Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

FrajerTom

Neskutečně nadupaná komiksová jízda balancující na hraně výborné parodie moderních popkulturních fenoménů internetu a poctě nesmrtelným komiksům. Výtečný scénář, skvělý casting (Mark Strong a Fucking awesome Chloe Moretz!) a brutálně nabušený soundtrack dělají z tohoto stylového filmu jednu z nejlepších komiksových adaptací vůbec! Závěrečná pocta Jacku Nicholsonovi je jen posledním úžasným pohlazením od filmu, který má prostě koule a já už se nemůžu dočkat dvojky: Balls to the Wall! ()

zigíš

popkultúrne hody; komiks, videohry, nádherný vzťah Big Daddy&hit-girl (ano, scéna podložená hudbou zo sunshine dojala) ..a dave lizewski má rovnaký počet priatelov na facebooku ako ja:D ()

Gerret

Úplně to předčilo moje očekávání. Skvělá akce i chvílema vtipný. Vůbec jsem netušil, že tam bude hrát i Nicolas Cage, dokud jsem ho tam neviděl. Dobrá byla i postava Hit-Girl. Příběh rychle odsejpá. Škoda že jsem to nestihnul v kině. Jinak soundtrack k filmu stojí taky za to. Hodnocení 90%. ()

Ichabod

Zábavný, napínavý dobře napsaný a ještě líp natočený film s nejlépe použitou hudbou (nejdravější song Omen od The Prodigy z posledního alba, fantastická a nedoceněná nikdy nepublikovaná na CD hudba ze Sunshine a celkově je tenhle film lahůdkou největší od Kill Billa pro svoji hudební pestrost a nadčasovost). Líbí se mi to moc, na podruhý to už nebude ono, ale dvojku chci a to hodně. Hodně to míchá Watchmen se Spider-manem a mnohým dalším, ale tak dobře, že film působí zcela jinak než konkurence. Kick-Ass není prvním filmem pracujícími s moderními trendy a product placementem, ale tohle mne nadchnulo a teď mi to přijde jako nesmrtelný film, uvidíme do budoucna, jestli z toho bude klasika. Akce je výtečná a tady už se šlape na paty i Snyderovi. Mark Strong je absolutně bezchybný záporák, hlášek je spousta a obskurní Cage tentokrát nijak negativně nevyniká. Po druhém shlédnutí (obvykle se nedívám na film dvakrát během dvou týdnů) pořád super. Největší překvapení letošního roku. ()

ganz

Nebýt Cage, asi by to nestálo ani za dokoukání. Vážně jsem se na film těšil, ale nedostal jsem ani 10% toho co jsem chtěl. Z filmu na mě prostě dýchala divná umělohmotná atmosféra. Hit girl a Mist(?) byly dvě opravdu špatné postavy a nic jsem jim vážně nevěřil. Sliby nekompromisní komiksové akce shořely, stejně jako šance že bych shlédl pokračování. ()

toyrider

První půlhodina skvělá. Seznámení se s Daveovým životem, rozhodnutí stát se superhrdinou a jeho první kroky. Ale potom s příchodem dalších "heroes" na scénu mi to celé začlo připadat dost zvláštní. Kombinace dětství a brutality mi v tomhle podání neseděla tak, jak měla. (VIDĚNO PODRUHÉ: nemám slov, tentokrát mi všechno sedlo, pořád dokola si pouštím soundtrack, prostě pecka) ()

Gallagher

Vyhypovaný film až hanba! Pár skvělých scén a nejlepší role Nicolase Cage, ale jinak jenom snaha vystylizovat jinak průměrně zábavný komiks. Jdu si pustit IronMana. ()

Kurikmoon

Ešte stále premýšľam, či by som nemal dať 5*. Od tohto filmu som fakt veľa nečakal. Pripravoval som sa na to, že budem musieť prevracať očami nad prehnanými scénami, vypatlaným scenárom a keď som zbadal brilatého silnejšieho kamarátka Kick Ass-a, zhrozil som sa. Ale... Nič z toho sa nekonalo. Bavil som sa od začiatku do konca. Všetko bolo namiešané veľmi presne a dokonca som mal pocit, že tých pár "lietačiek " sa tam hodilo. Vtipné, zábavné, dynamické a originálne. Možno som mal dať predsa tých 5*... Vrelo odporúčam ()

J-o-k-e-r

No čtu tady víceméně jen chváu, ale bohužel já to nadšení sdílet nemohu. Jde jistě o originální nápad, o snu stát se superhrdinou, zasazen do obyčejného života. Akce, OST, i hlavní hrdina dle mého bez chyby...co mě ale totálně vytočilo, a tím i zkazilo celkový dojem z filmu je 11letá chodící encyklopedie všech střelných zbraní a pyrotechnických prostředků, která bez jakékoli zvláštní schopnosti a bez menších problémů pobije x ozbrojených chlapů, zahláškuje něco o kundách a nedělá ji absolutně problém někoho zabít. To mi přišlo až moc přitažené za vlasy, takže pardon. Podle mě nejlepší postava byla Marka Stronga ;) ()

MI-380

Další variace na oblíbené komiksové téma, oživená originální čtveřicí mstitelů, z nichž ten nejvýkonnější je vskutku jedinečný. 65%. ()

V.Silver

Neskutečná jízda! Málo akčních komedií je takto originálně pojatých, natočených a přitom zábavných. Zajímavé komentáře: Marigold, Cival, Isherwood. ()

KASUGI

"Tři prdelní díry proti jednomu, zatímco se ostatní dívaj? A vy se ptáte, co je se mnou špatně?" Film, který se na začátku tváří jako reálná komedie, aby se posléze zvrtl v nekompromisní komiksovou řež. Film, kterému jsem se úmyslně vyhýbal, načež si teď sypu popel na hlavu. Nabušená akce, kulervoucí hudební doprovod a (na tento typ filmu) překvapivě i velká porce emocí. ()

MencaCZ

Obrovské překvapení, mix komedie a skvělého akčního filmu. Kam se na to hrabou filmy o super hrdinech typu Thor, Fantastik four .... Chvílemi mi to sice přišlo trochu úchylné, to když tam ta malá holčička (Chloe Moretz) běhala v tom kostýmku, ať už tom super hrdinském nebo v přestrojení za lolitku. Ale určitě to nebylo na škodu. Naopak její postava byla ve filmu tou nejlepší. Prostě super film ! ()

D28

Nepríjemne ma tu prekvapila akási bezcitnosť, nemám lepší výraz po ruke.Buď to mala byť paródia, ako sa zdalo na začiatku, alebo to mal byť akčňák.Ale nie je to prvý film, kde mi vadilo násilie,ktoré má byť naviac vtipné.No ja neviem, je správne, ak sa nad mŕtvolou-aj keď filmovou-ani nezachvejeme?Malá síce bola cool, ale deti-zabijáci ma desia možno viac ako vrahovia detí.Nemôžem držať palce "hrdinom"mstiacim sa,veď ani Spiderman nezabil zeleného, ani Batman Jokera...O romantike ani nemá cenu hovoriť, pretože vlastne žiadna nebola, aj keď mala byť.Takže som v rozpakoch. ()

mkubalikova

Tento téměř geniální kousek, který dokáže maximálně ocenit a docenit snad jen fanoušek komixového světa, mě baví s každým shlédnutím více a více. Za sebe jako komixového fanouška tedy nemohu jinak a dávám plný počet a těším se na dvojku. 100% P.S. Pokud jste nikdy neviděli žádný komixový film a komixy nemáte rádi, na tento film nekoukejte. P.P.S. Ten kluk je vážně sexy. Ne, nezešílela jsem. Blonďaté provedení o pár let později rozsekalo i Kareninu :-D. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu