Třetím rokem Camelot prosperuje a magii se jak jen to jde vyhýbá. Morgana je tam někde venku a spřádá se svými kumpány další plány na zisk Camelotu a koruny, která jí „náležitě“ patří. Mimo to se Merlin dozví, že Artuš je ve vážném nebezpečí. Má se dle proroctví objevit někdo, kdo způsobí Artušovu smrt. (Varan)

ondyGAMESTV

Temnější a osobnější zaměření je ideálním zakončením této dlouhé cesty. Už to nejsou ty klasické pohádkové příběhy minulých sérií, ale seriózní fantasy podívaná. Bohužel kritika je namístě. Nejhorší předpovězená budoucnost se stala jen díky tomu, že postavy dělali vše pro to, aby se nestala. Právě kvůli tomuto nesmyslu jsme ztratili Morganu a Mordreda. Příběh tvůrci měli mnohem více promyslet. Finále emotivní, ale uspěchané a zároveň protahané. Mohlo být 5x lepší. 60% ()

fabecc1222

Je super, jak tenhle projekt za těch pět řad krásně vyzrál. Završení Artušovské legendy už se nese v mnohem temnějším a vyspělejším duchu, než v jakém se nesli první dvě řady. Morgana už je definitivně onou osudovou záporačkou, a ještě ke všemu se k ní přidává i Artušova zhouba.Všechny příběhy se postupně krásně uzavírají, i s překvapivým přesahem do současnosti. ()