V Bourneovom ultimáte agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzný vládny program spoločne s jeho tvorcami. Išlo však len o špičku ľadovca, pod ktorou sa ukrýva oveľa sofistikovanejší systém tajných operácií, ktorému šéfuje Byer (Edward Norton). Chladnokrvného profíka udalosti okolo Jasona Bournea rozhodne nenechávajú chladným, a tak sa pre istotu rozhodne bezpečne pochovať podobný program skôr, ako mu prerastie cez hlavu. K jeho smole však inak precíznu čistiacu operáciu prežije práve Aaron Cross (Jeremy Renner) a taktiež vedkyňa Marta Shearing (Rachel Weisz), ktorá mala na starosť jeho vedeckú časť. Tí dvaja sa navyše spoja, a to je pre Byera smrtiaca hrozba, oveľa väčšia ako tá, ktorú predstavuje Bourne. Cross je tiež z poriadne nepoddajného materiálu a oproti Jasonovi má tú výhodu, že si všetko pamätá. (TV Markíza)

finalpain

Přesně podle mého gusta.Perfektně odvedený Thriller se super hlavní hrdinou Jeremym Rennerem.Akce a Napětí se valí celým filmem od začátku do konce. Sice vám bude chvíly trvat než pochopíte o co vlastně jde ale vše do sebe zapadá jak má.Pro mě je to uplně na stejné urovni jako předchozí díly.Ba naopak i změna hlavního hrdiny tomu dosti přispěla.Pro mě po delší době napínaví akční thriller jak má být.Až na ten konec................že by jsme se dočkali pokračování? dávám 4 ()

Montmorency

Vcelku solidní pokračování - trochu klidnější, míň dynamiky a tempa, než v dílech s Damonem (možná díky pomalému začátku), ale mělo to také svoje....3,5* ()

iron.maiden

Nemá to sice ten šmrc jako předchozí filmy s Bournem, ale pořád je to hodně slušná jízda. Myslím, že Aaron by klidně utáhl další 2 díly. Třeba se nakonec i dočkáme setkání Aarona a Jasona, nebránil bych se tomu. Bavil jsem se. ()

Bednobuch

Jeremy se mi v poslední době líbil v několika filmech. Ale tento k nim nepatří. Není to tím, že by špatně hrál, v této roli nejde hrát dobře. Takovou roli by zahrál kdokoliv. Film vybudovaný na nápadech a vůbec na jiných třech filmech. Kdyby natočili film s někým mladším a udělali to jako výcvik Jasona Bourna, asi bych to dějově překousl víc. V tomto filmu najdete pár pěkných akčních scén, ale žádnou pořádnou. A jinak nic moc. Žádná velká strategie. Ničím nezaujme a ani nijak zvlášť nevysvětluje předchozí trilogii. Není nutno vidět. ()

blahut

Mně se to líbilo. Podle mně to obstojí i jako samostatný film. Dobrý nápady, část kdy komando přijde za Rachel do jejího domu je silá stejně jako závěrečná honička. Jen doufám, že už to nebudou dál natahovat. Dávám čtyři. ()

hito

Gilroy to nezvládol, neviem či to bolo scenárom, ktorý produkcia prepísala, ale je to des, také slabé B-éčko. V Bourne sérii to nemá čo hľadať. Je to o triedu horšie ako prvý diel a s druhým a tretím sa to nedá ani porovnávať. Absolútny omyl a zbytočnosť. ()

1normalny

Dostojne pokracovanie, alebo skor "paralelne iduce" ultimatum. Urobil som dobre, ze som si kvoli "odkazu" pozrel celu "trilogiu", inak by som nevedel o co ide. Preto chapem aj nizsie overall hodnotenie. Fanusik Bournea sa ale musel bavit! ()

floppy4

V pohode, slubny zaciatok, fakt par dobre spravenych scen, bez zbytocnych cliche a celkom putave aj ked som vedel ako to dopadne. Ale inak nemastne neslanne, rozpoctik na akciu si reziser setril do zaverecnej nahanacky. A vlastne sa to ani nijak neskoncilo, cize predpokladam dalsi diel, lebo znacka Bourne predava a je jedno ako to kto odrbe. ()

Meego82

Keď si to pozriete ako nejake pseudo pokračovanie Bourna tak to bude asi taký skok ako z Burtonovho Batmana sa vracia na Batman Forever ale rozhodne to nieje taká katastrofa ako som čakal..ak by to do rúk chytil skúsenejší režisér a trocha sa popracovalo na scenári mohlo by to mať dobré pokračovanie.Také 3 a 1/2 * ()

smirec1

Keby tento film nemal nic spolocne s trilogiou Bourne, tak to mohlo dopadnut lepsie...ale povedzme si: po tej trilogii by bolo tazke natocit nieco lepsie alebo aspon rovnako dobre bez Matta Damona... Je to len slaby odvar ktory sa nepriblizuje Bournovi..... ()

Hyperion

Bohužel jen slabý odvar, který sice řemeslně zručně variuje osvědčený koncept Bourneovské série, aniž by vás čímkoli překvapil. Dobré herecké obsazení diváka nestrhne a jen podtrhuje celkově standardní dojem. Přesto však převládá lehké zklamání z nevyužité šance a otevřená vrátka k dalšímu pokračování by snad měla raději zůstat nevyužitá, pokud se pokračování nechopí odvážnější režisér. ()

radek.896

Začátek se pomalu táhnul a pak nastalo probuzení po sestřelení bezpilotního letadla. Pokračovalo pár akčních scén a pak nuda, kterou jsem musel často přetáčet, abych u toho neusnul nudou. Konec s motorkou totálně posrali natahováním. Kdyby to skončilo na tržišti, tak by to bylo mnohem smysluplnější než trapné odkopnutí do sloupu... Tenhleten režisér zpackal co mohl... Koho tak baví se dívat tak často na rozhovory? Zklamání mám se spoustou uživatelů stejné! Jednoznačně je to pro mě největší zklamání tohoho roku z kin v akčním žánru!!! ()

smrk15

Tohle nám Jason Bourne určitě odkázat nechtěl. Žádná pořádná mela, jenom fetující figurka, která hledá další pilule. Akce nic, zbytečně dlouhý a spousta hluchých míst. Pro mě jednoznačně slabý film a ostuda to spojovat s Bournem. ()

zuppa

Uf, tak to dopadlo lépe než jsem čekal. To jsem zase jednou udělal kravünu, že jsem se podíval nejdříve na komentáře než na film. Byl jsem připraven na dvě hvězdy nebo tak něco, ale v půlce filmu jsem si uvědomil, že mě zase dostali. Parchanti.... Zase se mi okolo nosu šmrncla ta atmoška z předchozích dílu a já si uvědomil, že je to prostě dobrý. A že jediný co mě drží abych nezačal řvát na svou televizi utíkej, uhýbej, nakuř mu ji, je moje přítelkyně vedle mě, která mě pak bude vykládat něco o magorech, bohnicích a podobný plky. I když tam už není Metjů , tak Džeremy je dle mého jako náhrada v pořádku. Takže jestli jste někdo stejný ´´ kaʊəd ´´ jako já a bojíte se na to podívat, aby vám nesplaskla bublina předchozích dílů, tak šup na to. ()

panter666

Hodnotím tento film, jako ostatní předešlé tři, protože, pokaždé když vidím film v jehož názvu figuruje Bourne, připadá mi, že jsem ho už někde viděl, bude to asi tím, že mi všechny filmy přijdou stejné. Agent utíká a utíká, za ním utíkají další a další. Policie, armádní složky, nikdo nemá šanci, trochu se hlavní hrdina zapotí při střetu s jiným super agentem a nakonec z toho vyplyne, že bude další díl. Omlouvám se všem fanouškům, ale jestli přijde další Bourne, pravděpodobně se podívá někam, kde ještě nebyl, pár pěkných záběrů z cizích zemí, další honičky, nové zápletky, nový nepřátelé atd. Ale fakt je, že Matta Damona jsem jako super agenta nemohl skousnout, ale Jeremy Renner se mi líbil. ()

Upswing

No zo začiatku to bolo za slabé tri, moja mama už skoro zaspávala keď prišla tá super naháňačka v Manile. Tá to nakoniec povýšila na štyri a nepokazil to ani ten "divný" koniec. ()

onevoice

Nie je to také dobré ako predošlé časti, ale stále je to dobre zvládnutý film s výborným Rennerom. Trošku to pokulháva práve na deji. Koniec filmu je akokeby odseknutý a nedokončený. Asi bude pokračovanie. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)