Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

Pitryx

Asi o něco málo, málo lepší než první film, ale přesto je to zpočátku utahané a nudné. Ani tento film nepřinesl nic nového, tedy po vizuální stránce. Je to prostě bez nápadu. Zase je toho hodně potmě, zase se zbytečně kecá. Hudba je opět na úrovni. Na trojku už asi čučet nebudu. 201304078200/8609+++ Jo, souhlas se starým hodnocením. Budiž dáno těch dvacet s velkou bídou. A jdeme na trojku. 20220502 ()

XXXXXXXX

Snaha o sequel, ale že by se to poučilo z chyb jedničky, to né. Vrah, který už měl být vzhledem ke konci prvního dílu tuhý jak podešev, si místo odchodu za bílým světlem zvolil raději hibernaci. No a jak si tak ležel v trhlině mezi mrtvolami svých obětí, rozhodl se, že se mezitím naučí teleportaci a nesmrtelnosti. Po nějaké době je jeho "mrtvé" tělo převezeno do skomírající nemocnice, se všehovšudy 5 zaměstnanci a tak může začít rozvíjet své nově získané schopnosti. I když teleportaci vlastně ani doopravdy nepotřeboval, protože postavy se vždy příhodně oddělí a nejméně jedna někde zůstane naprosto osamocena, snad aby se to vrahovi lépe vraždilo. Jedinné co mě potěšilo bylo, že jsem se konečně dozvěděl něco víc o vrahově minulosti. Sice jen pomocí několika novinových titulků a jednoho dialogu s doktorem, ale pořád lepší než ten několikasekundový flashback v jedničce. ()

johnsnow

Viac než fajn  pokračovanie a síce to, že hošan prežil tak brutálny pád je kus od veci ale inak v pohode. Dvojka je navyše akčnejšia a brutálnejšia a to kvitujem. Záver parádny, akurát sa obávam ako na koniec dvojky naviaže trojka. ()

oliveros

Fritt Vilt 2 si za svoje efektné spracovanie asi nezaslúži menej ako tri hviezdy, no v mojom prípade to budú veľmi slabé tri hviezdy. Slabá prvá polhodinka sa postupne prehupne do slušne vyspádovaného diania, pričom však absolútne v ničom neprekvapí a keď, tak len v ťažko prehliadnuteľných logických trhlinách. Jednotka potešila atmosferickou lokalizáciou horského hotela, dvojka fádnou nemocnicou. A tak tu vidíme len to, čo nám už doterajší guláš všetkých slasherov ponúkol. ()

Cechyno4

To že Fritt vilt je kvalitní hororovou podívanou, již nejspíš není třeba psát. Ti kdo viděli, mi dají za pravdu. Ti kdo neviděli, ty přesvědčí zdejší hodnocení. Cold prey 2 je silný v tom v čem byla jednička. A to je atmosféra. Opravdu parádní atmosféra, která mě znovu dostala. Nevěděl jsem jak ohodnotit tento díl oproti prvnímu. První se mi líbil prostředím osamoceného hotelu v zamrzlé pustině. Druhý zase vsadil na docela liduprázdnou nemocnici. Prostředí prvního dílu na mě působilo více. Konec tohoto dílu byl ovšem parádní, plný akce, žádná nuda. Je proto těžké napsat, který díl je lepší. Každopádně tyto dva díly vřele doporučuji i proto, neboť dokazují, že kvalitní evropské hororové filmy nemusí být v koprodukci jen Španělska či Francie. ()

tremors

Druhý díl se může chlubit opět výbornou mrazivou atmosférou a dobrými vraždami. Pro mě stejně dobrý film jako Fritt Vilt I ()

maldoror16

I dvojka výrazně potěšila, byť je hodně naroubovaná na starý Halloween 2, ale to mi vůbec nevadilo a pořád si to svým způsobem jde svou cestou. Oproti jedničce ubyla atmosféra, ale pořád jí to tam má a zase je to větší řež a mrtvých razantně přibylo, což to naprosto vyváží. Celkově naprostá spokojenost, i když závěr trochu zklamal svou přetažeností a lehce lacinou teatrálností. Toho byla fakt škoda, ale nevadí. Parádní podívaná, parádní slasher, moderní i věrný klasice, skvělá jízda a nic než obrovské nadšení. 80% ()

george16

Solidní pokračování velice dobré jedničky. Opět je příběh jednoduchý a v mých očích oživují oba díly nostalgie na Halloween nebo Jasona. Jen trochu škoda, že první půlka se dost táhne a přesunutí z hor a horského hotelu do nemocnice nebylo zrovna nejšťastnější, ale i tak velice poctivý slasher, který výrazně přebíjí hollywoodské teenslshery posledních let. Fritt vilt ukazuje, že i v jednoduchosti je síla a netřeba vymýšlet něco nového, jen to dobře zaobalit.... ()

djbarrel

Jednička mě zatím minula, tak nebudu srovnávat. Je to taková vyvražďovací klasika s takřka nesmrtelným zabijákem. Mezi plusy se řadí hezké prostředí, neokoukané tváře a místy celkem obstojná atmosféra. Jako mínus bych viděl strašnou předvídatelnost a fakt, že film nepřichází s ničím novým. Celkem jsem se pobavil, průměrná klasika v pěkném prostředí. 65 % ()

sAreOn

Možná o něco horší jak jednička. Znovu skvělá práce s kamerou, střihem a zvuky. Když se k tomu přidá i to, že film jde rovnou na věc, žádná 40 minutová idylka, tak jsou to jen body navíc. Škoda jen těch hororových klišé, ikdyž možná to byl záměr. Dle mě velmi povedený sequel. ()

Jason13

Přesunuli jsme se sice trochu dál od sněhu, ale mrazivá atmosféra zůstala.. Počet obětí se zvýšil a vraždy byli nápaditější - to mi v jedničce chybělo.. Nelze si nevšimnout klasických "slasherovin", hlavně co se idiotského jednání postav týká. Na druhou stranu ty postavy jako takové opět nejsou nesympatické.. Zklamání se rozhodně nekoná... ()

Azareth

Pokračovanie sa mi páčilo o trochu menej než jednotka, no kvalita sa ani trochu nezmenila. Mínusom je len zdvojnásobené hlúpe chovanie postav. ()

karnifex

Za mě výborné! "Dvojky" jsou dost často průšvih, ale tady se pokračování povedlo. Prostředí nemocnice sice nepůsobilo tak strašidelně, jako opuštěný hotel v jedničce, ale jinak spokojenost: napětí, akce a sympatické postavy - co víc si od tohoto typu hororu přát? ()

Easykill

"Vidíš něco? Co tam máš?" "Opravdu špatný pocit!" * SPOILER ALERT!!! * Tak jsem se nechal ukecat a dal šanci druhému dílu. Nic jsem si nečetl, prostě to pustil a ejhle! Zase čumím na tu hnusnou krávu, ale ok to je můj problém. Navíc jsem s ní krapet soucítil, protože tohle fakt nechceš 😂 zabiješ vraha svých kamarádů, najdou tě, zachrání a vzápětí ti ho přivezou o patro níž a ještě koukáš jak ho oživujou! Wuchuchuu, nejlepší moment celýho filmu. Ono je dost blbý, že musíš vidět první film (který mě teda odradil úplně od celé série) aby jsi pochopil druhý, protože to začíná (kupodivu) přesně tam kde první končí. Nevím čím to je, možná ta změna režiséra opravdu prospěla, protože tohle je úplně jiný kafíčko. Od začátku je to fajn. Hlavně změna prostředí tomu dodala lepší rozměr! Nemocnice je určitě lepší volba než spálenej hotel někde na horách. Do plusu jsou i nějaké informace o "yetym s krumpáčem" (vrah). Další věc co mě bavila, byly některé záběry a úhly kamery, paráda! Nechci to extra vyzdvihovat, je to stále lepší průměr a má to svoje mouchy , ale oproti prvnímu je to na Oscary.. ()