Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

Ironhead

Bajecnej animak! Ma to klasickou zapletku starejch westernu, uzasnyho "anti"hrdinu, skvelou atmosferu a hlavne tenhle film ma to nejkrasnejsi a nejdetailnejsi graficky zpracovani jaky jsem kdy zatim u animaku videl... ty figurky, vypiplanost okolniho prostredi, poust, voda, nasviceni.... uaaaa... smekam... **** a 1/2 hvezdicky ;) ()

Eeve

Tento animák je rozličnou zmeskou humoru, vážnej témy, rôznych milých a trefných narážiek, krásneho a detailného spracovania a príjemného soundtracku. Scén, na ktorých sa naozaj zasmejete, nie je veľa, no stoja za to :) pointa je veľakrát obohraná pesnička, spracovaná a zaobalená tak, že to vás film zabaví a určite nebude stratou času. Pre malé deťúrence to ale rozhodne nie je, skôr vyššie ročníky. Vypiplané postavy určite potešili (osobne sa mi strašne páčil trefný "indián":)). Po opakovanom zhliadnutí zvyšujem na 4 hviezdičky, pretože určité scény ma neustále rozosmievajú k plaču (pri scéne v bare sa zadúšam smiechom), krásne precítené vnútorné hľadanie Ranga prinesie aj citovo plnšie chvíľky, a v neposlednom rade takisto kvôli prekrásnym Jake-Sauronovým očiam :) a hoci je koniec klišoidný až hrúza, prepáčim :) ()

Berilac

Jeden z najlepsich westernov poslednej doby. Ze je kresleny, no a co? Klisovite epizodky zo starych westernov, ktore odkazuju na dobre filmy a vela komedialnych prvkov, ktore ma rozosmiali boli spravnym receptom. A hlavny jasterak by si za rolu odohranu v saloone zasluzil urcite oskara. Upozornujem, ze deti vela vtipkov nepochopia, ale budu sa bavit kralovsky tiez. ()

tchempi

Když píšu tyto řádky, má film hodnocení 75 % a já se ptám, proboha za co? Koukali jsme na to ve třech lidech, každý narozený v jiné dekádě, a po čtvrthodině jsme se všichni shodli, že dál už si krást kus života tímto neskutečně nudným filmem nehodláme. ()

tomino28

Rozhodně nadprůměrný animák z netradičního prostředí s potrhlým zeleným hrdinou v hlavní roli, který stojí za to vidět i pokud už jste věkem jako divák animované filmy "přerostl". ()

Mathyen

jeden z nejlepších CGI filmů, jaké jsem kdy viděl, možná i proto, že je víc pro "dospělé" než děti... grafika je celkově asi to nejbrutálnější barevné detailno, jaké jsem kdy viděl a všechny ty odkazy na známé westerny (a navíc i Historky z podsvětí a Hvězdné války) jsou jako dokonalá mozaika zábavy, Johnny Depp je geniální (originální znění) a Zimmer si s tématem fakt vyhrál 10/10 ()

Rumata

Animák pro fandy westernů, kteří na to mohou vzít i děti (Ano místo to vypadá jakoby Rango nebyl natočen primárně pro dětského diváka). Dokonalé a neuvěřitelně detailní animace, zajímavé postavy (mexický soví kvartet, různé vačice či co, ..) mnoho narážek na známé filmy a originální postředí ve kterém se příběh odehrává, tvoří netuctový a nádherný animovaný film. Dabing mile překvapil. ()

krt7236826

animáky móžem to víš ale musá byť originálne gringo a toto bolo tupé jak zajebaná dlážka, smutné je ale to, že dnes sú efektné animáky štandard tak sa chŕli jedna sračka za druhou no uslintaný autistický ludia tomu tlieskajú a rehocú sa až sa dusia a zmysel pre kvalitnú zábavu je utláčaný kurva hlboko do lebky ()

Muf911

Tvůrci si fakt vyhráli s detaily. Třeba ta scéna, jak se Rango vrací do města vyzvat hada, to je westernová lahůdka. Každý záběr je jak vyšitý z nějakého klasického filmu a přitom je to parodie. Promakanost detailů postav je neuvěřitelná, tolik mimiky, které jsou ty příšerky schopné, je bomba. Celkový příběh sice pravda není nic světaborného, ale ty vyšperkované detaily, ty to táhnou. ()

carlos.s

Detaily a vůbec celková "grafika" filmu byly ohromující. To je ale všechno. Celý film se hrozně vlekl a byla to jedna velká nuda. Omlouvám se 95% lidí, kterým se film líbil. ()

Nyanka

Sákryš, dlouho jsem se takhle nezařehtala u animáku či filmu vůbec. Řekla bych, že nehodnotím ani tak děj jako ty vtípky, který mě až překvapivě bavili co každou chvilku. Musím se na to podívat znovu a některý ty džouky si prostě zapamatovat a někdy použít :) ()

ioope

Rango považuji za názornou ukázku života na Divokém západě určené pro děti. I když, Rango vlastně pro děti úplně není. Spíše bych ho určil teenagerům, kvůli ponuré atmosféře a různým přestřelkám. Jinak pobavilo, animace krásná, příběh dosti odpovídal i problémům dnešní doby. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty