Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

Novik

Docela trochu zklamán. Od tohoto filmu jsem prostě čekal daleko víc. První polovina se nesmírně táhne až to někdy skoro nudí, nápady a některé vtipné momenty tu jsou za což jsem docela rád, druhá polovina je o poznání lepší a svižnější. Animace je neskutečně pěkná, postavy jsou dobré a celkově je to film plných náražek na skvělé filmy. Filmový bůh podobný Eastwodovi je fakt dobrej. :) ()

Michal13

Skvelé po grafickej stránke a tá animácia len dotvára skvelú westernovú atmosféru. Po príbehovej stránke by to síce potrebovalo trošku dotiahnuť ale i tak výsledný dojem s filmu veľmi dobrý. Príjemná oddychovka. / 80% ()

Lips Tullian

Jo, dost dobrý! V mnoha věcech se naprosto schoduji s recenzí v cinepuru. Tedy že je škoda, že režisér musel uspokojit masové publikum, balancovaní filmu mmoc neprospělo. Johny Depp super. Animace dobrá. Hudba je vyjímečná(ještě teď si ji pouštím). Zkrátka příjemné překvapení. ()

schebman.m

Bohapusté nadšení, při sledování dokonalé westernové, případně i prvo-druho válečné atmosféry jsem hýkal blahem. Klasická zápletka, ale v kreslené/komediální formě mě dostala. ()

quintes

wow.... skutočne obrovské tohtoročné prekvapenie!! Má to nápad, iskru, obrovskú dávku humoru, jednoznačné nádherná pocta western štýlu ako takému... Klobúk dole!! ()

joullinar

Mne sa to jednoducho moc nepáčilo, bolo to nudné a ani sa mi to nezdalo vtipné, skôr príšerne ukecané. Jediné čo bolo fakt pekné bolo ako išiel Rango v noci sám púšťou, ale inak... Ako česť ľuďom čo sa vytrapili s animaciou, veď bola pekná, ale to vždy nestačí. Daktoré postavičky sa mi zdali dokonca dosť "creepy" a škaredé, takže ani ten vizuálny zážitok som z toho veľmi nemala, keď aj príbeh bol o ničom. U mňa jednoznačne najmenej za srdce a oko chytajúci animák. ()

Dusan-Be

krásně udělaná animace. přišlo mi, že jsou dost značné mezery ve skečích, záblesky jo, ale zas taková srnada, jak by se na takový animák slušeloa a patřilo, to ne ()

JoudaCZ

Jediné negativum shledávám v tom, že Spirit of the West nenamluvil Spirit of the West Himself. Ale jinak mě to tak bavilo, že odpouštím! ()

Misacekkv

čekala jsem od toho trochu víc... trailer byl lepší než film... ale i tak to stojí za podívání! Už jen kvůli Johnymu Deppovi, který mě nevím čím připomíná samotného Ranga =) ()

SK_sprco

Vynikajuci uvod, ktory zacal v polovici trochu vrzgat, nieco ako stare panty. Hovoril som si, ze autori siahnu po nejakom vtipnom WDcku a premazu to, ale nic. Akcny zaver mi vobec nesadol. Skoda, film mal totiz naslapnute na komediu roka, animak roka, western roka. Takto je to len dalsi prijemny animak do zbierky, na ktory sa rychlo zabudne. ()

pepito25

Perfektné, Gringo!!! :-) Nemá to chybu! Bezchybne zaranžované situácie nasledujú po sebe ako keď lúskaš prstami. Hlášky sa sypú na kilá a treba povedať, že sú domyslené stopercentne a každý divák podľa veku a osobných dispozícií ich dostane za poriadny balík. Grafické spracovanie bez chyby. Každá postavička je vymakaná tak, že už po niekoľkých sekundách má divák jasno, aký vzťah si k nej chce vytvoriť, čo sa ale nebije s tým, že je schopná očarúvať do konca niečim ďalším a novým. Rango vzdáva hold a odkazuje na veľa klasických diel dávnej či nedávnej minulosti. A nie je len veselým prdom vo vetre, seriózne sa zaoberá skutočnými témami. ()

Lokakola

Na tomhle filmu mě zklamala jedna věc a to ta, že jakožto u rodinného filmu, u kterého se dá předpokládat, že jej budou sledovat i malé děti, se velmi často objevují zbraně a násilí. Co si z toho potom děti odnesou? ()

Samuelllllll

nie som veľmi na rozprávky a ak si už teda pred nejakú sadnem, musí to byť netypická rozprávka. túto som zapla len preto, že to dabuje Johnny Depp. a musím skonštatovať, že je to typická Deppovská postava, len je stvárnená milým chameleónom... a nie je to nič prekvapujúce, keďže to režíroval Verbinski. ()

St@B

Jedním aspektem u mě Rango překonal všechny dosud viděné animáky - nikoliv animací, nikoliv propracovaným příběhem, ale jednoznačně stylem humoru. A právě styl humoru je důvodem, proč bych tenhle snímek nepouštěl menším dětem. Vysvětlovat jim, co znamená zvětšená prostata a proč jeden z protagonistů pozvedá prst v gumové rukavici je dost složitá záležitost a divák přeci nechce trávit většinu stopáže vysvětlováním. Absolutní hodnocení! ()

ajne

Bohužel, já ačkoli mám animáky nejradši, tak tento se mému vkusu vyhnul. Nevím jestli to bylo celkovým prostředím (divoký západ není moje oblíbené téma), nebo příběhem (na stejné téma). Nemohu ale samozřejmě upřít originalitu snímku, ani jeho myšlenku, ani několik velmi povedených gagů. Pro mne celkově průměrný snímek. Ovšem to je můj názor a vkus, tímto film nijak neschazuji. Ve stejné době přicházející barevní papoušci v rytmu samby (Rio) mne pobavili mnohem více... ()

floppy4

Nic nadstandardne, klasicka rozpravka s klasickym pribehom, trosku predvidatelna, dokonca par krat som sa aj zasmial, Rango AKA Johny Depp bol velmi dobry vyber, jeho hlasky a vrešťanie je vzdy super :-) Jedina vec, ktoru by som asi vypichol, su tie strasne skaredo spravene postavicky, kazi to cely dojdem z pozerania, fakt mohli vsetky tie pustne zvieratka spravit trosku sympatickejsie. Aj ked ide akoze o drsne prostredie uprostred puste, cielova kategoria divakov su ti do 12-15 rokov a ja byt take decko tak sa mi tie postavicky hnusia. ()

burg

Konečně někoho napadlo udělat animák určený primárně pro dospělé publikum! Trochu jsem se bál, že i když se jedná z části o komedii, tak vtipy brzy vyšumí (jak už to tak bývá) a zbytek filmu se poveze na vážné notě. Naštěstí je celý film rozsekán většími, či menšími hláškami, odkazy snad na všechny westerny historie a další filmy (např. závod kluzáků ve Starwars) a zvláště poctami pro Clinta Eastwooda. A co nejvíc musím vyzdvihnout, je přímo kulervoucí hudba - Hans Zimmer opět nezklamal. Plus geniálně promakaná animace, která převyšuje všechny 3D filmy i "obyčejné" animáky minimálně o dvě třídy. Skutečně jsem občas přemýšlel, jestli se koukám na animovaný, či hraný film. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty