V Bourneovom ultimáte agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzný vládny program spoločne s jeho tvorcami. Išlo však len o špičku ľadovca, pod ktorou sa ukrýva oveľa sofistikovanejší systém tajných operácií, ktorému šéfuje Byer (Edward Norton). Chladnokrvného profíka udalosti okolo Jasona Bournea rozhodne nenechávajú chladným, a tak sa pre istotu rozhodne bezpečne pochovať podobný program skôr, ako mu prerastie cez hlavu. K jeho smole však inak precíznu čistiacu operáciu prežije práve Aaron Cross (Jeremy Renner) a taktiež vedkyňa Marta Shearing (Rachel Weisz), ktorá mala na starosť jeho vedeckú časť. Tí dvaja sa navyše spoja, a to je pre Byera smrtiaca hrozba, oveľa väčšia ako tá, ktorú predstavuje Bourne. Cross je tiež z poriadne nepoddajného materiálu a oproti Jasonovi má tú výhodu, že si všetko pamätá. (TV Markíza)

Brousitch

"Nevím, jak se tvoří normální syžet. Já prostě napíšu stovky stránek dialogů z pohledu hlavních postav, které tímto způsobem diktují vývoj syžetu a posouvají děj. Vždycky jsem to tak dělal a jinak to neumím. Samozřejmě se 90 % z toho vyhodí a celý scénář se oseká, protože lidé všeobecně mluví zkratkovitě. No a pak jsou tady herci jako Edward Norton, kteří by nejraději natočili 400stránkovou verzi, ale s tím už nic nenaděláte. - Tony Gilroy ()

agassi68

Znovu známe schémy len s iným obsadením. Nič nové ani prevratné nečakajte. Načo aj. Už samotný názov pritiahne dosť divákov. Nebudete síce sklamaní, režisér zručne používa všetky klišé nevynechá ani jedno /aspoň ma žiadne také nenapadá/. Vytknúť môžem najmä dĺžku, zbytočnú naháňačku v závere v štýle Terminátora a príliš veľa kecov namiesto poriadnej akcie. Blockbuster na jedno posedenie.. ()

Rokle

Nejvíc napnutej jsem byl, když éterem prošla zmínka o výskytu Jasona Bournea :) Řemeslně slušné odvedené, ale na trilogii Bournea to nemá ani náhodou. Vyústění honičky na motorkách k smíchu. ()

boul

Už to nemělo tu šťávu jako v trilogii Bournea, Renner aka Bourne Legacy nebyl vůbec špatnej, ale Dr. Shearing aka Weisz uz mě tak nezaujmula. Film celkově má dobrou pointu, na film se dá dívat a 2/3 filmu jsem chtěl dát 4*, ale jak přišel Bangkokskej zabiják tak film šel hodně dolů.. 70% ()

zelda82

Rachel Weisz hrala o dost lip nez Jeremy Renner a jeji ustrasena vedkyne i pres platno vysilala zoufale volani o pomoc. Samo o sobe je tohle dilko velmi obstojnou spionskou anabazi, ktere ovsem napojeni na Bourneovo univerzum pomohlo...Slabsi ctyri hvezdicky ()

Jaa(c)

Původně sem tu měl relativně dlouhej komentář, něco o soundtracku, nostalgii, akčních scénách a tak... Pak sem si uědomil, že až si budu zas jednou chtít pustit Bourna, tenhle "díl" vynechám... Ty 4 si to nezaslouží :/ ()

Luk Skywalker

Bournea bohužel připomíná jen pár fotek Matta Damona, zmínění jeho jména a závěrečná skladba od Mobyho. Jinak takový příběh mohli tvůrci klidně vystavět i bez použití Bournea, jen by to asi bylo na vysvětlení o něco delší. Má to všechny atributy, ale ono pověstné něco tomu chybí. Nevěřil bych, že to řeknu, ale bez Damona dalšího Bournea netočte. ()

Mortishka

Slušný akčný thriller, len dva body dole za napadnutie vlčej svorky, vlka samotného a zostrelenie vlka...tak primítvne a nelogické ach lepšie to už vymyslieť ani nemohli! Inak Rachel Weisz milo prekvapila. V podstate nič prelomové ale splnilo to svoj účel- Zabavila som sa. ()

strikeman

Tak není to zlý film, přes slušnou délku nenudí, je dynamický, ale atmosféra původní trilogie se již vytratila - je to jiné. Teď k nedostatkům: akce je hodně postříhaná a dost nepřehledná, zápletka pak o poznání méně "sofistikovaná" a Renner je herecky o třídu níž než Damon. 65% ()

GOREGASM

Zbytečné pokračování trilogie, v níž Greengrass nastavil laťku takovým způsobem, že se nelze divit téměř zlomenému vazu Tonyho Gilroye. Přitom rozjezd je až na pár wtf momentů (souboj s vlkem, hmmm) nadějný a například postava Oscara Isaaca mohla sehrát při troše scenáristického fištrónu mnohem zásadnější roli. Umělecký dojem prohlubuje i dějová provázanost s Bourneovou trilogií. Přesunem do víru velkoměsta ovšem Gilroy totálně ztrácí tempo (celková délka snímku je nesmyslná), což až na poslední chvíli zachraňuje řemeslně solidním finále na Filipínách. Hluché pasáže v zákulisí spiknutí, které Greengrass přetavil v rytmickou střihovou kanonádu, Gilroy vůbec nezvládl a na svého kolegu nestačí a to na všech frontách. Jeremy Renner za svůj výkon pochvalu zaslouží, ale na Matta také nemá. Souboj Damon/Greengrass vs. Renner/Gilroy tedy dopadl přesně dle očekávání. 60% ()

Dejnasp

Další pokračování Bourneovek bylo v ostrém hledáčku kritiků a hodně se názory obou táborů líší. Podle mě tento film celkem obstál, s tím, že to mohlo být i horší.Nedivím se Mattu Damonovi, že už s tím nechtěl mít nic společného, přece jen to byla úspěšná trilogie, kterou mnozí považovali za uzavřenou. Taky se přikláním ke skupině zastávající názor, že tento skvost měl být ponechán tak, jak dosud byl. Kdyby tento film natočili, jako nezávislý akčňák, bylo by to lepší.Ale to by na něj samozřejmě nenalákali tolik lidí. Prvních asi 30 minut jsem přetrpěla, nechtíc uvěřit, že takové tempo bude až do konce. Ale jakmile Jeremy a Rachel byli před kamerou spolu, bylo to ono. Jeremymu role vyloženě sedla a šlo vidět, že je ve svém živlu. Jeho mám za toho, co tento film táhne. Vypořádal se s touto rolí na jedničku a přiznávám, že kvůli němu jsem jednu hvězdu přidala. S Rachel tvořili dobrou dvojici, mezi nimiž jsem nezaznamenala žádnou chemii. Což je škoda. Připadali mi spíš jako bratr a sestra. Co mě štvalo, byla roztřesená kamera a rychylý střih. V tomto režisér neměl šťastnou ruku. Co mě na filmu nejvíc překvapilo byl náhlý konec. A až moc otevřený. Dalšího pokračování bych se už nechtěla dočkat. Snad jedině, kdyby si Matt Damon a Jeremy Renner zahráli v dalším pokračování spolu. ()

Anduril

Fajné pokračovanie Borneoviek. Neprinieslo síce nič nové, ale je to plnohodnotné pokračovanie. Nečakajte žiadne hlboké myšlienky. Ale super akciu, boj o prežitie a zopár nových alternatív úniku. Herecky ma to príjemne prekvapilo. Herci zvládli svoje postavy bravúrne. A všetko dokresluje fajná hudba. Dej bol síce dosť jednoduchý, ale budiš. Niekedy je aj v jednoduchosti krása. Fajný akčňák na oddych, alebo pred spánkom. Odporúčam pozrieť všetkým čo mali radi Jasona Bornea. ()

mala_kea

Bezduché, bez nápadu, bez myšlenky. Jeden shnilý dům v lese, klasická kontrola dokladů na letišti, nudná honička na motorce, zničeho nic se zjevující BAD-ASS agent. Ehm, aneb jak se dá výborná série naprosto **urvit. Bez Bournova jména v názvu by tento film nikoho nezajímal.. Schválně si porovnejte scény na střechách z Bourne Ultimatum a zde.. ()

KHkomiks

Vůbec to nebylo špatné, jak jsem si myslel. Nemám rád, když se někdo pořád snaží vydělávat prachy z osvědčenejch kasovních trháků nebo kultovních filmů a dělat na ně neustále remaky nebo nesmyslné pokračování. Taky mě mrzelo, že se Matt nevrátí. Jeremy Renner ale Matta důstojně nahradil. Chyběla mi trochu ta akce při souboji zblízka, která zde narozdíl od předchozích dílů byla dost zběsilá a skoro nešlo nic vidět, jinak vizuálně a ta honička na motorce byla geniální. Až na jednu 5 minutovou hluchou chvíli jsem se skvěle bavil. Akčnňák, jak má být. ()

rekkky

Movie, which is not interesting for story, but only for special effects and wise acting of Bourne in particular situations. In some way I was really dissapointed with flow of headlines and movie isn't really good to watch. ()

aslavey

No není to typická Bournovská pecka. Není to tak svižný, není to tak napínavý, není to tak překvapivý, není to tak dobře natočený, ale není to ani vůbec špatný. Scénář je sice jednodušší, ale do celkovýho Bournovskýho příběhu vcelku pěkně zapadá. Je to taková pěnová výstuha mezírek. Nicméně Renner bude myslím si dobrou náhradou. A pro Rachel mám slabost, takže ta to jen vylepšila. A honička na konci hodně slušná. ()

Ydrosten

Polovinu filmu jsem se upřímě nudil. ( nedokoukal jsem celé ) Pár Hollywoodských hvězd nezachrání chabý děj a nezáživné scény. Jediná větší akce , trvala jen krátce a ještě byla hnusně nasnímaná. Tohle do perfektní série o agentovy co ztratil paměť vůbec nemělo patřit. ()

Octane

Velice sympatický snímek, Renner se role zhostil podle mě fakt skvěle. Spousta lidí tento film kritizuje kvůli tomu, že tam vůbec nehraje Jason Bourne, ale to mě třeba vůbec nevadilo. Je tam o něm zmínka, ale důležitější jsou další programy "super" agentů, o kterých se v předchozích dílech moc nemluví. Akčnost i svižnost filmu po úvodní půl hodině rapidně stoupá a dokáže si ji udržet zbytek filmu. Film mě bavil a mám z něj celkově dobrý pocit, ukazuje se, že se z Rennera stává role od role lepší herec, těšim se na další filmy s ním! ()

hEROic

ani naslapane obsazeni tentokrat nepomohlo zamaskovat slaboucky pribeh bez jakychkoliv odbocek... zacatek vypadal slibne, Renner celkem naslapane, ale pak vse spadlo do akcniho prumeru bez napadu... velka skoda, tesil jsem se... necelych 65% ()

FilmWave

Takové nějaké bez chuti, bez zápachu. Dvě velmi dobré scény s Weisz (laborka, výslech psycholožky), ale jinak se všichni tváří strašně ztrápeně (Norton WTF, Rennerovi evidentně vystřihli několik scén z jeho minulosti, a jen z jeho výrazu opravdu nelze odečíst motivy hlavního hrdiny), už aby byl konec. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)