Občianska vojna nepriniesla Jonahovi Hexovi (Josh Brolin) šťastie, práve naopak – iba obrovský žiaľ a nekonečné utrpenie. Keď sa rozhodol neuposlúchnuť rozkaz svojho priateľa Jeba Turnbulla (Jeffrey Dean Morgan), aby podpálil nemocnicu a Jeba zabije, jeho krutý nadriadený a otec v jednej osobe Quentin (John Malkovich) to nenechal len tak. Z pomsty priamo pred Jonahovými očami zaživa upálil jeho ženu a syna, čo Jonahovi, okrem mučivých spomienok na ich bolestné výkriky a neznesiteľný pach ich horiacich tiel, bude navždy pripomínať jeho vlastná, šerednými popáleninami zjazvená tvár! Z Jonaha sa stal nemilosrdný lovec ľudí, ktorému sa podarilo chytiť a odovzdať spravodlivosti každého, po koho stope sa vydal. Okrem jedného – Quentina... Ten totiž údajne zahynul v plameňoch pri požiari istého hotela. No jedného dňa sa ukáže, že to nie je pravda. Jonaha v ten deň z náručia krásnej prostitútky Lilah (Megan Fox), ktorá mu z času na čas poskytuje trochu útechy a rozkoše, na príkaz samotného prezidenta (Aidan Quinn) odvelia späť do armády, aby našiel a zlikvidoval muža, ktorý ho o všetko pripravil. Reč je samozrejme o Quentinovi, ktorý nielenže je živý a zdravý, ale navyše plánuje pomocou ničivej superzbrane, ktorú sa mu podarilo získať, čerstvo založené Spojené štáty premeniť na hŕbu popola a prachu! (TV Markíza)

JohnSmith

Filmy podle komixové předlohy mám rád a příběh Jonah Hexe mohl být opravdu zážitek. Bohužel není. Brolin je sice sympaťák a to i s dírou ve tváři,ale prostě není co by předvedl. Vlastně nikdo nemá co hrát, scénář šitý horkou jehlou moc příležitostí nedá a režie člověka,co má za sebou jeden animák vás posune do fáze, kdy se začnete nudit. Ale abych jen nehanil, Hexův kůň vybavenej dvěma Gatlingama byl zajímavý. Stejně jako kuše střílející dynamit. ()

darek kartac

Nemám rád westerny, ale po skouknutí traileru na Hexe jsem se na film docela těšil. Ten mě trochu zklamal. Především mi přijde, že je lehce odfláknutý o čemž svědčí i délka filmu. A poté se tam vše udává v tak rychlém časovém skluzu. No jinak by to šlo. Trailer vypadal tak slibně a nakonec "JEN" 3*. A necháp co Megan vidí na tom Scarfacevy. A mimochodem v tom baru fakt dobrá scénka. "Hexy co to máš s rypákem" ? :D ()

Trustme

Zdá se, že comics vznikl proto, aby bylo co točit v 21.století... Ubohý Středoevropan žasne nad tím co vše ještě chrlí továrny na sny a na noční můry! Cokoli s dvěma rukama je schopno držet zbraň a nebo má nějakou schopnost co nemají jiní - tak má svůj comics a na jeho filmovou adaptaci číhá už kdejaký režisér. Jonah Hex nemůže konkurovat mým comicsovým hrdinům na kterých jsem vyrůstal, ale dát mi tenkrát někdo jeho obrázkové vydání z roku 1978 do ruky - spálil bych Čtyřlístek a stal se zlobivým chlapcem o něco dřív... Film Jonah Hex patří do škatulky moderně pojatých stříleček z období Divokého Západu. Chtěl bych upozorňit, že tohle s westernem nemá prakticky co do činění a jde opravdu jen o comicsový pohled na tisíckrát viděné téma pomsty až za hrob. V tomhle stádiu film splňuje očekávané a tak tu jsou všichni ti megadrsní chlapáci hovořící ostrým hlasem jak Bon Jovi po koncertní šnůře (doporučuji odvážně vyzkoušet s českým dabingem!) a střílí se z unikátních zbraní po všem co je pro ně předepsané. Film povyšuje sympatická vizáž J. Brolina, stejně jako neodolatelný úsměv J. Malkoviche. Megan Foxová uzavírá možný důvod ke shlédnutí tohoto koukatelného propadáku. ()

Danny F.

Jako western s příchutí efektivních soubojů dobré, ale sklamalo mě to, jelikož jsem čekal trochu toho ''kouzelna'' a magie jako takové. Na druhou stranu nešlo o zklamání až tak veliké, po přečtení pár zde avízovaných komentářů. Ničím tento film diváka nenadchne a nepřekvapí. Totální průměr. 50% ()

uglug

Tahle ptákovina si snad ani ty dvě hvězdičky nezaslouží. Ale nadruhou stranu John Makovich je můj oblíbenej herec, Megan Fox je setsakramentská šťabajzna, Michael Fassbender tady má perfektní roli (škoda, že má tak málo prostoru v ději), je tam spousta, sice bídně využitejch, ale dobrejch nápadů (mluvení s mrtvolama), celý je to tak hezky barevný, takže se na to vlastně i docela dá jednou podívat!:) ()

Terzeus

Pokiaľ ste videli za tie dva roky od vydania Jonaha Hexa fúru negatívnych reakcií na túto generickú zlátaninu podľa komiksu, neuspokojíme vás pozitívnym náhľadom. Avšak budeme značne objektívnejší ako mnohé prehnané názory. Hexa režíroval Jimmy Hayward a v podstate sa jedná o jeho prvý celovečerný počin. Predtým pracoval len na priemernom animovanom filme Horton (2008). Jonah Hex teda podľa predošlých "skúseností" vyzerá ako vyzerá. Je to film uväznený v dokola sa opakujúcich schémach jednotlivých scén, plus je tu trápna klišé zápletka o zbrani schopnej zničiť celý národ. Zo začiatku ešte film plynie fajn, aj vďaka skvelo hrajúcemu Joshovi Brolinovi (ktorý dokonca občas hláškuje aj tak, že sa zasmejete avšak zaručene na hlášku do piatich minút zabudnete) a rovnako kvalitne vyobrazenému, a nie úplne čiernobielemu záporákovi Turnbillovi (John Malkovich). Keď sa ale začne prvý raz recyklovať a na scénu nastúpia osvedčené producentské machinácie s kopou zabíjania a efektívnej no neúčelnej akcie, všetko vás až tak nebaví ako by mohlo. Film nezachraňuje (ani jeho mužských divákov) ani Megan Fox, ktorú dokonca viditeľne prifarbili aj digitálne efekty. Aby som len nekritizoval, silná produkčná skupina (do filmu prispel napr. William Fay či Akiva Goldsman) vytvorila aspoň stráviteľný film. Pretože či už sa obsah filmu recykluje alebo nie, dá sa to sledovať aj vďaka bohatým farbám a snahe príbehu nepôsobiť príliš vážne. Koniec koncov, schopnosť hlavného hrdinu rozprávať sa s mŕtvolami je použitá vcelku štýlovo. Na druhej strane faktor muža hľadajúceho pomstu sme videli už tisíc krát a v tisíc krát lepšej podobe. Vyznievam negatívne... ale je to prvý hraný film režiséra Haywarda. A dá sa to pozerať. Slušne to vymyje mozog kravinami a polahodí oku (hlavne v HD) plus je tu, opäť raz ho musím spomenúť, skvelá prezentácia Jonaha Hexa v podobe Josha Brolina. A to zas nie je také zlé. Takže sme skončili na solídnom Hollywoodskom podpriemere, udeľujem teda zaslúžených 50%. ()

pravdovravny

Neuveriteľne nevyužitý potenciál! Tento film má zaujímavé herecké obsadenie, len bohužiaľ herci nemajú čo hrať, kedže scenár je na úrovni gravitácie, čiže písaný tak, čo ta prvé napadne. Fasssbenderovi veríte jeho chorú myseľ na 100%, a Brolin je tiež skvelá voľba na drsniaka. Režisér tiež nemôže mať čisté svedomie :/ ()

VasaX

Podprůměrná adaptace nadprůměrného westernového komiksu. Po akční stránce se to dá užít, pokud to berete jako Béčkový film s nulovou aspirací na jakoukoli kvalitu. To že to má poměrně zajímavé obsazení ničemu nepomáhá, když je na výkonu vidět, že herci si moc naděje na kvalitní dílo nedělali a podle toho to taky odehráli. Ploše a tuctově. A to i Malkovich. Dvě hvězdy jsou z mé strany velký milodar. ()

VanTom

Přeplácaná, přesto zcela prázdná westernová komiksovka se bez vnitřní soudržnosti rozložila na poloepizodní scénky, které v zarputilé snaze o vnější efektnost neposkytly nic než líbivý (pokud ne zrovna digitální či přetmavený) vizuál a matnou, nepřehlednou akci. To samé platilo pro nezajímavé figurky, byť aspoň záporáci se chovali správně slizce a nemilosrdně. Tolik nudy v zkratkovitých 70 minutách (+ titulky) vykastrovaného scénáře aby člověk pohledal. ()

Krosmen

Měl jsem to nepotěšení absolvovat tenhle biják (bídák) a moje dojmy jsou asi tyhle: Brolin tam zkrátka sedne, má charisma a je to prostě drsoň, nicméně akce by to chtělo víc. Oči potěší přítomnost Megan, bohužel jenom oči, protože její výskyt tady je naprosto zbytečný a šlo asi jenom o to, aby hlavní hrdina měl mimo svůj hlavní záměr ještě pro něco bojovat. Kdyby to byla třeba dcera jeho bratra nebo kamaráda, oukej, ale takhle? Malkovich, Malkovich, Malkovich. Spolu s Fassbendrem sympatičtí záporáci, kteří se s ničím nemažou. Takže co tomu chybí? No nějaká ta atmosféra, dialog na hřbitově s mrtvým kamarádem patří spíš k těm směšným - Tak co bych mohl udělat? Třeba zajedu na hřbitov někoho tam vykopu a pokecáme o starejch křivách, bla bla bla. Při úvodních scénách působí prolínání s komiksem trošku až moc barevně, ale možná to byl záměr a klidně by se hodilo tam toho dát více, prostor pro scény by tam určitě byl. I přes krátkou délku, je to pořád stejně moc dlouhé. Mohla se z toho udělat napínavá 45-minutovka. ()

ghatos

Zbrklé a zbytečně uspěchané. Stačilo se zaměřit na temnou hororovou atmosféru. Různé kiksy jako živý - neživý Jonah Hex (špatně vysvětlené) nebo hadí muž (samoúčelně zneužité) uvedou diváka do rozpaků. Takové pěkné náměty, no a dopadlo to jako když vyhraje Unie, to značí blbě :) . Hudební doprovod byl fakt dobrý. Velmi zředěná americká cola: 57%. ()

R1CH1E

Tenhle film selhává na jediném bodě - atmosféře. U typu hrdiny, kterej mluví s mrtvýma - což je docela výhoda když vezmeme v potaz, že tam kde je on jich je víc než dost - bych čekal atmosféru temnou jak ulice v Chánově, ale kdepak. Místo toho nádherné krajinky a výprava tak pěkná až mi málem ukápla slza. Do toho jsem nepochopil, jak se jim mohlo povést z takové rajcovní buchty jako je Megan FOx udělat postavu, která vypadala jako šlapka na fetu a celou dobu měla výraz, který mi připomínal pány v naší vládě - taky stejně nepřítomný a totálně na hovno. Celý tohle vlastně zachraňuje jen krátká stopáž, která drží film ve slušným tempu a taky skvěle udělaná akce, která drží tenhle film nad hladinou odpadu.. 2,5 * ()

klima777

Naprosto promarněná příležitost. Od nikud nikam a zase zpátky. Josh Brolin pronášející "pamětihodné" výroky doslova "na půl huby" film neutáhne a zbytek je bída s nouzí (a hlavně nuda). Škoda. V mysli mi neutkvěly rozhovory s mrtvými, ale záběry z nelegální zápasnické arény. Něco je tudíž opravdu hodně špatně. Jedna hvězdička je pro Brolina. Proč k tomuto filmu museli dělat hudbu Mastodon, nepochopím. Asi se definitivně stávají vykřičenou atrakcí pro všechny. Pak tedy dvakrát škoda. S příchutí hořké prohry. ()

Ravi

No vzhledem k očekávání nic moc. Tupá splácanina komiksových "hlav", která vypráví příběh bez špetky zajímavosti a kultovnosti. Je to jen sprint na krátkou vzdálenost po narýsované lajně bez jakéhokoli zpestření. Megan Fox tragicky trapná, jako vždy, s retušovaným ksichtem, nevím proč. Hlavní hrdina je sice charismatický sympaťák, ale za celý film nezmění pózu. Jinak je to ale akční nářez se zajímavým vizuálem a dobře natočenými akčními scénami. Těch tam je sice jak máku, no ale když vypadají všechny stejně, tak co s tím? 40% = 2/5 Je tak akorát. ()

strelenaL

Komiksový western, tak bych tento film nazvala. Víc ztrácející se herečka Megan Fox před očima. Tahle holka už to nějaký ten pátek přehání se svou vizáží. Upřímně nečekala jsem nic než průměr spíš propadák a nakonec to zas tak hrozné nebylo. Film celý shlédnout jde. ()

Guzo

Lehce nadprůměrná žánrovka zasazená do zajímavého prostředí. Není moc vysvětlen příběh kolem Hexe, divák je prostě hozený do děje, ale v rámci takových filmů to není nic výjimečného.Jenom škoda, že se Megan Fox neukázala ve více záběrech.. ()

blackJag

Čekal jsem větší průser, ale zase tady zůstává výrazná pachuť promarněného potenciálu. Herci, výprava, triky – to jsou položky, které si tu usurpují pozice od výborných až po velmi dobré, přesto jako by si těchto tvůrčích výhod nechtěl nikdo ani všímat. Děj filmu není žádné veledílo, jistě, ale opravdu bylo nutné hustit jej do 70 (!) minut čisté délky? Proč režisér lépe nevyužil vnady Megan Foxové? Když už tu krávu ve filmu má... Proč nenatočil více materiálu s výbornou gaunerskou figurkou Michaela Fassbendera? Ono, co si budeme vykládat, ani herecká celebrita typu Malkoviche zrovna moc prostoru nedostala... A ne že by to nebyla škoda. Je! 60% ()

HomeAlone

Da sa povedat ze som velmi do predu nevedel o com to bude a vyslo z toho nieco co by som asi nevedel k nicomu prirovnat . Kazdopadne , to bolo dobre zostrihane , malo to velmi prijemnu dlzku a tym padom som sa pritom takmer nenudil . Uz len samotny vizual filmu bol velmi slusny a bol cely niekde medzi akcnym westernom s prvkami hororu . Jedna sa o pomerne zabavnu oddychovku - na druhe zhliadnutie idem trochu nizsie - 60% ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (viac)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (viac)

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (viac)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (viac)