Dream Theater: Metropolis 2000 - Scenes from New York

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2001, 190 min

Koncert ukončující turné k albu Metropolis Pt. 2 - Scenes from a Memory, odehraný 30. srpna, 2000.

Seznam skladeb: 1. Regression" – 2:46
2. Act 1, Scene 2: Part I. "Overture 1928" – 3:32
3. Act 1, Scene 2: Part II. "Strange Deja Vu" – 5:02
4. Act 1, Scene 3: Part I. "Through My Words" – 1:42
5. Act 1, Scene 3: Part II. "Fatal Tragedy" – 6:2!
6. Act 1, Scene 4: "Beyond This Life" – 11:26

3. "A Mind Beside Itself III: The Silent Man" – 5:09
4. "Learning to Live" – 14:02
5. "A Change of Seasons" – 24:35

BEHIND THE SCENES DOCUMENTARY
METROPOLIS 2000 WORLD TOUR PHOTO GALLERY (Petrucci)

TeeAge

Basák John Myung je z inej planéty. Na 6tich strunách sa niečo takéto proste nedá. Na toho by si netrúfol ani Billy Sheehan... (toho som stretol osobne :) ()

Kusko.t2

Vystúpenie americkej skupiny hrajúcej progresívny metal založenej už v roku 1985 v New Yorku (vtedy ešte ako trojica), ktorá v roku 2000 zahrala v rámci svetového turné samozrejme aj pred domácim publikom. Súčasný stav skupiny – 5 členov (gitara - John Petrucci, basa - John Myung, bubeník - Mike Portnoy, režijne zastrešuje spracovanie vystúpenia skupiny, vokály - James LaBrie, klávesy - Jordan Rudess). Hodinu a pol trvajúci koncert dokreslený vizuálnou grafikou (miestami až psychadelickou), dotvárajúcou jednak ťažké sóla, prípadne pomalé melancholické úseky, ktorá výslednú kvalitu len zlepšuje (aj keď mi to spočiatku tak nepripadalo). Aj napriek obstojnej minutáži mi hodina a pol nepostačovala, našťastie však DVD v bonusovej sekcii obsahuje aj ďalšie skladby (po väčšinou rýchle), ktoré sa do základu nezmestili (ďalšia hodina skvelej hudby). Okrem toho sa na disku nachádza Behind the Scenes a fotografie z tour (medzi nimi aj fotky publika zo Zlínu a Prahy). ()

Cappuccino

Neskonale krásny, hudobný koncert mojej milovanej kapely. Najobľúbenejší album, The Awake (94). Čo ďalej? Zaujímave spracovanie obrazu pridaním psychedelických efektov, miešanou kombináciou hrajúcich členov, perfektných sól a tvrdých bicích. Nesmiem zabudnúť i na špecifický hlas vokalistu Jamesa Labrieho. Brilhichanté! ()

Ratemus

Naprosto perfektní zpracování, hudba je výborně nazvučená a kapele to šlape jako vždy. Toto je to nejlepší, co kdy DT vytvořili a jsem strašně rád, že se mi to dostalo do rukou.... ()

liquido26

Scény z New Yorku jsou napůl živým koncertem a napůl surrealistickým hudebním filmem. Vše je vypilováno do posledního puntíku - hudebně i vizuálně. Škoda jenom, že chybí několik písniček, které se na live CD objevily. Jednoznačným vrcholem koncertu je strhující Spirit Carries On. ()

pevico

Hudba naprosto dokonalá, bez jediné výtky - skvěle sehraná parta!! Jedna * ztržená za (pro mě) místy nepříjemný hlas zpěváka.. ()

okkac

Půl koncert, půl snový film, kdy je přehráno kompletně jedno z nejzajímavějších koncepčních alb Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory od Dream Theater. ()

Rockerman

Nejlepší progmetalová kapela současnosti vydala album "Metropolis Pt.- Scenes from a Memory" v roce 1999 a toto je její jevištní podoba. A to ještě netušili, že je v novém miléniu čekají taková alba jako Octavarium, Train of Thought, Six degrees of inner turbulence a další perly. Pro pohlazení mé duše rockového fanouška potřebuji nejen přímočarou a syrovou muziku Black Sabbath, ale také tyto náročnější a propracovanější kompozice Dream Theater. Dokonalá hudba! Mohu jen litovat, že 29.1.2014 budu chybět v Tipsport aréně v Praze, kde D.T. budou vystupovat. ()

Alojs

Jsem rád, že jsem celé album mohl vidět a slyšet naživo při letošním koncertu v Praze (těsně před koronou). Tohle je prostě klasika. Miluju konceptuální kompozice. Tohle je rockový klenot. ()

FREEWHEELER

Co sa týka technickej stránky je to jedna z najväčších kapiel na planéte. Žáner ľúbiť nemusím, ale jak sa hovorí, keď uvidíte, uvidíte... ()

Vanshua

Povedenej zaznam koncertu. Jen ty hratky s obrazem, ktere nesouviseji s konceptem alba, mi nekdy prisly prehnane, klasicky split screen je fajn, kdyz si clovek u slozitejch instrumentalnich sekci muze vybrat, koho bude sledovat, ale jinak jich je az moc. Prokladani koncertu fotkama a stylizovane sekvence z deje jsou dle meho mnohem lepsi nez snaha o herectvi a ztvarneni nejnapinavejsich motivu z deje zpevakem i s rekvizitama, jak to je treba u zaznamu dalsiho koncepcniho alba, Mindcrime at the Moore od Queensryche. Navic fotky a sekvence zde nejen dokresluji dej, ale misty ho i dokoncuji a cini jednoznacnym, zaver je prekvapivej. I komentar kapely je zajimavej a misty vtipnej, bonusum vevodi dalsi hodinka skvele muziky, co vic si prat... ()

Palizer

Dokonale, podla mna tito chlapi hraju este lepsie na zivo, ako na CD. Jedna z mala kapel, ktora to vie hrat aj na zivo. Jednoznacne 100% !!! ()

bocy

Stále som si myslel, že lepší koncert ako Unplugged in New York od Nirvany už asi neuvidím... Tento bol síce trochu iného razenia, ale ostal som s otvorenými ústami. Je to super. :D ()