Merlin - Season 3 (2010) (séria)

Oko Fénixa (S03E08)

(epizóda)
  • Česko Oko fénixe (viac)

Artuš se musí sám vydat na cestu za starým kouzelníkem, králem Rybářem, a přinést zlatý trojzubec, aby doložil svůj nárok na trůn. Morgana mu dá amulet, Oko fénixe, který ho ale oslabí a zabije, bude-li ho nosit příliš dlouho. Když na to Merlin přijde, vyrazí za ním. Staví se pro Gwaina a ochromeného prince zachrání před útočícími okřídlenými draky tím, že amulet zahodí. Artuš se domnívá, že hledání kouzelníka je na něm, ale s králem Rybářem se setkává Merlin, odloučený od ostatních. Král Rybář mu řekne, že tím vyvoleným je on a dává mu láhev vody z jezera Avalon, aby ji použil, až bude Kamelot v úzkých. Cíle je dosaženo, ale i Ginevra zjišťuje, že Morgana je zlá čarodějka, a svěří se Gaiovi. (Filmbox)

Mistr119

Morganiny snahy už připomínají čarodějnici ze Sněhurky trochu, jsem zvědav, kdy vytáhne na Artuše otrávené jablko, ale 4* patří postavě Merlina. :) Herec dokáže krásně odstínit hranou hloupost a přitom navážno zahrát scény, týkající se jeho osudu. :) Ta tajemná voda bude mít ještě svůj význam. :) ()