Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

mogul01

Film, na který jsem jako milovník akčních snímků musel jít po měsíci znovu do kina! Konečně všichni pohromadě, respektive skoro všichni. Hlášky, narážky mezi Slyem a ostatními a akční scény, které mě rozhodně bavily. Ještě kdyby bylo víc Arnolda. Jasných 5* a doufám, že s Expendables se ještě setkáme! ()

Ba-nny

Jednoznacne pre mna najlepsi akcny film roku 2010 !!! a preco? Pretoze sa na tento film nepozeram ako obycajny nezainteresovany divak, ktory iba pocul o Rambovi alebo o Commandu, ale ako fanusik klasickych akcnych filmoch. Tento Stalloneho pokus, natocit nieco co by sa tymto filmom podobalo, mu BRAVURNE aj vysiel, a z kina som odchadzal maximalne nasyteny tou celou zmesov akcnych scen a vtipnych hlasok :) bravo ()

HoR

Hrdinovia akčného filmu už predsalen trochu zostarli. Spočiatku mi to aj prišlo vtipné, počúvať tie "silné" frázy z úst šesdesiatnikov. No Stallone svojím výkonom dokázal, že silný slovník stále patrí k jeho výbave. Potešila ma aj prítomnosť guvernéra. A hlavne sarkastická chrámová scéna, ktorej bol súčasťou. Síce sa tam niektorí neblysli tak, ako by som chcel, no aj tak svojim pričinením a paradnymi akčnými scénami stvorili ohromujúci filmový zážitok, ktorý nepotrebuje žiaden extra príbeh, aby zaujal. ()

Acrobat

Prečo diktátory alebo skorumpovaný "západniari" sa obklopujú (scenárovo) "neschopnou" armádou? Nevedia strieľať z jedno akého kalibru, nenosia nepriestrelné vesty, nemyslia pozične, netušia, že benzín a palivá môžu vybuchnúť, absolútne neovládajú boj muža proti mužovi, iba tak pobehujú naokolo ako Beverlyhillsovké šľapky. Potom prídu tí druhí, to už je iná káva. Výborné vesty, pozične dokonalá stealth misia bez jediného zádrheľu, stopercentná streľba na ľudský terč, neminú ani keby strieľali naslepo, voči výbuchom sú imúnni, v súbojoch znesú vždy viac ako ten druhý a k tomu majú čas na nejaké tie akože legendárne hlášky. Čo už, musia si zlosynovia (hlavne v Južnej Amerike) uvedomiť, že ak tu budú The Immortals, nikdy žene neuhasia cigaretu na jej ruke. Kdeže Postrádateľní ! Ináč plno uletenej ale súvislej akcie a slušná prehliadka zbraní. (20.12.2010, DVD) ()

netWoor

Povedené. To, co Stallone tímto filmem zamýšlel tam je. A proto už kvůli té nostalgii nelze hodnotit níž než hodnotím. Překvapivě ve filmu není nejlepší můj miláček někdejší (Sylvester) ani současný (Jet), ale Jason. Bojové scény jsou povedené (byť hodně rychle stříhané, pravděpodobně aby divákovi unikla případná chybka, což se u mě stalo), střelba typická rambovská a hlášky ne úplně hrozné (byť kultovními se asi nestanou). Je tam sice pár věcí, které by bylo možné si odpustit (granát a zmrtvýchvstání Lungrena), ale ... no bóže ... ()

Melvej

Kdybych tomuhle akčňáku dal jenom tři hvězdičky, tak bych mu křivdil, proto dávám čtyři, protože jsem se, přestože jsem to nečekal, docela dobře bavil. ()

krizi

Asi se nedalo čekat nic jiného, když je to Slyův film, ale na můj vkus se všechno až moc točí kolem něj a ostatní nedostávají až takový prostor. Každopádně je to dobrý nápad, sezvat tolik akčních hvězd a dát je do jednoho film, nabádá to ke vzpomínání. Už se těším na dvojku, kde doufám budou i Svaly z Bruselu a hroch s copánkem, kteří mi tady chyběli :-) ()

Kvasekus

No na postradelný by se podle mě mělo koukat v opačnym gardu - tedy od dvojky k jedničce. To co bylo v jedničce mimo mísu najednou dává smysl. Dvojka je mnohonásobně lepší tim, že je ještě přehnanější, ale člověk si je jistej, že už si ze sebe drsnáci dělaj velkou srandu. Tady to ještě hraničí s něčim co je mezi a to je špatný. ()

Lukadlo

Byl to porod. Zbytečně natažené, jen aby se vlastně bylo na co koukat. No a když k tomu přičtu ještě tak primitivní a ohranou zápletku... nepíšu raději dál, jinak budu muset hodnocení ještě snížit. ()

Kroup4

Vidět ty chlapy spolu jak hláškujou,skáčou jak za mlada s puškama a vymlátijou celou tu armádu byla pastva pro oko milovnáka akčních filmů.Stallone je frajer.Jsem zvědavej na dvojku!!!V kině neuvěřitelnej rachot!!! ()

marusaj

Pocta minulosti, lahůdka pro fandy akčňáků 80. let. Stallone & Statham jedou jízdu ve velkém stylu. Nicméně neoriginalita, předvídatelnost a trošku tuctovost sráží hodnocení až někam k pouze mírnému nadprůměru. ()

Varney

Stallonemu sa podarilo to, čo ešte nikomu doteraz. Napratal temer všetky akčné hviezdy do jedného filmu. A úspešne. Expendables má všetko čo má správný akčný film mať: svaly, krv, drsné hlášky, pekné ženy, explózie. A kupodivu je aj scenár dobrý, dej ubieha bez zádrhov a postupne graduje až nakoniec vyexploduje do bombovej záverečnej scény. Slyovi to za aj pred kamerou očividne ide, takže sa teším na pokračovanie. Pre mňa jednoznačne akčný trhák leta 2010. Zaslúžené 4*. ()

LukyLago

Pro mě opravdu postradatelný film. Nevtipné vtipy, střihy akčních scén jsou tak nepřehledné že ani nevím kdo se s kým pere a kdo dostává na budku.Velký potenciál je velké akční obsazení, který je absolutně nevyužitý, nepropracované postavy až zmatené charaktery. * za to že mě pobavilo Stalloneho obočí * za Arnolda škoda že tam nebyl déle !!! ()

Kingjiri

Stallone je zase v kurzu a vyrukoval na nás s pořádnym kalibrem. Je obdivuhodný, že se mu podařilo dát dohromady takovou partu známejch akčních bouchačů. Když jsem šel do kina, těšil jsem se na pořádnou dávku testosteronový akce se starejma známejma obličejema a to jsem taky dostal. Příběh ale taky není vůbec špatnej. Celej film pak při sledování nechává vzpomenout na osmdesátý léta, kdy se točily nejlepší akční filmy. Nějaký rezervy Expendables samozřejmě maj a trochu mě zklamalo, že Bruce Willis nedostal víc prostoru, ale i přesto dávám pět slabších hvězd. Pro milovníky akčňáků "must see" záležitost. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)