Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

waxtrax

To, že tvůrci sem zabudovali ledacos, to, že film se báječně odkazuje na ledacos, to, že znalcům mnoho scén připomíná scény ze slavných trháků - je fajn. Ale co s tím když děj zadrhává. Prostě neodsejpá. Nejde přeci jen o epizody, alegorie a fórky, ale o opravdovost celistvého zážitku. A to jsem zde bohužel nenašel. ()

Snizek.zabijak

Super animák. Mělo to šťávu, šmrnc, humor, napětí prostě vše co jsem ani nečekal. Jen doufám, že se někdo nepokusí udělat dvojku, aby to celé nezničil. Rozhodně doporučuji. ()

matkoslav1

Animáky sice za mě spíš ne, ale tento je boží. Rango, člověk... tedy spíš chameleon jako my ostatní, si na nic nehraje a spíš než svým umem, pobaví svou vynalézavostí. A to okoření celý film. Film, od kterého jsem já osobně čekal asi jako od Sparty v souboji s Realem Madrid, ale nakonec jsem byl svědkem úžasného snímku. A nejde tady o Deppa či skvělé namalování. Ale ty epizodky... ty jsou prostě boží. ()

vixina

Prvá polovica (tretina?) bola excelentná one man show Johnnyho Deppa. O to nič. Akonáhle však prišiel pokus o vybudovanie príbehu (líznutého ideou Čínskej štvrte) a pridali sa postavy, akékoľvek Johnnyho "komedično" ustúpilo do úplného minima. Tiež mi pripadá, že film sa dostatočne nevyrovnal s tým, či chce byť skôr pre deti alebo pre dospelých, čo niekedy vo mne vzbudzovalo na deti až drsný dojem (son of a..., fajčenie, cojones, atď). Štvrtá * preto patrí takmer výlučne pôvodnému dabingu/obsadeniu. ...A aby som nezabudla, ten 1080p HD zážitok tiež spravil svoje. ()

Heliooos

Rango mne dost potěšil. Čekal jsem vcelku nezávaznou animovanou taškařici a nijak mne to nezklamalo, ba spíše naopak. Sice jsem neviděl spoustu těch westernů ap., na které to naráží, ale přesto jsem si to užil. Chameleon byl výborný a sombrero mu docela seklo, zlý had pistolník super - zvláště ta scéna s tím jedem do kafe/čaje byla vtipná. Zapálený krkanec v saloonu byl fakt k smíchu. Mexická soví partička s kytarami provázející celý film je fakt zábavná - trochu mi to připomnělo Starce na chmelu :-) Najdou se tu i klasické westernové akční scény na koních - teda pardon, na ptácích a dokonce i létání na netopýrech. Postavičky jsou bizarní, krom Ranga se mi moc líbil barman (tlustá okatá žába), který mi připomíná Jabbu z Hvězdných válek a pak ta sova s cylindrem. A ono i "indiánský" havran byl dobrej. Soundtrack dobrý, občas si ho poslechnu. Sice tam občas slyším motivy ze Sherlocka Holmese, ale nevadí. ()

Mat5

Animované filmy v sebe vždy mali isté čaro. No tu sa skrýva aj čaro westernu, čo po spojený s humorom, ktorý mi mimochodom úplne sadol, a geniálnym soundtrackom od Zimmera dalo za vznik postavičky ktorá vám prirastie k srdcu. Stačilo sa len usadiť a celé si to vychutnať :) ()

jakarbik

Na tento film jsem se hodně těšil, ale nakonec přišlo velké zklamání. Rango je totiž jedna velká neutuchající nuda. Příběh je slabý až k pláči. Všechno to vypadá moc hezky, ale lepšímu filmovému zážitku to moc nepomůže. ()

JARDAHONDA

Málo kdy se stane, že 2D animák předčí 3D,,,, tento skvělý westernový příběh to dokázal, alespon dle mého názoru.. Úžasná grafika, famózní akční scény, které se dynamicky stupnují až na samotný závěr. Dlouho jsem se takto vtipně nepobavil a tím pádem si dovluji říct, že Rango je pro mě animákem roku. Závěr = 100% ()

Ujetak

Tento film mi spíš přišel jako nějaká kopie Spláchnutej. Nějaký lidmi ochočený chamaleon se dostane do divočiny, kde vůbec nikoho nezná a začne se vydávat za nějakého drsňáka, všichni si ho oblíbí pak přijdou na to kdo je doopravdy zač tak ho nenávidí, ale pak zachrání celé město a je opět hrdinou. I přes to, že jsem už věděl jak to skončí jsem se docela dobře bavil a za skvělé zpracování a docela dobrý příběh dám 4*. ()

kulitschka

Bohužel. Animace je skvělá, hudba výborná, ale i když se umíte zasmát všem narážkám na spousty filmů i osobností, ta děsná nuda celého děje Vás utluče a přinutí se ve výsledku skoro ani neusmát. Snaha skloubit nejhustější western, dětskou pohádku a dospěláckou komedii bolestně nevyšla. Obdivuji recenzenty, kteří nadšeně vyjmenovávají jeden bonbon filmu za druhým, bohužel jsem obyčejný divák a nebaví mne podivný slepenec scén různých žánrů. Prostě měli každou scénu zkrátit na pětinu..Rango odchází z města...odchází...odchází večer..jde v noci..jde pořád..a my marníme život sledováním, jak pořád jde..a Vy taky jdete. Pryč. ()

plsek45

Tak tohle je povedený animák . I když začátek je až moc nudný a skoro až trapný ale potom nastoupí sposta zábavných hlášek a gegů zapracovaných do povedeného příběhu dokonce i nějaké akční scény se tam objeví .. Je to animák jako žádný jiná ... a navíc pěkně podtržený vynikající hudbou a skvělou animací :) ()

9J9

Rango - co dodat. Nejdříve jsem film chtěla vypnout protože mě vůbec ničím nezaujal. Chameleon - běžný příběh ... apod. Jenže ono se z toho stal neobyčejný příběh, skvělého chameleona. Překvapil mě důraz na to jak je důležitá VODA ! :) Konec byl mě pak přesvědčil na krásné 4 hvězdičky :) ()

persie1234

75% ??? Tak tohle si podle mě zaslouží méně mno ani né 3 hvězdy. Příběh je tak nějak tupý ( nemyslím hloupí ) a monotóní. U mě nějak šlo že jde pouze o vodu a Rango jen tak příjde k čemu náhodou. Nic moc. Režisér dělal dramatické akce třeba jen u toho když někam Rango šel a to mě nudilo. ()

oleg121

Rango je doslova na hojdačke. Raz diváka baví, inokedy zas dej nemá logiku, a tak sa to tvorcovia snažili zachrániť vtipnými scénami, ktorým ale vtip skutočne chýba. Ale aj samotná zápletka nie je bohviečo. Nebyť hluchých pasáži, hodnotenie by bolo väčšie. ()

rhodos

Tak tento westernově pojatý animák spíše pro dospělé nežli pro děti mne úplně nadchl. Se svým netradičním hlavním hrdinou, jímž je chameleon a výtečným situačním a slovním humorem, spoustou odkazů na jiné filmy, přesně vybranou hudbou, bez výchovné lekce a ponaučení pro děti podle mne patří k nejlepšímu animáku roku 2011 (a to bez přidaného 3D). Viděno v originále s hlasem Johnyho Deppa, kterému patří jedna samostatná hvězdička. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty