Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

Maw

Tak Rango mě uchvátil, ale ne tolik Rango, jako Johnny Depp. Jeho dabing je něco neskutečného a bez něj by film nebyl ani z poloviny tak našlapaný jako je. Nesmím ovšem křivdit ostatním prvkům filmu, velice kvalitní příběh prokládaný tou snad nejdokonalejší počítačovou animací co jsem kdy viděl s velice humornými, ale i dosti citově založenými scénami pobaví každěho inteligentního člověka...Ještě jednou chválím Johnnyho Deppa za ten fascinující dabing... ()

MeatFly_cz

Super animák s nádherným zpracováním i animacemi. Bylo to vtipné, svěží, zábavné prostě jsem se skvěle bavil a to animáky moc zrovna nemusím, originální dabing taky na jedničku. Vřele doporučuji! ()

jafuska

tak takto si animovanou pohádku nepředstavuji, nelíbila se mi grafika, podivný děj, no dobře dávám tři hvězdičky, ale spíše z milosti, že jsem si ten čas udělala, a podívala se na Ranga, zkrátka celé to bylo podivné a postavička Rango také, nebude to zrovna můj šálek kávy, bohužel. ()

Kubi21

Western jak má být a k tomu šmrncnutý snad vším, co si dokážu představit. Je to film plný nápadů a odkazů na jiné snímky a podle mne to vše sedí do sebe jak desetinásobna "Matrjoška". Jasných pět*. ()

Anagram

Po traileru v kině jsem byl dost zvědavý. Po shlédnutí jsem nadšený. Film je doslova nacpaný skvělým humorem, odkazy na legendární (nejen) westernové filmy jsou snad na každém rohu a animace je prostě dokonalá . Po dlouhé době animák, který zaujal něčím novým a neotřelým. ()

Belbas

Rango je chvílemi velmi vtipný a celkově originální. Je to parodie na všechny westerny, star wars a kdo ví, co všechno. Příběh možná není geniální ani extrémně promyšlený, ale hlavní je že celý film dokáže skvěle pobavit... Krásné vizuální momenty jsou doprovázeny pro mě opravdu vydařenou hudbou a příjemným dabingem. Co víc si od animáku přát? ()

Bendiys

Asi jsem byl moc namlsan trailerem a prilis jsem se tesil. Zustava tak prijemna pohadka s obcasnym vtipem, ktera klisovitymi slovy neurazi, ale ani nenadchne... ()

Arcipes

Možná až moc vtipný, ale velice osvěžující a vizuálně i příběhově překvapivý film. Je pro mě poselstvím, že „dobří animáci“ ještě nevymřeli a že tento žánr má ještě sakra co nabídnout. Velká citace nejen klasických westernů s výbornou hudbou a tradičním výkonem Johnnyho Deppa (rozuměj dokonale střeleným a přitom precizně zvládnutým). 4/5 ()

DJ Kritik

Chameleón s bujnou predstavivosťou a pekným kukučom prichádza, aby nám opäť pripomenul Clint Eastwooda. Košeľa, ktorá sa mení na známe pancho a mexická hudba nám ani na chvíľu nedovolia opustiť svet pištoľníkov. Tento animáčik predčí mnohé filmy i keď je určený divákom s "detskou dušou" dokáže potešiť každého. Kresby sú nádherné, hudba chytľavá a zloduchov dosť na 2 hodiny. Vtiahnutie do deja: ***** Hudba: **** Animácia: ***** Akcia: *** ()

pekas

Rango rozhodně není klasický jednoduchý animák pro celou rodinu, jako např. Rio. Ale malinko náročnější divák, za kterého se považuju, si nad tímto filmem může blahem tak trochu zachrochtat. Animace nádherná, hudba geniální, ujetost a vtípky tak akorát, namluvení postav taky super. Já tedy s dovolením chrochtám 99%. ()

Maica

Pěkné. Asi jsem čekala něco trochu jiného, ale tohle bylo taky dobré! (Jen jsem z toho měla děsnou žízeň! :) Vynikající animace (dokonce mám pocit, že postavičky měly i žilky v očích), milý příběh, pěkné hlasy. Líbilo se mi to. Sice mi Rango nebyl moc sympatický, ale měl i své světlé stránky a právě i to se mi líbilo - nikdo nemá jen světlou, nebo tmavou stránku. ()

konysua

Od animáků vždy očekávám prvotřídní podívanou. Rango začal dobře, pak už to bylo horší a nakonec jsem čekal už jen na závěrečné titulky. Myslím, že je tu všechno špatně. Poušť nepředstavuje nijak zábavné prostředí. Nudí svou jednotvárností a prázdnotou. Rango vypadal jako dobrý ňouma, ale jak jeho debilita neznala konce, tak jsem na něj taky zanevřel. U animáků je také zvykem, že je v jenom filmu mnohem víc kvalitních charakterů, které se mnohdy vyrovnají i hlavní postavě. Ve westernové vesničce mě zaujal jen ten malý žiďáček s unuděným výrazem. Příběh stojí za prd a celkově film sráží hodně dolů. 4/10 ()

Bartex

Ocitnete se na místě, kde nikdo netuší, co jste zač. Můžete se stát naprosto kým budete chtít. Rango se tedy stal někým, kým se mu zdálo, že by chtěl být, netušil však, že se takovým i doopravdy stane. Velmi zdařilý snímek, který nenudí. Rango proplouvá filmem jako nůž máslem a já to všechno hltám jako dítě smyslů zbavené. "NOW YOU RUN, MOJITO" :) ()

Brziii

chtel jsem dat 4, ale pro naprosto briliantni animaci musim plnej, dost se ve filmiku zasmejete, pribeh peknej jen trosku jednoduchej, supr podivana a Deppak supr :D ()

Ferenzo

Konečně udělal někdo western pro děti. A musím říct, že se vší parádou. Vím, že dětem to asi v originále s titulky nikdo pouštět nebude, ale podání Johnny Deppa je opravdu skvělé. A Bill Nighty, kterého jsem vůbec nepoznal,propůjčil hlas mé druhé nejoblíbenější postavě Chřestýše bravůrně. Hans Zimmer hudba poměrně obyčejná, avšak perfektně westernová.Nejvíc mě však pobavila podobnost ( bez pochyby účelná ) ducha západu s Clintem Eastwoodem a scénka z čelního skla červeného kabrioletu s filmem Strach a hnus v Las Vegas s Johnny Deppem v hlavní roli :) . Není tu moc co vytknout vzhledem k tomu, že zase valím oči, kam se ta animace posunula od Doby ledové. Na animák perfektních 90%. ()

McMastamind

Rango se trochu minul žánrem. Koukal jsem na něj spolu se svým malým bratrem a bavil jsem se o moc více, než on. Nechápal ani zbla. Já ovšem ano a líbilo se. Narážky na westerny a akčňáky všeho druhu potěší určitě kařdého filmového fandu, příběh je originální a i když se člověk občas ztrácí v problému vztahu zvířat a lidí, tak nenudí. Skvělé technické zpracování a smršť vtipů tak už jen podtrhne celkový dojem. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty