiného než předvádět různé stupně vyděšení. Většina stopáže je založena na běhání po lese v noci a na tom, že se cosi neznatelně mihne ve světle baterky - jako jedna scéna působivé, ale tady už toho bylo moc. Samotná zápletka přitažená za vlasy, ale v rámci podobných typů filmů nemyslím, že by ta přitaženost nějak výrazně vybočovala ze standardu. Osobně jsem se díval na film kvůli hudbě mladé španělské soundtrackářské naděje Fernanda Velázqueze (Orfanato) a ta se mi líbila opět velmi. ()

LIVINGDEAD

Tak jako většina španělských horrorů, byl i film Eskalofrío na velmi dobré úrovni. A opravdu zajímavý námět. Herecké výkony taktéž na jedničku. Takže film doporučuji. ()

B!shop

Cekal jsem spanelskou kvalitku a tu jsem taky dostal, i kdyz na ty nejlepsi spanelsky kousky to zdaleka nema. Problem filmu je totiz urcita lacinost, vetsina deje je v lese a navic po tme, ale pusobi to proste dost obycejne, hudba je taky takova lacina bububu. Nicmene vyvazuje to perfektni atmosfera a celkovej realistickej look. Navic docela fajn pohled na klasicky vlkodlaci tema. Jen je skoda, ze ta nemoc hlavniho hrdiny tu vlastne neni vubec vyuzita a slouzi pouze jako vymluva k presunu do nejakyho zaprdenyho venkova. Proste docela povedenej horor, s fajn atmosferou a nekolika slusnejma lekackama. ()

Slasher

Žádná sláva. Moc spratků, příběh tak trochu směšný, zdlouhavý je to, 'příšera' není dostatečně příšerná aby nasadila a udržela potřebnou atmosféru. Na druhou stranu herci měli něco do sebe, prostředí také, příběh byl sice směšný a překombinovaný, ale tak špatný zase ne a přišel mi nevyzpytatelný a ne úplně okoukaný. Tušíte upírský horor a vyvrbí se to v něco docela odlišného. Tak 6/10. ()

xxmartinxx

Takové nedotažené. Hlavně proto, že se nedaří přiblížit hrdiny, o které tak nemáme strach. To je pak atmosféra a zajímavý vývoj děje dost k ničemu. ()

Shit

Španělský horory už začínaj být pomalu ale jistě zárukou fakt velký kvality, i když tohle si u mě stojí přece jen o něco níž než REC, ale noční les je prostě noční les a vyvolává naprosto perfektní mrazivou atmosféru, která je ještě ruku v ruce podporovaná, pro horor, nesmírně zajímavým tvorem, kterej mě naprosto uchvátil. Akorát škoda, že finále nebylo tak vypjatý, jak mohlo a že pointa byla mizerná ()

gudaulin

Při vší úctě ke štábu, takový Sirotčinec stojí v mých očích podstatně výš, ale i když Ortizův film nedosahuje kvality nejlepších španělských hororů, pořád představuje v rámci žánru slušný nadprůměr a je dokladem toho, že španělská kinematografie momentálně v tomhle žánru udává trend - podobně se jako před dekádou totéž dalo říct o Japonsku. Co snižuje dojem, je za vlasy přitažený motiv "zvířecí" holčičky a to, že tvůrci odhalují karty na můj vkus příliš brzy. Tam, kde zůstávají v rovině mysteriózního napětí z hlubokých lesů, samoty a náznaků pohybu ve křoví, tam to funguje na jedničku. Ocenit se dá kamera i herecké výkony, které spolu s temnou hudbou vytváří funkční atmosféru. Trošku laciné, protože obehraná jsou letící oblaka, která se používají už opravdu málem všude. Jinak oceňuju, že se v tomhle případě scénárista pokusil obejít bez laciných berliček nadpřirozena. Celkový dojem: 65 %. ()

Dudek

Příliš nejednotné, řekl bych. Díky varování zdejšího kolegy jsem si předem o snímku nezjišťoval zhola nic a jen díky tomu jsem se alespoň v první moment dokázal radovat. Chvění se totiž v prvé řadě tváří jako velmi povedené drama s drobet mysteriózní detektivní zápletkou, jenže směrem ke konci se bohužel neustále odklání z trasy směrem k laciné frašce. V první moment to opravdu funguje. Hned první scéna přímo nutí diváka přemýšlet o tom, zda je hlavní postava psychicky vyrovnaný jedinec nebo zda váhá o své vlastní identitě. Toto téma je ještě posíleno po přecestování od opuštěné vesnice s nepříliš sympatickým obyvatelstem. Santi je napadán xenofóbním okolím, které jeho nemoc považuje za příznak zla, které do vesnice přišlo. Jenže jak jsem v průběhu naznačil, směřování už tak zábavné není. Jsem zklamán, z toho, že je Chvění hororem. Nutno poznamenat že nefunkčním. Odklon od dramatické roviny příběhu je hrbolatý a nepůsobí přirozeně. Okolí se stane nepotřebným a příběh se stáčí pouze k malé skupince lidí, mezi nimiž dojde k vyřešení záhady. Detektivní vyšetřování je ještě slabší než zbytek snímku. Nejedná se o postupné spojování mozaiky, ale klasické objevování stop z ničeho. Závěrečná lesní honička působí spíše směšně a závěr poztrádající logiku na tom není o moc lépe. Dětský pořád pro českou televizi na sobotní ráno. ()

ScreamJay

Zdá se, že tenhle film není tím, za který jsem ho chtěl považovat a taky se mi zdá, že ani samo Eskalofrío neví, čím (nebo kým) vlastně chce být. Já se fakt upřímně těšil - soudobá (nejen mladá) Španělská hororová škola umí, ten plakát nevypadal vůbec zle, v celku sympatický námět. Co mě dost zarazilo je samotný děj, rozháraný jak fena v říji, rozkouskovaný do nejrůznějších střípků, které však nedávají samotnému vyprávění šanci jednotně vystupňovat atmosféru. Nefungují mi tu ani charaktery postav, ploché a neosobní (i když Mar Sodupe vypadá jako typická hrdinka z italských hororů 70-80tých let). Co naopak šlape na výbornou je moderní kamera, vhodně zvolený interiér domu a pak scéna samotnýho "kontaktu" s vkusně zvládnutým strachem. Jinak je to pro mě celý španělská vesnice (ale fakt tuplovaná), kde pomalu chcípá ona veskrze očekávaná zápletka a víceméně se to začíná motat někde mezi The Blair Witch Project a [Rec], aby nakonec bylo všechno úplně jinak. Škoda, pro mě vážně škoda, protože ten ústřední motiv tam mohl fungovat líp. Isidro Ortiz je velmi slušný řemeslník, ale coby vypravěč mě zatím nepřesvědčil. [final rate: 60%] ()

Krouťák

Horory ze Španělské kuchyně jsou u mě už nějakou dobu, co se žánru týče, nejvyhledávanější.. Ale tohle ? Děravý scénář, vyloženě nezáživní herci.. Prostě bez atmosféry. Eskalofrío je zatím jediné a tudíž největší zklamání z již zmíněného Španělska - 20% za pár světlých momentů. ()

akisha

Víc bych si to vychutnala, kdybych nečekala už od pohledu na plakát nějakou duchařinu/nadpřirozenou záležitost. Smysl oné choroby hlavního hrdiny taky moc nechápu, minimálně jsem čekala, že se promění aspoň v upíra. Ale teď ke kladům. Od začátku skvělá atmosféra, scény z nočního lesa rozhodně umí příjemně postrašit a dokud se zdroj strachu neukáže, je to bájo. Hlavní role jsou obsazené velmi dobře, hlavně hrdina je sympaťák, jeho kamarádi taky, trochu horší to je s některýma dospělýma, ale čert to vem. Nadprůměrný horor ze španělské dílny, který dokáže ve finále i nepříliš zajímavou zápletku podat velmi strašidelně a na úrovni. ()

castor

Vadí mu sluneční paprsky a zálusk na něho má nejen sličná spolužačka (mimořádně sympatická, dvacetiletá Blanca Suárez), ale i osudem stižená dívenka, která tu a tam vykuchá nějakou tu ovci nebo náhodného kolemjdoucího. Dusná atmosféra i vybrané lokality dělají ze snímku příjemný zážitek, pokulhává ale scénář a krimi prvky a v závěru je tak ze slibného námětu solidní guláš. Lesní exteriéry už tolik neděsí, jak by se mohlo zdát a ona záhada se ve finále stává spíše komickou, než-li děsivou!! Nijak výjimečných 60%.. ()

*CARNIFEX*

Po zavraždení rodičov utečie desať ročné dievčatko do lesa. Tam sa skrýva a žere ľudí. Kamera ako v Nováckych video novinách a herci ako z doktorky Quinovej. Snáď prvý krát ma tak veľmi španieli sklamali. Aspoň že ich futbalová repre je na vrchole. ()

Faustka

V Eskalofrío dokázal Ortiz cele využít té nefalšovaně stísněně, temné atmosféry a i z nejbanálněji nastíněné obsahové šablony vykřesat s již osvědčenou, ale doposud přitažlivou formou další z řady stále více uznávánější evropské hororové produkce. „Santi se vyhřívá na prosluněné pláži a Erica Hassel skotačí v poklidně se převalujících mořských vlnách..to by byla idylka.“ :)) ()

petero

Podarený snímok ktorý možno dieru do sveta neurobí ale momenty v ktorých som mal poriadne nahnané aj ja rovnako ako hlavný predstaviteľ sú fakt dobré. Španielsky horor ktorý skrátka poteší. ()

Xmilden

Výborně budovaná atmosféra, která je místy neskutečně hustá. Naproti tomu krajně debilní příběh s hodně špatně napsanými postavami a nejasnými motivacemi. 40% ()