Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

Cheeker

Příjemná akční komedie, na kterou bych mohl koukat do skonání světa. Nemám rád filmy se superhrdiny, ale tohle je něco jiného. Hlavní postava nemá žádné nadpřirozené schopnosti, a když to tak vezmu, tak je tam nemá nikdo. Obyčejný kluk v obleku se snaží brát spravedlnost do vlastních rukou. A jako vždy vyhraje dobro nad zlem. Už se těším na pokračování a doufám, že nebude kazit dojem prvního filmu. ()

Stíba

Od začátku mě napadala paralela ke Scottu Pilgrimovi akorát s tím rozdílem, že to co u něho podle mě perfektně fungovalo tady vyšumělo často spíše do prázdna a zapojení a prokomponování různých prvků nemělo tu správnou šťávu. Bohužel. ()

Jajar

Originální nářez pro youtube generaci geeků, kteří vyrostli na comicsech. Matthew Vaughn se zase jednou utrhl ze řetězu a nebojí se sázet před kameru cákance krve i ztřeštěné postavy a všemožně parodovat superhrdinský žánr. Jediné s čím mám u Kick-Ass problém je určitá nerozhodnost autorů, jestli klišé comicsů podkopávat, nebo se jich držet. V různých částech filmu se k tomu tvůrci staví odlišně. Kličkovat mezi realitou a fikcí přitom smysl úplně nedává. Na druhou stranu, pokud se odprostíme od záměru a koncepce, je Kick-Ass parádně natočený i zahraný biják, u kterého jsem se hodně dobře bavil. ()

redwik

Konečne natočili nejaký film, ktorý nám reálne zobrazuje ako by taký superhrdina v tomto svete mohol existovať. Ba čo viac, je to komédia, na ktorej som sa dobre nasmial. Celý film perfektne graduje, finálny boj je presne taký, aký byť má. Skúsme si teda položiť otázku: prečo by Kick-Ass nemal dostať plné ohodnotenie? Asi pretože to proste nie je ono. No treba uznať, že to má sakra blízko. No a teraz sa už môžeme tešiť na Kick-Ass 2, od ktorého síce nečakám až tak veľa, ale rozhodne si ho pozriem hneď ako budem môcť. Práve vďaka tomuto filmu sa Matthew Vaughn dostáva do mojich top režisérov. ()

Philipus

Shlédnout tento film jsem pořád a pořád oddaloval. Objevil se druhý díl a tak jsem si řekl, že bych měl kouknout na jedničku. Překvapilo mě to. Zpočátku jsem si říkal, uff, to není pro mě, ale je to nadupaný film ve všech směrech. Akce, vtip, neotřelost a také dobré obsazení.. těším se na ještě nadupanější dvojku! :) ()

ptsd

Čekal jsem parodii, ale dostal jsem totální akční nářez doprovázený parádním soundtrackem. Big Daddy - nejlepší postava v podání Nicolase Cage. ()

dainio

Takových filmů se nyní točí docela dost. Né všechny ale za něco stojí. Já jsem na Kick-Ass narazil v nabídce programu HBO. Po skoro 2 hodinách jsem byl nadšen. Taková slastná emulze akce, napětí, komedie, dramatu i špetky romantiky snad ještě nikdy nebyla natočena. Chtít se stát superhrdinou, vytvořit si obyčejný kostým a masku a jít do ulic. Bez nějakýho bojového umu...jen s vyšším práhem snesitelnosti bolesti. Hodně mě nadchla bitka, kdy se "Nářez" zastal chlápka, kterýho honila parta grázlů. Dobře hudebně podkreslena. A finální souboj nad mafií. Z filmu musíte dostat emoce a je potřeba aby Vás dostal. Tohle vás nakope do zadku ! ()

Drom

Že bude výkon Nicolase Cage jako obvykle ubohej, to jsem čekal. Že ho ale předvede ve stejně ubohém něco-jako-filmu, to mě dostalo. A nejen to. Co todleto mělo jako bejt? Ono nestačí, že se točí sračky s dospělejma, teď do toho budem obsazovat ješte děti? No od začátku: Příběh vypadá, jako by ho napsal desetiletej dement vypatlanej televizí. Hlavní postavy jsou drsňácky trapný v čele s toporným Nicoláskem a stejně povrchní je i zpracování. Film hýří barvičkama, aby se víc libil, na to už jsem si stěžoval i u jiných konin. Buch tudle, bác támdle. Celá idea hrdinských dětí je směšná svým zpracováním, nemluvě o tom, že když je něco v nějakým komixu, neznamená to, že to za něco stojí. Jestli tam mělo bejt něco vtipnýho (krom toho, že tomu tvůrci říkají film), je to dobře schovaný. No naštěstí hajzl nemá dno, takže proč nevyhodit kupu prachů? Rozhodně nejhorší průjem kombinovanej s lobotomií posledních let. ()

PEZ

Prva polovica presne podla comicsovej predlohy. Od polky az dokonca je pribeh znacne pozmeneny, aj ked vysledok je nakoniec rovnaky. Comics bol vsak udernejsi a via kompaktny (a este viac cynickejsi). Zato forma paradna. Matthew Vaughn vie. Akcne sceny natocil s obrovskou davkou energie, k comu mu dopomohla paradna hudba - Prodigy, Primal Scream, pouzitie hlavnych zvuciek z "28 Days Later", ci "Sunshine" - a na zaver scena s genialnou hudbou Ennia Morriconeho z "Pre par dolarov navyse", to vsekto bola uzasna jazda. Skoda trosku pomalsieho stredu na mieste, kde sa film odklonil od svojej predlohy. Velmi som sa pobavil na tom, ako s chutou svoje postavy zahrali Nicolas Cage a Chloë Grace Moretz - prvotriedna praca. Celkovo spokojnost. 8/10 ()

Kingjiri

Škoda, že se komediální nádech a nadhled postupně vytrácí a v závěru je snímek už dost vážně míněnej. Kdyby si Kick-Ass udržel status mainstremovýho popcorňáku o teenagerech (nejen) pro teenagery, jak naznačoval na záčátku, byla by to fakt pecka. Aaron Johnson byl velkej sympaťák a celej příběh táhnul hlavně on. Postava v podání Chloë Grace Moretz byla naopak hodně nesympatická a i když se postarala o většinu slušnejch akčních scén, přišla mi vzhledem ke svýmu věku už hodně "Tarantinovsky" přehnaná. A Christopher Mintz-Plasse byl zase nemastnej neslanej. Překvapivě fajn byl však Nicolas Cage a Mark Strong v roli záporáka. Kick-Ass je slušná zábava, ale uplnej "nářez" zase ne a komiksovym filmem taky uplně neni. Čtvrtá hvězda za akci, soundtrack a postavu Kick-Asse. ()

Kadas97

Takto to má vyzerať pri superhrdinoch. Pri zranení krv a zločinci by mali byť zabitý a nie zosmiešnení (Spidey-homo-Maguire-man). Chloe bola u mňa jasne najhlavnejšia postava a Nářez až druhoradý. Zvrátene dokonalý humor podávali všetky scény, kde Chloe killovala jedného mafoša za druhým. Klobúk dole pred týmto filmom 10 z 10. ()

AloeB

Nějak mě neoslovují zamindrákované nicky s brýlemi jejichž jediným únikem z těžké reality života jsou komiksy o perfektních lidech v barevných kostýmech v nichž se snaží nalézt identitu (tedy samozřejmě dokud nesplní povinný achievent z levelu High school: Got the hot chick). Na léčení komplexů mám jiné věci. Stejně tak mě neuchvacuje Cage ruinující život vlastní (filmové) dceři. Štěstí tedy že tvůrci alespoň cílí na moje nejnižší pudy a je tam tedy spousta červeného barviva a rychle svištícího olova, jenže jen násilí a také humor povětšinou neudělá dobrý film, to by byl Troška génius a toto je upřímně taková jeho americká variace. Jinak je škoda že přímý přenos klipu: „Proč jsou superhrdinové špatný nápad“ byl ve filmu přerušen. Myslím že kompletní vysílání na amerických středních školách hned po dokumentu o škodlivosti pohlavního styku by nebylo na škodu. ()

geek.ondra

Wow... Lepší vyjádření k tomuhle asi nemám. Vynikající režie, přesný scénář a skvělý herci. Super kamera, boží zpomalovačky a cool záběry. Vaughn proškolil Snydera i jemu podobné a v roce 2010 světu nadělil geniální komiksovo-erkovou žánrovku na kterou by se nikdy nemělo zapomenout. Žádný Deadpool či Logan... Kick-Ass je ta pravá komiksová revoluce! 9/10 ()

Kofolacik

Dobre spracovana akcna a smiesna overrated B-ckova americka sracicka... uz len zaner tohoto filmu si nezasluzi viac nez ****, takze nechapem 5* od daktorych jedincov... jeto satyra, super spracovana, vyborny editing, vyborna hudba, dobri herci a par pop-kulturnych narazok ktore tomu dodavaju stavu... 7/10 hlavne za par vybornych soundtrackov, super editing, a krasnu Katie... - - - - - - - - - - - - - Po druhom videni len skonstatujem ze 7/10 je uplne opravnenych, film je totiz nevybalancovany... prva tretina je 6/10, divakovi predstavuje film, aby to nebola nuda tak je tam narvaneho vela humoru- prevazne perverzneho, druha tretina filmu je 5/10, o trochu horsie, nic sa nedeje, uplne sa nudim, cloveka drzi hudba a ocakavanie zo zaveru... ktory je dobry. posledna tretina je 8.5/10, je najvitpnejsia a naj-akcnejsia... je tam viac situacneho humoru a viac pop-kulturnych narazok... ale stale jeto len obycajna parodia omg... Zobralo si to attitude k filmu od Zombieland, atmosferu a bird-shoty na mesto v noci od batmana, a high-school humor od Superbad, a vznikol 2. najviac overrated film 2010, hned po Shutter Island. proste 7/10 ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu