Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

DaveSmith

O tomhle filmu jsem předem nevěděl vůbec nic. Animace, ta je na špičkový úrovni, jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. Příběh taky není z nejhorších a návrhy postav jsou taky super. Mě by nevadilo trochu víc humoru, ale všechno zachraňuje excelentní dabing. Depp, Nighy a Isla Fisher? To snad ani špatně dopadnout nemohlo. Škoda, že se nepovedlo sehnat Clinta Eastwooda jako Ducha západu. Postava mu rozhodně byla podobná. ()

Scraffy

Naozaj veľmi nádherný animák, ktorý je svojím neotrepaným vzhľadom veľmi originálnym a hlavne už aj KONEČNE záživný! Scenár je tu naozaj dotiahnutý až za hranice chápania pre animák. Film nie je určený rozhodne pre mladšie deti, aj keď pre tie tu sú tiež nejaké vtipné pasáže a aj nejaká mimika. Ale je to zameraný animák hlavne pre starších, ktorý musia nad vecami rozmýšľať. A to sa mi páči, že KONEČNE niekto nabral odvahu, aby sa do takéhoto niečoho pustil. A navyše to má neotrepaný žáner, ktorý je netypický pre rozprávku - western. Naozaj po dlhej dobe, čo sa mi nejaký animák páčil na toľko, že mu musím dať plný počet. ()

Meev

Animák nejen pro děti, ale i dospívající a dospělé. Spíš to pro děti ani moc není. Film se neskutečně moc povedl a animátoři si dali velikou práci i s detaily. Ohromně moc tu práci cením a český dabing, to je něco. Špička českého dabingu, asi jako Mrazík. Scénář= pecka... jestli pohrdáte animovanými filmy s tím, že jsou pro malé děti, tak tento film vás přesvědčí, že se mýlíte... 90%. ()

dkas

Úžasná grafika, která je opravdu velmi detailní. Skvělé, vtipné scénky. Naneštěstí příběh je to, co film sráží. Je to tak velká směsice všeho, že si to vzájemně překáží. Ale ty odkazy na westernové klasiky, to jsem jim žral. ()

Joe16210

Sice jsem dal 4*, ale u mě tak 3,5*. Dabing slušný, ale film je slabší než jsem čekal. Nebavil jsem se tolik, jako u traileru a místama jsem se i nudil, mírné zklamání. Škoda, ale chválím alespoň zajímavý nápad... ()

Asdas

To čo minulého roku naznačoval Drak sa stáva skutočnosťou ...ta animácia je neskutočná a Pixar dostáva ďalšiu výzvu v podobe Ranga ( možno animačne najdokonalejší animovaný film) . Len ten príbeh trocha škrípe viac sa my páčila druhá polovica , ktorá bola vážnejšia ako ta "zábavnejšia " prvá . ()

Soubi

Rango byl na jednu stranu plný dobrého humoru, charakteru postav i zpracování, na druhou byl odfláknutý, zvlášť ze strany příběhu... ačkoli má momenty, které volají po 4 hvězdách, je jich příliš málo na to, aby zvedly celkovou atmosféru filmu... i tak se ale jedná o velmi kvalitní animák, který pobaví děti i dospělé :) ()

DoubleJo

Velke sklamanie. Vsade len pocut same chvaly, tak som to chcel vidiet na vlastne oci v kine. Rozhodne by som tych 5 ecok vedel investovat lepsie. Uvod bol velmi slaby a ja som dufal, ze ten poriadny rozbeh len pride. A on neprisiel. OK priznavam, nie som nejaky zanieteny fanusik westernov, zrejme plno odkazov na tieto filmy som ani nepostrehol, ale ocakaval som, ze aj takemuto divakovi bude film nakloneny. Zasmial som sa asi 2 krat, hlasky boli klise a ocakavane a nebyt jednej celkom dobrej akcnej sceny, asi by som sa nudil. Najvacsim pozitivom navstevy kina bola spolocnost mojej frajerky a kupa knihy P.Sabacha vo vedlajsom knihkupectve po skonceni premietania. ()

MyrnaAlec

Konečně něco animovaného, kde není žádný člověk kromě Ducha západu. Zvířátka jsou neokoukaná a snad si nějaké to děcko uvědomí, že nemá plýtvat vodou. ()

xxlch

V poslední době mám ňákou smůlu a tam kde ostatní nešetří hvězdičkama, já nemám pocit že jde až o takovou bombu.Humoru vcelku pomálu,je to zbytečně roztahaný a už vůbec nemyslím že tendle filmík bude bavit děti,pro které je především určen (nebo není?).Prostě Rango není až taková pecka jak sem čekala a docela mně zklamal.Pokud se rozhodnu pro opětovné kouknutí,možná změním názor,ale prozatím je to jen za 3*. ()

boombang

Vymakané po všech stránkách, ale není to pro mne. Animovaná westernová parodie a lehce odpudivý vizuál - zklamání. Není to moc vtipné, nedá se na to koukat a hrdina je megatrapný. Chjo. ()

Kaszos

Najlepší western aký som kedy videl! Samozrejme, je tu klasika Dobrý, Zlý a Škaredý a ďalšie, plus nedávno pribudol True Grit ktorý sa v mojom srdiečku zaradil na významné miesto, ale toto je proste superúžasnezábavné! Celý čas som sa bavil či už na sympatickom hlavnom hrdinovi, alebo niektorej vedľajšej postave, vydarených fóroch, akcii, geniálnom soundtracku alebo vydarených odkazoch na slávne westerny! A veľmi silná je pre mňa scénka s Duchom západu, teda ak som správne pochopil, kto to má byť. Proste a jednoducho bavil som sa! (93%) P.S. Tie kuviky čo tam spievali boli úplne božské! P.P.S. Tento koment venujem užívateľovi SarumanKo (Jankovi) :P ()

driftm

3* proč 3* ,protože je to furt stejný příběh jenom v jiném kabátě!Vždycky se objevý nějaký hrdina,udělá ze sebe blbce,větře se do přízně ostatních a jako vždy se to nakonec prolomí tím ,že hlavní hrdina udělá něco dosti ztrapňujícího s plánem A a B a pak se to podělá a řekne to byl plán B nebo to byl ten plán ,atd....furt jedna a ta samá píseň.Ale jsem fanda animáků,takže určtě miň než 70% to o de mě nedostane!Ale musím také přiznat originálních věcí tam také bylo dosti! ()

PAVLIS

30% Připadám si tu, jako bych viděl jiný film. Možná je to částečně tím, že nemám tolik nakoukanou klasiku, takže těch odkazů jsem poznal jen několik. Neměl by film ale fungovat i bez nich? Animace byla pravda výjimečně kvalitní, dějově i "humorem" (chápu, že není Rango zařazeno do žánru komedie) je to spíš zaměřeno na dospělé než děti, což je fajn, ale celé je to tak extrémně předvídatelné, utahané a hlavně nudné, že jsem dostal při sledování chuť si dočíst ranní noviny. ()

macetoma

Tak jo, ja to teda šéfe beru na milost a dávám 4 hvězdy. Rango je takový hrdina proti své vůli, který se nakonec poučí z chyb z krizového vývoje a dotáhne to do šťastného konce. Samozřejmě si při tom užijeme spoustu narážek, hlášek a srandiček. Jedna hvězda mého hodnocení je za ty 4 mexikány, co provází příběhem. Takže asi tak nějak: hačíto na židlíto, papíto popkornero, bumbito limonádo a uvidíte una história kurióza. ()

Jocho

Čerstvo dopozeraná záležitosť v absolútne mizernej kvalite sa u mňa istotne podpísala na celkovom dojme z filmu, ale jeden detail (J. Depp) mi bol dostatočnou náplasťou. Z každého pohybu excentrického šupinatca vyžaruje charizma ľahko nesvojprávneho piráta, ktorý k nám tento rok pripláva už štvrtý raz. Mal som dojem, že Depp sa svojej roly zhostil naozaj s radosťou a dabing si užíval, rovnako ako zbytok osadenstva, kde najviac musím vyzdvihnúť obyvateľov Hliny tak nesmierne skrúšených, blbých a sympatických, že nebolo možné si ich neobľúbiť. Hlášky, narážky, vtipy a odkazy na iné filmy dokresľovali príbeh po celej jeho dĺžke, čím na jednej strane hlavná dejová linka padala trocha úzadia, na strane druhej ale nechala vyniknúť komediálnym a akčným prvkom tohto mainstreamového závodu na adrenalín. Pozn. som neskutočne zvedavý, v koľkých filmoch ešte uvidím odkazy na Hviezdne vojny... Celkový dojem po prvom vzhliadnutí - 4/5 ()

Nessos

Rango rozhodně není animák pro děti. Možná by se jim líbila pěkná vizuální stránka, ale rozhodně by nic neměli minimálně z půlky vtipů. Co mě ale dost zarazilo, že mě Rango nějak neoslovil. Nevím proč. Přitom splňuje všechno, co mám na animácích rád. Nevím, musím mu ještě dát druhou šanci, protože Rango si ji zaslouží. ()

mikhail

Nie je nič horšie ako nudný animák. Iste Rango má niekoľko super hlášok, ale aj spústu absolútne zbytočných scén, keď divák doslova zaspáva. Celý film sa krúti okolo Ranga a nemal som pocit, žeby iná z postáv dosahovala jeho charizmy, čo filmu skôr škodí, ako mu pomáha. Buď sa totiž zabávam na Rangovi, alebo vôbec. Slabé 3* ()

Prankster

Geniální Johny Depp, který sype hlášky svým typickým osobitým stylem... Kdo neviděl v originálním znění, tak byl na jiném filmu. ()

Peter-1307

"Rango" to je vymyslené meno. Film je vymyslený tiež a to skutočne výborne. Je to vlastne animovaná paródia na westerny a skutočne "par exelance". K tomu originálne škaredo prezentované postavičky s vynikajúcimi hlasmi - v originály, vtipné hlášky, veľa krásnych scén, hudobný podmaz,, to všetko dáva tomuto filmu pre mňa jedno veľké plus. Jeden z naj animovaných filmov posledného obdobia čo som videl. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty