Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

Bogrant

Konečne western spracovaný aj do takejto podoby. Výborný animák so všetkou háveďou, ktorú sa iní boja do tých svojich napasovať. A ešte to má aj rýchle tempo, zaujímavé scény, a slušný scenár. Paráda. ()

diax3

Rango je animák, který mě jakožto někoho, kdo miluje roztomiloučké postavičky od Pixaru na první pohled nezaujal. Jenže to jenom do chvíle, než jsem si ho pustila. Pak na mě totiž začaly pršet situace, u nichž nešlo jinak než tajit dech, a hlášky neskutečné hustoty, které mě nutily se řezat smíchy, i když osud hlavní postavy není ani zdaleka tak vtipný, jak se může zdát. Což je právě věc, která tenhle film dělá tak výjimečným. Pohádková westernovost bajkového typu nám zde nabízí pohled na tragičnost chameleona, který sní o dobrodružství jen do chvíle, než se mu ho dostane, načež se pak s drsnou realitou vyrovnává lhaním (jak tomu byl vždy zvyklý) a má co dělat, aby se svou naivitou za čárou komfortní zóny vůbec přežil, což se mu ovšem (jen díky nehorázné klice) daří. Umře vždycky jenom skoro (aby mohl pokecat s Duchem pouště (=Bohem). A nejde o to, abychom se jen bavili nad jeho těžkopádnou neohrabaností při překonávání problémů. Ale abychom se i zamysleli, jestli náhodou nestojí za to vylézt ze svého akvária po jeho vzoru. ...Nejlepší ztělesnění motta fake it till you make it, jaké znám. //#// Kdo by si chtěl tvořit informovaný názor fajnšmekra, může zkouknout pár westernů, které doporučují někteří ostatní komentující, načež tu pak zdůvodňovat své hodnocení "neoriginalitou" příběhu. Já si ale myslím, že takoví kritici tento film nepochopili tak, jak byl zamýšlen, a poklad, který v sobě skrývá, jim zůstal skryt. ()

Qwathemall

Animačně se tento bizardní masterpiece podobá mnohem více uměleckému dílu než-li filmu cca pro děti. Doopravdy se jedná o jeden z nejlepších moderních westernů. Sice příběh po celou dobu je kýčovitý, ale tento film hraje okolo kýčů celou dobu, čili to nevadí že zápletka je předpovídatelná již od začátku, nebo spíše prvního aktu. Nádherné herecké výkony, a když píši výkony, tak tím myslím výkony, jelikož tento film se nejdříve natáčel a poté animoval. Jeden z mála filmů na který je vždy možno si udělat čas a mít z toho dobrý pocit. ()

visokeYQ

Dosť netypický animák. V kine bolo aj dosť deti, no mám pocit, že tento animák deťom určený nebol a, že sa tomu nejako ani nesmiali, lebo niektorým veciam ešte vôbec nechápali. Pre mňa prekvapenie, ale za srdce ma to až tak nechytilo. Slabý hlavný hrdina si proste moje srdce nezískal a ani nikto z postáv. ()

Hathor.H

Naprosto skvělý film. A geniálně přidaná westernová legenda Clint Eastwood hned v několika provedeních, ať už silueta nebo jemu velmi podobný Duch Západu. ()

EwO

Pro mne momentálně nejlepší animovaný film současnosti. Mělo to šmrnc, mělo to grády, a neskutečně jsem se u toho pobavil. Skvělý Johnny Depp. Akční sekvence byly prakticky dokonalé, pokud hledáte film u kterého se chcete celou dobu dobře bavit, pak je to Rango. ()

Evziiik

Úžasný animovaný příběh. Už dlouho jsem se tak nenasmála. Napínavý příběh, který má hlavu a patu, navíc (pokud umí někdo číst mezi řádky) má i hlubší myšlenku a podtext. Vše je podáno humornou formou, podtrženou výbornou hudbou s texty, u kterých mi smíchy občas i ukápla slza. Takže určitě můžu doporučit všem, kteří fandí tomuto žánru a dávám 5/5. ()

Alhazred

Nemožno Rangovi odoprieť, že sa jedná o technicky najlepší 2D animovaný film súčasnosti. Takisto vtip, nadhľad i celkovú zábavnosť. Ale film mal hluché miesta a celkovo ma to nejako nechytilo. Neviem, či je to tým, že nie som fanúšik westernov a niektoré hlášky som až tak neocenil... uvažoval som i nad 4 hviezdami, ale nakoniec dávam 3. ()

deep blue

Na zpomalenej let v terárku při instrumentální Ave Maria mi nestačí horní mez stupnice. Jinak se mi to ale moc nelíbilo, hlavně postavy jsou takový divně odtažitý, samý "realisticky" vyvedený hlodavci atp. - jak kdyby Švankmajera pustili dělat zvířecí animák. Ještě že tam je aspoň ta oranžová rybka. Výtvarně, animačně pětihvězdičkový (občas teď v pátek koukam na pořad Mistři českého animovaného filmu - ty by asi koukali) ale zbylý fluidum ať už westernový, nebo předevšim to nedětský mi přijde, že má takovou divnou pachuť. ()

Jasmín

Animačně nádherné, moc se mi to líbilo. Příběh takový standard, žádná pecka, ale úplná nuda rozhodně ne. Jen jsem čekal trochu víc humoru. U jednoho dílu Simpsonů se člověk zasměje víc než tady za hodinu a půl... ()

jay.jay.13

Gore Verbinski je skutečně univerzální režisér. Zvládá natočit bláznivou komedii o dvou chlapech bojujících proti myši (Hon na myš), děsivý horor o holčičce vylézající z televize (Kruh) nebo velkorozpočtový dobrodružný film o pirátech (trilogie Piráti z Karibiku). Když budeme předstírat, že dvojka a trojka pirátů nikdy nevznikly, dá se říct, že si Verbinski se všemi těmito žánry rozuměl. A teď do nich přibyly další dva - animák a western. Rango je totiž obojí. Jedná se o naprosto zřejmou (komediální) poctu slavným westernům Sergia Leoneho a vtipné je, že ty klasické žánrové postupy tu fungují skvěle, režisér má evidentně nakoukáno. A nekončí to jenom u kovbojek, těch odkazů a citací tu najdete spousty (namátkou - Apocalypse Now, Transformers atd.). Verbinski má v rukávu neskutečné množtví nápadů a dokonalý cit pro timing. Akčí scény mají skutečně drajv a dokonce i snové sekvence fungují na jedničku (hlavně přecházení přes dálnici a následné nalezení "ducha západu") Rango je prvním kompletně animovaným filmem trikového giganta Industrial Light & Magic a musim říct, že co se týče vizuální stránky, film překonává téměř vše. Pixar má konečně pořádnou konkurenci. Ale nejde jen o kvalitu samotné animace, která je občas skoro až fotorealistická. Na filmu se jako konzultant podílel slavný kameraman Roger Deakins a je to poznat. Kompozice záběrů, nasvícení scény… prostě paráda. K tomu všemu hraje opět bezchybný soundtrack od Hanse Zimmera, který sice neustále variuje klasické motivy Ennia Morriconeho a Elmera Bernsteina, ale vždy má dostatek vlastních nápadů, takže se jen stěží dá mluvit o vykrádání. A stejně jako Verbinski i Zimmer potvrzuje svojí neuvěřitelnou všestrannost. Snad neexistuje žánr ke kterému by tento němec nedokázal složit hudbu. Po formální stránce tedy není téměř co vytknout, bohužel, jak už je v Hollywoodu zvykem, obsah to sráží dolů. Hlavní zápletka je zcela triviální (hrdinové hledají vodu), zvraty předvídatelné. Z filmu jsem měl podobně rozpačitý dojem jako z "Legendy o sovích strážcích". Přestože je Rango o třídu lepší film, stejně jako ze Snyderova "fantasy" není jasné, pro koho je vlastně určen. Určitě bych ho neoznačil za "animovaný film pro děti", protože obsahuje dost drsného humoru a některé narážky a podtexty jsou vyloženě pro dospělé. Ale stejně tak tu je humor ryze dětinský (hlavní hrdina je popleta který furt do něčeho naráží atd.), což v kombinaci s vyloženě jednoduchým příběhem budí pocit klasické rodinné podívané. Třeba nedávná disneyovka "Na vlásku" byla od začátku dělaná pro děti, díky čemuž se tvůrci soustředili na naplnění tohoto konkrétního cíle a mohly tak stvořit ultimátní animák pro caparty, u kterého ale pro jeho roztomilost zaplesá i srdce dospěláka. Rango ale neustále balancuje na hraně mezi dětským a dospělým filmem, díky čemuž nemůže ani z jednoho konceptu vytěžit maximum. A to je škoda. Navíc má Rango potíže s tempem vyprávění, chvilkami jsem se trochu nudil. Nicméně pořád je to velice originální, svěží a vizuálně vymazlený filmeček. 7/10 () (menej) (viac)

schuby252

Tento film je svým způsobem ojedinělým, jelikož je to animák zasazen do westernového prostředí, což byl určitě skvělý nápad. Ve filmu jsou opravdu skvostné hlášky, i když některé scény jsou už ohrané. Tento animák si určitě zaslouží 4 hvězdy. ()

RAPTTTOR

A zase... sám proti všem! Jak já to dělám... Ptám se pro koho byl tenhle film natočen. Pro děti určitě ne, ty se v kině většinou bály a smát jsem je slyšel asi jednou. Pro dospělí asi taky ne, protože děj a vtipy byly víc než infantilní. Příběh, ve kterém se hlavní postava(velké nemehlo) stane vlastně omylem hrdinou zachraňující všechno a všechny to každý z nás vyděl asi stokrát, tady se k tomuto otřepanému tématu přidávají vcelku nesympatické, místy až odporné postavičky. Je tady spousta odkazů na jiné filmy Tenkrát na západě, Špína a svrab v Las Vegas, Pulp fiction, V pravé poledne… takže… jedna hvězda šerifská, víc ani ránu. ()

Reviewer61

Výtečné. Žánrově, myšlenkově, provedením, hudbou. Animovaný film, který stojí za to vidět. Šel jsem na něj jako doprovod mého syna, a na rozdíl od něj, jsem byl nadšený. ()

Marshal22

Jen Johnyy Depp dokáže zabít sedm bratrů jednou kulkou. Johny Depp je prostě frajer ze západu, který se jen tak toulá divočinou. Bacha na něj ! ()

Eksi

Westernový animovaný vlak minipríbehov, spojených akože do celku, uháňajúci vo vychodených kolajách scenáristického klišé. Za grafické spracovanie a vydarené odkazy, dávam osobne 3/4 hviezdy naviac, ale keďže sa to nedá tak 4. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty