Příslušník námořní pěchoty, zbrojní seržant Thomas Highway, válečný veterán a nositel množství vyznamenání za statečnost, tráví noc ve vězení. Byl zadržen za opilost a výtržnictví, což se mu bohužel nestalo poprvé. Vzhledem k jeho minulosti u námořnictva však vyvázne jen s pokutou sta dolarů. Krátce nato žádá o přeložení k bojové jednotce. Major David ho posílá k průzkumné četě do jeho rodného města. Cestou autobusem ho při první zastávce v restauraci okrade černý rockový zpěvák. Po příjezdu se setkává se starým přítelem Choozooem, který ho radostně vítá, stejně jako stará barmanka Mary. Zdá se, že nikdo jiný ale není jeho příchodem příliš nadšen. Nejméně asi vojín Jones, který je ten, kdo Highwaye cestou okradl. Stejně jsou na tom i ostatní vojáci v četě, kteří byli až dosud zvyklí na změkčilé velení a tráví většinu času popíjením a různými zábavami. To se nyní radikálně mění: starý voják, uvyklý železné kázni, je začne jaksepatří prohánět. Okamžitě si proto vyslouží jejich nenávist, protože si ale nenechá nic líbit a je překvapivě silný a hbitý, nikdo si na něj netroufne. Ani když se z vězení vrátí Švéd Johanson, svalnatý obr, až do té doby nejsilnější muž v četě, na něj nestačí (oficiálny text distribútora)

calculus

Ach jo. Clinta mám rád, jako herce i jako režiséra, ale toto bylo ..., dementní. Normálně mě odrbal o můj čas. Jedna provařená póza za druhou, banda platfusáků přelakovaná na hrdiny, ani hlášky mistra kyselých ksichtů tady nezabíraly. Skoronáborovka pro mazánka s růžovými líčky. Vrcholem takového bojového nasazení bylo dokoukat to až do konce. Asi se mi to úplně nepodařilo, mám občas nějaké to okno. "Sorry" pro všechny fandy. ()

VanBradley89

Úvod je dokonalý. Clint každýho vyhláškuje, sem tam někoho zmlátí a dostane četu toho největšího odpadu. Nemají se navzájem rádi a vyvádí se samé naschvály. Jenže pak se příběh nějak zpomalí. Pořád se teda objevují skvělé momenty, ale už to němá takoví ten drajv začátku. Dočkáme se i boje, ale ten je strašně zkratkovitý ( ale jsou v něm minimálně tři skvělé scény ) no a pak je konec. Nenávist přeroste v něco jako přátelství, vzájemný respekt, všichni jsou šťastní a Amerika zase vyhrála. Lepší tři hvězdy. Možná bejt to o trochu kratší bylo by hodnocení větší. No, ale některý ty hlášky to bylo fakt něco. A Clint byl výbornej. ()

kubilov

"Jakou máte školu vy? Heartbreak Ridge! Tu neznám..." Clint Eastwood jako podceňovaný vysloužilý mariňák, který dostane poslední šanci, která je přesně podle jeho gusta. Skupinka nevycválaných polovojáků, kterou dokáže klasickým způsobem - tvrdým výcvikem - přeměnit na elitní vojáky, do toho si stihne ještě před závěrečným skvělým bojovým nasazením vyřešit i osobní věci a postavit se do čela celé jednotky. Nechybějí drsné řeči, černý humor, všemožné narážky a boj se svými i s nepřáteli. ()

johnsnow

Prvá hodinka nahláškovaná jak sviňa, potom to už síce trošku stráca dych humornosti a tá akcia v Grenade je síce len taká priemerná ale predsa len sa tomu menej ako 4* dať nedá, Jednak je to perfektne hláškujúci Eastwood a niektoré rozhovory stoja za zamyslenie. ()

Bawnjourno

Můžete si být drsní jak chcete ale seržant Highway by vám stejně nakopal prdel... Film je jeden dlouhej vojenskej výcvik s milionem hlášek, které jentak neomrzí. ()

Hird

První půlka je za 5 *, větší frajer než seržant Highway už je jen Eso Rimmer...:-) Bohužel od chvíle kdy se Highway jen tak mimochodem najednou objeví ve vězení se film začíná rozpadat, objevují se krátery ve scénáři, oslí můstky, dynamičnost a zábavnost první půlky jako by se vytratila.... ()

Sekel

Film o starem pruzkumakovi, ktereho hraje Clint Eastwood a jenz ma (zvlaste na zacatku) tak neuveritelne vtipne hlasky, ze muze konkurovat i R. Lee Ermeymu z Full Metal Jacket. Vse postupne kazi jakakoliv absence odborneho vojenskeho poradce na place a cesky hura dabing to jen zhorsuje. A proc v kazde scene v interieru neustale zvoni telefon? ()

Vlado_B

Dobré, zábavné. Eastwood hláškuje, tvári sa správne drsňácky a je to celé naivne roztomilé. Ale... aj keď je jasné, že od toho človek nemôže a nebude čakať akciu v štýle Black Hawk Down, jej spracovanie je tu skutočne miestami až trapné a dosť pokazí výsledný dojem. 7/10 ()

jjjerry

Skvělý začátek, ale konec mně přišel trošku moc válečně agitační. Clingt Eastwood se na tu roli hodil suprově. Je zajímaé, že jde natočit super film, který má "jednoduchou" zápletku a přesto zaujme. ()

tomino28

Neoriginální scénář dnes stejně jako v letech osmdesátých. Filmových počinů na podobné téma, kdy zlý, ale správný velitel udělá z padavek pořádně tvrdé chlapy, už bylo nepočítaně. Heartbreak Ridge ovšem tasí trumf v podání Clinta Eastwooda, díky kterému mě film bavil. Po třiceti letech od premiéry mám pocit, že tenhle chlápek se snad vůbec nezměnil, a to je dobře! ()

Carnosaurus

Nejsem si jistej, jestli hodnotím film, nebo dabing (ten původní). Znám jen dabovanou verzi a to je taková pecka, že kolikrát přehláškuje i Posledního skauta nebo Smrtonosnou past 3 (obojí s původním dabingem). Většina hvězdiček je za ty dialogy a situační humor. V podstatě jde jen o to, jak se starej dinosaurus se zeleným, a notně vychlastaným, mozkem sbližuje s partou kreténů, který cvičí k boji. To jsem od toho chtěl a taky jsem to dostal. Dějově nic moc, ale ty hlášky se zadřou. ()

mouzi

Neni to kdovijaky zazrak a ja tu nebudu hodnotit zvuk, ani hudbu ani strih a podobne picoviny, co ted frci. Je to super 80kovy film se vsim vsudy. Proste nemam ani jak komentovat dej - doporucuji zhlednout. Mladsi generace tam samozrejme najde prehrsle nesrovnalosti a nesouvislosti a dalsich milion proti- a nelogicnosti, ale tohle jsou 80ky, decka. Sorry jako - preneste se pres to a okomentujte, nebo to v pulce vypnete a reknete si "..ale, wtf..". ()

Kushina

Eastwood je skvělý herec, ale režie zde byla trošku slabší. Film spíše jako komedie, člověk stále čekal nějaký boom, co by se mu uložil do srdíčka, ale celý film nic, bylo to spíše takoví utahané, ale pořád dobré. 60% ()