Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

Terezinka198

Co dodat? Johny Depp opět zaválel, hudba Hanse Zimmera je opět mrazivá a Gori Verbinski mě přesvědčil, že je špička i v animácích, nejen v pirátech. Chameleon jako šerif? Na divokém Západě? Co více si mohu přát? ()

Strike

Výborný animák pro dospělé, který nepostrádá švih a nápady. Vše zaštítěno fantastickým grafickým zpracováním a parádní hudbou. Spousta filmových odkazů, včetně geniálního Ducha Západu, vše jen povyšuje. Kandidát na film roku již takhle brzo.9/10 ()

Brejlil

Přiznávám, čtyři hvězdičky by byly asi spravedlivejší. Rango občas ztrácí rytmus, ale protože i tehdy se na něj naprosto skvěle kouká, tak pět. Film začne netradičně, skoro jako nějaká ptákovina a la Woody Allen, ale pak se bezejmenný chameleon ocitne v pouštním Zapadákově a voila, vítejme na Divokém západě. Verbinski balancuje mezi parodií na klasické westerny a poctou a musím ocenit, že se mu to velmi, velmi zdařilo. Příběh je samozřejmě ten nejprofláknutější: bezejmenný cizinec přijde do Zapadákova, každého ohromí, a stane se šerifem, ale... Do toho osamělá dívka v nesnázích, proradný starosta, slavný pistolník, Indián, Duch Západu se spoustou mouder a rázovití obyvatelé Zapadákova. Západ slunce za Monument Valley, echtovní hudba, mexičti los mariachos (omlouvám se, není-li to správně) a... A co více? Doporučuji shlédnout v originále (Depp je Depp a Nigh je Nigh, co si budeme vykládat) a počkat do titulků, protože pecka jménem Rango stojí za to. A mimochodem, když Rango zvedal z prachu šerifskou hvězdu, sice jsem se nablble usmíval, protože tak to má být, zároveň se mi svíralo hrdlo, protože takový má správný šerif být... A smekám před lidmi z ILM, jejich práce je fantastická. ()

Nexík

nevím jestli jsem měl jen blbou náladu a byl ochrápanej, nebo jsem byl plně při smyslech, ale totálně jsem se u filmu nudil... Neusmál jsem se ani jednou. Jediné, co můžu pochválit, je animace. ()

ipapuchalk

Arizona Dream, Strach a hnus v Las Vegas, Sergio Leone a další westernová klasika, Piráti z Karibiku, skvělá animace, herecké i zvířecí obsazení, výborné gagy, nápaditá kamera... Jestli to nebylo na jeden rodinný film trochu moc. ()

O_o

Nad moje očakávania. Vynikajúca animácia, skvelý humor, akcia, romantika a to všetko v jednom výbornom animovanom westerne. Animák určený skôr pre dospelé publikum plný dvojzmyslov ma ani chvíľku nenudil. Divák neustále cíti zmesku filmov a rôznych žánrov a má dojem ako by sa díval na Dobrých, zlých a škaredých pirátov z Karibiku. Pre mňa jeden z najlepších animákov za poslednú dobu. 9/10 ()

Furmi

Veľmi nápaditý animák ktorý sa nádherne pohráva s westernovými klišé, ma skvelú nedetskú zápletku a spracovanie atmosféru (ktorej pridalo veľa aj to že som to videl v CZ dabingu). Za posledné roky asi jeden z najlepších animákov čo som videl a ani sám neviem prečo tam nieje plný počet v hodnotení, niečo málo tomu do tých 5* chýbalo, bohužial ale chýbalo. Asi to bude v tom že od filmov s plným počtom hviezd čakám zážitok na ktorý len tak nezabudnem a rád si ho aj pripomeniem, na ranga zabudnem dosť ľahko. 75% ()

Murphy722

Animák z úplně jinšího světla a úhlu pohledu. Snad by se stačilo otázat jestli tohle má být vůbec pro děti? Nádherně prokreslené charaktery, které potkáváme dnes a denně. Rango typický snílek ještě řádně neprofackovaný dnešním světem. Přece jen dlouhá doba žití v akvárku mezi čtyřma stěnama si vybere svoji daň :-) Dávám velké plus a rozhodně je to kus k zamyšlení a ještě k jednomu zhlédnutí. ()

Illy

Nejlepší animák za poslední dobu. Perfektní animace, až místy odporné postavičky, akční scéna za kterou by se nemusel stydět Indiana Jones, fóry a odkazy přesně sedí. A zároveň s True Grit nejlepší western za poslední dobu:-) ()

Domec

Animak nerada komentuju, protoze je u nich koncept temer vzdy stejny. Cim se Rango lisi od jinych filmu tehle kategorie? Pohybuje se ve westernu, ma skvelou grafiku a pobavi... Tot vse co muzu rici. ()

JK-Stinger

Rango splnil moje očekávání na výbornou a získal si post nejlepšího animáku, který jsem za poslední dobu viděl. Johnny Depp je naprosto luxusní a věřím tomu, že vidět to v českém dabingu, dost možná by moje hodnocení bylo poloviční. Naštěstí by ho zachránila naprosto úchvatná animace a příjemný příběh, který konečně není jenom pro děti, ale obsahuje ohromnou fůru inteligentního humoru. Spolupráce Verbinski-Depp-Zimmer tedy po Pirátech z Karibiku (pokud nebudu brát v potaz třetí díl) opět na jedničku s hvězdičkou. Doufám, že tato trojice bude mít připravených ještě dalších pár es v rukávu. ()

rotel

Zas bude hodnotenie v percentách lepšie - 70%. Niekedy je stupnica od 1 do 5 málo, hoci som sa stretol s názorom, že stačí aj od 1 do 3! ()

Gore

Nový hravější pohled na skandál známý pod názvem "znásilnění Owensova údolí", který se stejně jako v Činské čtvrti lyne celým filmem, zde navíc umocněn dalšími odkazy, a to zejména na starší filmy Johnny Deppa a klasické westerny, nejen Sergio Leone, kdy to rovněž evokuje cameo Clinta Eastwooda. S Čínskou čtvrtí to má společné i tempo filmu, na které se musí člověk prostě naladit. ()

majo_svk

Rango je tým animovaným filmom, po ktorom vám úplne vyschne v hrdle, pretože sa budete neskutočne smiať a zabávať. Chameleón Rango je tou postavičkou, ktorú si okamžite zamilujete a budete si ju pamätať naveky. Rango je rozprávkou, v ktorej nájdete všetko po čom túžite. Je vtipná a zábavná, akčná a drsná, zmysluplná a poučná. Animácia je nádherná a hudba skvelá. Scenár je premyslený a dobre napísaný. Od prvej minúty budete nadšení z každej jednej hlášky, scény či akcie. Určená je skôr dospelému divákovi, ale nie je dôvod nepustiť ju aj deťom. Ja som bol extra spokojný a právom patrí medzi moju top päťku najlepších moderných rozprávok. Odporúčam ju všetkým. Kto ju neuvidí, môže ľutovať. Jasných 95%. PS: Ak sa nájde človek, ktorému sa nebude aspoň trochu páčiť, nech sa ozve a ja zožeriem päť euro:) ()

punk_zero

Zaujímavý animovaný film, ale na môj vkus až príliš dlhý. Skvelý dej, miesto a postavičky + ten suchý humor: „Skúste stráviť tri dni v konskej zdochline a piť vlastný moč... to chlapa zmení.“  :) ()

LudeCZek

Asi jsme nebyl při shlédnutí příliš naložen, ale zdejší hodnocení mi přijde přehnané. Za těch pár dobrých hlášek nedám víc jak 3,5* ()

Aldanar

Po dlouhé době jednou animák, který není (jen) pro děcka; těm se defakto nemusí až tak moc líbit, jelikož není vše polopatisticky vysvětlené a přihlouplé. Přehršel odkazů a jejich parádní zakomponování perfektně vyvažuje některé plonkovější chvilky. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty