Merlin

• Veľká Británia Merlin
Veľká Británia, (2008–2012), 49 h 37 min (Minutáž: 44–50 min)

John Hurt, Colin Morgan, Bradley James, Richard Wilson, Angel Coulby, Katie McGrath, Anthony Head, Rupert Young, Eoin Macken, Tom Hopper, Tomiwa Edun (viac)

Merlin je mladý kúzelník s mimoriadnym nadaním, ktorý príde do kráľovstva Kamelotu a ostane pôsobiť u dvorného lekára Gaiusa. Zistí, že kráľ Kamelotu, Uther Pendragon, pred dvadsiatimi rokmi zakázal akékoľvek kúzla i mágiu a posledného draka uväznil do jaskyne pod kráľovstvom. Merlina zláka neznámy hlas za ktorým sa vydá do jaskyne pod Kamelotom. Stretne tam draka, ktorý mu povie, že má dôležitú úlohu:  chrániť Utherovho syna Artuša, ktorý raz zjednotí krajinu Albionu. Keď sa Merlin stretne s Artušom, nepadnú si na prvý pohľad veľmi do oka, ale po tom, ako Merlin zachráni Artušov život, stane sa jeho sluhom. Keďže sú čary v kráľovstve zakázané, Merlin bude mať čo robiť, aby Artuša ochránil a pritom na jeho zázračné schopnosti nikto neprišiel. Obaja sa začnú vzájomne rešpektovať a napokon sa stanú blízkymi priateľmi. Príbeh je modernou podobou legiend o kráľovi Artušovi. (RTVS)

Recenzie používateľa Mistr119 k tomuto seriálu (37)

Dievča od jazera (2009) (S02E09)

Velmi emotivní díl tedy.. :/ A o velkém údělu osobní kletby a lásky navzdory.. :-| Jen škoda, že to skončilo takhle.. :/ ()

Sladké sny (2009) (S02E10)

Tentokrát takové víc pohádkové a příliš jednoduchá záminka k zápletce... :/ Chudák Gwen.. :/ ()

Prebudenie čarodejnice (2009) (S02E11)

Tak konečně se nám trošku pohnul děj. :) Rýsuje se nám "temná strana" z legend, i když důvody teda vůbec nejsou temné...jen teda nejasné, proč ten čaroděj to na Morganu hraje a jestli to ví Mordred? ()

Season 3 (2010) (S03)

I tahle série je výborná. :) Někdy kvůli jasnému konci pohádka, někdy víc fantasy, plné ctností, lásky a v závěru také narážky na skutečnou legendu. :) ()

Slzy Uthera Pendragona-1.časť (2010) (S03E01)

Škoda, že mi utekly závěrečné díly druhé série, nicméně ta třetí je teda vykopnutá vysoko. :) Konečně se nám trošku pohnul děj, Morgana změnila stranu a vlastně asi nemůžeme říct, že zlou. :) ()

Slzy Uthera Pendragona-2.časť (2010) (S03E02)

Artuš poprvé dostal možnost projevit vůdčí schopnosti jako král a Merlin projevit zase zárodek archetypu mága a vnitřní moudrost. :) ()

Škriatkovo zlato (2010) (S03E03)

Takový fajný díl na odlehčení a zasmání se hlavním hrdým protagonistům. :) Ale přesah bych tam radši nehledal... :D ()

Gwaine (2010) (S03E04)

Díl je milý, vtipný, o dobrém srdci Artuše a potkáváme se s dalším rytířem kulatého stolu, ale na nadprůměr to není... ()

Krištáľová jaskyňa (2010) (S03E05)

Uther to zase přežil, ale Morgana mu jde po krku.. :) Líbí se mi otázka nezvratitelnosti osudu. :) ()

Premena (2010) (S03E06)

Zpočátku taková obyčejná pohádka. Ale ve finiši to vygradovalo a Merlin se opět prokázal jako schopný a moudrý rádce a Artuš jako moudrý a odvážný muž dělat nelibá rozhodnutí. :) ()

Fyrjenov hrad (2010) (S03E07)

Pěkná pohádka a příběh, ale to je vše. Zdá se, že motivy už jsou vyčerpané anebo nedotažené... Morgana už je prostě zlá a ani s ní nepohne, že Artuš i otec ji má rád... ()

Oko Fénixa (2010) (S03E08)

Morganiny snahy už připomínají čarodějnici ze Sněhurky trochu, jsem zvědav, kdy vytáhne na Artuše otrávené jablko, ale 4* patří postavě Merlina. :) Herec dokáže krásně odstínit hranou hloupost a přitom navážno zahrát scény, týkající se jeho osudu. :) Ta tajemná voda bude mít ještě svůj význam. :) ()

Láska v dobe drakov (2010) (S03E09)

Vlastně pořád opakující se zápletka, pořád chce někdo krále zabít za jeho aroganci a zaslepenost k "mágii" (sleduju na STV, tak mi nedá označit ji s dlouhým á), tentokrát ale okořeněno zaslepeností taky jiného muže a to díky dávné lásce. :) ()

Srdcová kráľovná (2010) (S03E10)

Řešíme sice pořád to samé, ale díl propojuje vážnou akci s vtipem a konečně vidíme Merlina tak trochu jak ho známe z legend.. :D Jen bez těch blbých keců tedy... :D ()

Život v tieni (2010) (S03E11)

Výborný díl o tom, že Artuš už je připraven na trůn a Merlin dělá těžká rozhodnutí, která jsou na první pohled i proti jeho "druhu". :) ()

Artušov príchod-1.časť (2010) (S03E12)

Nemám pocit, že by to byla nějak výjimečná epizoda... :/ Co se tam stane předznamenává název a zbytek je prostě dějová omáčka a pokusy o převrat, které už tu byly mnohokrát. Jen s pár detaily, že nyní to vede dál. ()

Artušov príchod-2.časť (2010) (S03E13)

Trošku očekávané, ale kdyby se všechno neudálo tak, jak má a neskončilo velkým finále s Excaliburem, bylo by to na menší počet. ()

Merlin se vrátí, Camelot ne

Merlin se vrátí, Camelot ne

19.07.2011

Dnes na televizní notu: kvalitně obsazená série Camelot stanice Starz chtěla být vážnější, dospělejší a hlavně drsnější protiváhou k teenagersky pojatému britskému Merlinovi. Nepovedlo se. První… (viac)